Удължава ли се 9-месечния срок при проблем с медицинските?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Удължава ли се 9-месечния срок при проблем с медицинските?

Мнение от Клара »

Имам въпрос / и вълнения/ и реших преди да пиша до Букурещ да попитам съфорумниците дали знате нещо по въпроса.
Документите на съпружето бяха "спрени", заради изследвания на храчки и след 3-месеца, направихме поредната рентгенова снимка. И аз като голям оптимист, направих резервации за месец май. Като смятах, че 9-месечния срок, посочен в сайта на румънците ще изтече на 03 април.
Тези дни се поразмислих дали срока ще се удължи с тези 3 месеца :roll: И дали да не направя още резервации за летните месеци.
Ще се радвам на всяко ваше предположение и инфо.
Good luck!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Удължава ли се 9-месечния срок при проблем с медицинскит

Мнение от Koko »

Клара написа:Имам въпрос / и вълнения/ и реших преди да пиша до Букурещ да попитам съфорумниците дали знате нещо по въпроса.
Документите на съпружето бяха "спрени", заради изследвания на храчки и след 3-месеца, направихме поредната рентгенова снимка. И аз като голям оптимист, направих резервации за месец май. Като смятах, че 9-месечния срок, посочен в сайта на румънците ще изтече на 03 април.
Тези дни се поразмислих дали срока ще се удължи с тези 3 месеца :roll: И дали да не направя още резервации за летните месеци.
Ще се радвам на всяко ваше предположение и инфо.
Не съм в час с Квебекската процедура по очевидни причини, но мисля че е рано да правите резервации докато нещата с медицинските не са напълно ОК.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jany
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:59 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от jany »

Ako sa minali tri meseca ot parvia vi medicinski i tazi e poslednata vi rentgenova snimka, vizi moje da imate do edin mesec. kazvam tova ot lichen opit. Az pravih medicinski na 27.03.2003, varnaha me za hrachki i snimki, poslednata mi rentgenova snimka beshe napravena na 27.06.2003, poluchih vizata edin mesec po-kasno i tia vaji do 27.06.2004, samo deto az veche sam v Canada i tia e ednokratna :)).
Jelaia vi uspeh i si pravete rezervacii, vinagi posle mojete da gi otlojite, smenite ili napravite novi.
Otnovo vi jelaia uspeh
RA
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Ное 04, 2003 1:08 pm
Местоположение: Plovdiv - Montreal
Обратна връзка:

!!!jany

Мнение от RA »

Pravilno li da razbiram, che vizit evajat 12 meseca sled poslednata snimka?
Tova bi bilo mnogo dobre!
Biah chela obache, che vizite vajat 12 mes. sled 1-ia medicinski pregled
(t.e. kogato se pravi preslushvane, izmervane..., i 1-ta snimka :o )
think positive
jany
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:59 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от jany »

Datata za vizata se broi e ot parvia medicinski pregled. Moiata viza ili e izkluchenie ili ne znam, no e taka kakto go napisah, iavnopri vseki e individualno.
Napisah go za da uspokoia horata, che ne e problem tova, che sa pravili izsledvania za tuberkuloza, ne sa edinstveni. I moje da imat viza skoro, mnogo predi mai mesec, kogato im e rezervaciata. Tova ne im prechi da si napraviat niakolko rezervacii i za liatoto, tova e napalno vazmojno.
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Мнение от Клара »

Мерси за отговорите! Надежда има значи и за пролетно заминаване :) .

За РА ще кажа, че нас ни върна Савчева и я попитах изрично какъв ще е срока на евентуална виза и тя ни каза, че това е 12 месеца от датата на първия медицински преглед- за нас това беше 06.10.
Много мразя неизвестност и като повечето жени обичам да планувам бъдещето :D .Ще ме лишат от това удоволствие 8)
Good luck!
slavtchev_m
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 10:00 am
Местоположение: Bulgaria

Otnosno medicinskite moiat opit

Мнение от slavtchev_m »

