Спешен въпрос за наемане на работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Спешен въпрос за наемане на работа

Мнение от survivor »

Значи казусът е следният: от едно място е почти сигурно че ще те вземат, минал си медицинския преглед и днес в 3 часа е окончателният разговор с директорката. От човешки ресурси са ти казали че по принцип са те избрали, но никой не се ангажира с окончателен отговор преди разговора ти с директорката. Между другото директорката е била една от интервюиращите и по принцип тя е една от тези, които са те избрали.
От друга страна, напират да те канят от друга компания. Започнали са да те търсят от вчера следобяд, ти се криеш като партизанин, ама получаваш на сутринта следния мейл:

Dear XXXX,
I have been trying to reach you by telephone (yesterday and today) regarding
the хххххххххх position we interviewed you for.

Please reply ASAP as our team needs to quickly conclude the hiring process.

I can be reached at ххххххххххх

If you have not contacted me by the end of the day today I will assume that
you are not interested in the position and proceed to contact the next
short-listed candidate.

Hope to hear from you soon.

Струва ми се че обикновено не се изразяват толкова рязко, нали не си внушавам? Ще знам дали ме взимат на другата позиция най-рано в 3 и половина-4, ама не съм сигурна дали тогава няма да бъде късно за този изнервен човек. Писах му че ще мога да му отговоря не по-рано от следобеда. Вие как бихте постъпили? Бихте ли се обадили на второто място и да кажете че сте съгласни, при условие че до края на деня вероятно ще ви се наложи да откажете?
Не искам никого да разигравам никого, ама ме е страх от два стола да не остана на земята.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ако позициите са горе-долу еднаква хубост за мене, аз бих се обадил на тия дето се "колебаят" и ще им кажа истината - че друга фирма е готова да ми даде предложение и трябва да им отговоря до края на деня. Понеже това не е блъф, няма какво да губя. Ако толкова ме искат колебаещите се, ще се разбързат. Ако не - прав им път. Пак казвам, ако става въпрос за сравними позиции ако не, тогава е сложна работата :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

На твое място бих се свързала с втората компания да видя какво искат те. Предполагам ,че ще ти направят някакво предложение, ти кажи че ще мислиш до утре .И реши после, може да ти направят и по-добро предложение.
Айде успех. :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря ви за отговорите!
Втората компания иска веднага да ме назначи и държат да приключат с всички формалности още днес. Условията на работата са известни, не мисля че мога да наддавам за повече. За съжаление позициите не са еднаква хубост, първата е несравнимо по-добра и желаещите да седнат на стола са много :( Май изобщо не съм в позиция да пришпорвам нещата с тях:(
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Трудна работа :roll:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Знаеш ли сега колко народ ще гракне "да ти имам проблемите" :lol:

На въпроса:
Първо преценявам добре къде повече искам да започна.
Ако е първото място:
На първите се обаждам и им обяснявам, че имам и друго предложение, на което трябва да отговоря в рамките на деня, като ги моля да ме уведомят за решението не по-късно от (крайния срок). Десет минути след (крайния срок), ако нямам отговор, се обаждам на другата и приемам. Ако имам отговор, се обаждам на другата и отказвам.
Ако е второто място: обаждам се на първите, казвам им, че за съжаление се налага да откажа предложението им. Обаждам се на вторите и приемам.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Survivor, otidi na vtorata rabota da te naznachat. Kaji im che moje da pochnech primerno vdrugiden. Prez tia dva dena gledai kak chte ti trugnat nechtata s purvata rabota.
Ako te naznachat na purvata, na vtorata (ot koiato te tursiat dnes) izobchto ne otivach. Sigurno ti e izvestno, ama da ti povtoria - do 3 meseca ot naznachavaneto i ti i rabotodatelia moje da se razdeliate bez predizvestie
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Свързваш се с хората от 1-та работа и им казваш, че трябва да знаеш дали те взимат или не. Казваш им че имаш друго предложение за работа, при което са много настоятелни и спешно искат да знаят ще работиш ли при тях. Казваш им разбира се, че предпочиташ да започнеш при тях (в противен случай би почнала на 2то място щом толкова те искат, нали ?)