Moga da vi razkaja moita sluchka. Mapravih medicinski prez april 2002g. i si umriah ot chakane i prez noemvri 2002g. mise obadi Julia Bahovski ot Bukharest i mi subshtiche se iskat oshte dokumeti ot men kasaeshese za podrobnosti okolo tova kavo rabotia da si predstawia dlujnostnata harakteristika prevedena i legalizirana w posolstvoto. Estestveno ot moiata rabota mi otkazaha takava a midadoha pismo s prosti obiasnenia za tova v kakvo se sustoi moiata rabota. Prez april 2003g drugata godina estestveno mi iztekoha pyrwite medicinski i ot posolstwoto mi ispratiha novi formuliari. Nаprawih si wtorite medicinski prez mai 2003g i pak zachakah prez juni mi kazaha che neshto s moiata rengenova snimka ne im haresvalo i da si napravia isledvane za tuberkoloza s hrachka. Na 1-vi avgust ispratih rezutatite s nova rentgenova snimka. Na 10 avgust mi se obadiha ot MOI (koito izvyrshvat transporta na dokumentite) che ne sa mi pristignali rezultatite ot hrachkata. Izadane stava dulgo....poluchih vizite s validnost mai 2004g. sirech datata na wtorite medicinski.
slavtchev_m
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

За сроковете

Мнение от Linko »

Клара,
всичко което касае каквито и да е срокове е заложено в българския ЗАП (закон за административното производство). Не бързай да си казваш: "Ама това какво общо има, аз няма да водя дело я?" Принципите и правилата важат за всички области на обществения живот. Гореспоменатия случай на Славчев също потвърждава това.

Та значи, в твоя случай срока е започнал да тече от датата на първите ви медицински изследвания, съставна част от които са и рентгеновите снимки. Всяко последващо допълнително изследване (Пр. рентгенова снимка), имащо за цел да доизясни състоянието ви, не променя първоначалния срок. Ако тези допълнителни изследвания се удължат във времето и срока изтече, е необходимо да се назначат нови пълни изследвания, които автоматично поставят началото и на нов срок. ИЗВОД: Новата снимка не означава нов срок или нов край на срока.

Прочети пак случая на Славчев и ще се убедиш, че всичко съвпада.
Позволих си да бъда малко по-подробен, за да бъда полезен и на други хора с подобни притеснения.
УСПЕХ!
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Мнение от Клара »

Напълно съм съгласна с теб, колега :D Срока на визата е от първия преглед.Проблемът с изтичането на медицинските не ме касае засега. Въпросът ми е относно 9-месечния срок за разглеждане на досие от посолството в Букурещ и по-точно от кой момент мога да започна да ги притеснявам с и-мейли и обаждания, без да ми отговорят да си трая и да прочета сайта им отново.
А историята на Славчев е някакъв кошмар. Дано на никого не му се случва. Медицинските струват толкова средства и нерви!!!
Good luck!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

А, това е друг въпрос.

В сайта на Букурещ нищо не пише а има препратка към Виенския сайтhttp://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... l#virement, където (както сигурно сама знаеш) най-отдолу на страницата са посочени 3 - 10 месеца средно. Демек, до 10-ия месец биха могли да ти отговарят така, както казваш.
Но! Все един ден ще им писне нали! Така че...НИКАКВА МИРА!
slavtchev_m
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 10:00 am
Местоположение: Bulgaria

RE:Удължава ли се 9-месечния срок при проблем с медицинските

Мнение от slavtchev_m »

Моето мнение по въпроса за меилите до Букурещ е, колкото и да си ги пишете и факсове и телефони до Юлия Баховски те не дават информация( не отговарят) ама май ги карат да ви погледнат "досието"("абе кои беше този аха.....") и малко по малко в го движат въпроса а бадете сигорни те не се изнервят те са сложени там да ги питате....
slavtchev_m
Jeff
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:04 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

otgovor

Мнение от Jeff »

Pri men se naloji da si pravia povtorno meditzinski pregledi zachtoto za 12 mesetza ne poluchh otgovor.Sled vtorite meditzinski pismoto za vizite doide sled 40 dni.Taka che ne se otchaivai.Chte stane no iska tarpenie i zdravi nervi.
Заключено