Лично аз бих рискувал за 1-то място, независимо дали има резултат до края на деня или не. Ако е не обходимо обаждаш се на 2-то място и обясняваш случая, и им казваш че можеш да им дадеш отговор утре. Ако ги устройва ок, ако не - не.

Няма нищо срамно в това да те искат от 2 места, напротив.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Аз бих се обадил на второто място и бих им казал, че имам и други предложения и имам нужда от 24 часа за размисъл и (в сл. че е уместно) "Дали не сте заинтересувани да ми направите ново предложение, което да наклони нещата във ваша полза?". Ако кажат "не може, няма" здраве да е...Ако така ще те юркат преди да те наемат, как ще изглеждат нещата СЛЕД като те наемат? При такива проговори само самочувствие ще те оправи!

Успех!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Здравей, survivor.

Аз също бих постъпила както повечето хора те посъветваха. Бих се обадила на Фирма 1 и бих им обяснила, че имам предложение от още едно място, но абсолютно предпочитам Фирма 1 и просто имам нужда да знам до 3 PM резултата, защото от Фирма 2 са ми поставили условие да отговоря до края на деня.

Мисля, че ако подходиш с подходящия тон, HR на Фирма 1 ще ти влезе в положението и ще направо всичко възможно да ти отговори АСАП. Все пак, и в HR работят хора, а не машини. :D Досега, винаги когато съм се обръщала просто по човешки към служители, винаги и те са отговаряли човешки.

Мисля, че бих се обадила и на Фирма 2 и бих опитала да си уговоря среща за утре в определен час, под предлог че приемам, но не мога да отида днес поради друг ангажимент. Това също е разбираемо и напълно приемливо като извинение, струва ми се. След като си уговориш среща за утре, ще имаш още малка разсрочка.

Желая ти успех от все сърце!!!!!!! :D :thumbsup: :thumbsup:
Ще ни кажеш ли после дали си получила работата във Фирма 1? :wink:
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ако правилно съм разбрала, ти ще знаеш дали започваш на 1-та работа до 4 следобяд, тоест 1 час преди края на работния ден, нали така? вече си написала е-мейл, че ще можеш да отговориш до края на деня на втората работа. аз бих отишла на разговора с директорката, ще рабера дали започвам твърдо и ако да - като изляза от разговора се обаждам веднага по тел на 1-та работа и обяснявам, че за мое голямо съжаление и тинтири-минтири няма да ми бъде възможно, но благодаря, оценявам и т.н. ако пък стане ясно, че не започвам на 1-та работа, просто казвам на втората, че съм ОК, но съм имала да проведа 3-5-8 разговора с работодателя си, защото съм лоялна и не мога така просто да го зарежа и тинтири-минтири. това всижкото ти го казвам, защото 1. важно е да създаваш впечатления, по възможност положителни и 2. никога не знаеш кого ще срещнеш по пътя си напред и в каква позиция ще си тогава. затова си дай 1 час след разговора да си оправиш нещата спокойно. на твое място дори бих помолила на 1-та работа да имат предвид някакъв мой много важен ангажимент, за който ще трябва да изляза в 4 часа от разговора. така ще си вържеш гащите предварително да не те карат да чакаш или да те държат докато изтече срока за 1-та работа! успех! :D
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Godis написа:Survivor, otidi na vtorata rabota da te naznachat. Kaji im che moje da pochnech primerno vdrugiden. Prez tia dva dena gledai kak chte ti trugnat nechtata s purvata rabota.
Ako te naznachat na purvata, na vtorata (ot koiato te tursiat dnes) izobchto ne otivach. Sigurno ti e izvestno, ama da ti povtoria - do 3 meseca ot naznachavaneto i ti i rabotodatelia moje da se razdeliate bez predizvestie
Аз бих постъпил също така. Нямаш ангажимент към никого.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

dog написа:
Godis написа:Survivor, otidi na vtorata rabota da te naznachat. Kaji im che moje da pochnech primerno vdrugiden. Prez tia dva dena gledai kak chte ti trugnat nechtata s purvata rabota.
Ako te naznachat na purvata, na vtorata (ot koiato te tursiat dnes) izobchto ne otivach. Sigurno ti e izvestno, ama da ti povtoria - do 3 meseca ot naznachavaneto i ti i rabotodatelia moje da se razdeliate bez predizvestie
Аз бих постъпил също така. Нямаш ангажимент към никого.
Нали се сещате обаче какво става с репутацията на някой такъв? Особено за някои позиции, за които работодателите се избиват да наемат, а им се въртят едни и същи хора. Да не говорим, че хората Човешки ресурси се познават, приказват си, обменят мнения и впечатления. Та новината за някой такъв, който уж е приел, пък изобщо не се появява на работното си място, се разнася за отрицателно време.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: Спешен въпрос за наемане на работа

Мнение от peter_pan »

survivor написа: Dear XXXX,
I have been trying to reach you by telephone (yesterday and today) regarding
the хххххххххх position we interviewed you for.

Please reply ASAP as our team needs to quickly conclude the hiring process.

I can be reached at ххххххххххх

If you have not contacted me by the end of the day today I will assume that
you are not interested in the position and proceed to contact the next
short-listed candidate.

Hope to hear from you soon.

Струва ми се че обикновено не се изразяват толкова рязко, нали не си внушавам? Ще знам дали ме взимат на другата позиция най-рано в 3 и половина-4, ама не съм сигурна дали тогава няма да бъде късно за този изнервен човек. Писах му че ще мога да му отговоря не по-рано от следобеда. Вие как бихте постъпили? Бихте ли се обадили на второто място и да кажете че сте съгласни, при условие че до края на деня вероятно ще ви се наложи да откажете?
Не искам никого да разигравам никого, ама ме е страх от два стола да не остана на земята.
nqma nishto nervno w napisnanoto ot toq recruitor - ima opredelena kwota za nabirane na hora ot dadeniq contractor, logi4no e da se izbere sledwashtiq; obiknoweno dori nazna4awat s okolo 15 powe4e otkolkoto im trqbwat shtoto do 3 dni 15 bez drugo we4e sa napusnali. Moq sawet e, priemi kadeto ti dawat powe4e; ako e ednakwo, priemi deto te iskat wednaga; winagi mojesh da napusnesh i da otidesh na drugo(to) mqsto posle pri sledwashtiq hiring ako se okaje che ne ti hareswa waobshte parwata rabota; po moi nablyudeniq kompanii nabirat masowo wseki 2 meseca, a tam kadeto rabotq ne sa sprqli ot yuli 2006
we4e se pukame po shevovete i edwam se pobirame w sgradata wseki den nabirame kam 20 dushi i tolkowa i napuskat; waobshte e takaw trafik che chak duha ot wqtara;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

dog написа:
Godis написа:Survivor, otidi na vtorata rabota da te naznachat. Kaji im che moje da pochnech primerno vdrugiden. Prez tia dva dena gledai kak chte ti trugnat nechtata s purvata rabota.
Ako te naznachat na purvata, na vtorata (ot koiato te tursiat dnes) izobchto ne otivach. Sigurno ti e izvestno, ama da ti povtoria - do 3 meseca ot naznachavaneto i ti i rabotodatelia moje da se razdeliate bez predizvestie
Аз бих постъпил също така. Нямаш ангажимент към никого.
Как да нямаш ангажимент бе пич???

Вор даде най-добрия съвет -- питай ги за ден-два време за размисъл -- хората ще те разберат (а ако не, попитай се дали би работил при такива хора). А и писмото си беше нормално, все пак се очаква че като кандидаствш за работа някъде ще си на разположение (до час-два максимум един работен ден) за да могат да се свържат с теб. Аз между другото имах подобен проблем наскоро и си изпросих цяла седмица.

Успех и... браво!!! :thumbsup:
Публикувай отговор