През България или САЩ е по-бързо?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
MILOSHAR
Напуснал форума
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 2:03 am

През България или САЩ е по-бързо?

Мнение от MILOSHAR »

Здравейте!
Аз съм на етап подаване на първи документи DCS. Мога да кандидатствам от България или от САЩ. Останал съм с впечатления, че през Виена документите се предвижват много по-бързо, отколкото през Бъфало. Има ли някой, който е кандидатствал от САЩ и вече е минал интервю? Колко време трае процедурата от САЩ?
А ако подам документи на място от Квебек - това дали е възможно?
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

доколкото знам не казвам че съм компетентна
трябва да си живял поне 1 год в дадена държава и тогава се подават док чрез канадското посолство което отговаря за нея
иначе през Виена
и това зи е правило а не право на избор

за през Кебек има опции не ги знам всичките - ако си студент тука със сигурност може поне за учащи магистърска степен
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Едно малко уточнение към отговора на ronni. Изискването е не "да си живял поне 1 год в дадена държава", а към момента на подаване на молбата за селекция да имаш разрешение за престой в държавата със срок минимум от 1 год.
Що се отнася до другите въпроси на MILOSHAR, то нещата стоят така:
Останал съм с впечатления, че през Виена документите се предвижват много по-бързо, отколкото през Бъфало.
И моите впечатления са същите. А и ако погледнем информацията от тази страница, ще се убедим че изводът ни е верен.
А ако подам документи на място от Квебек - това дали е възможно?
Възможно е разбира се, стига да имаш разрешение за престой в провинцията с необходимия срок. Но ако имаш разрешение за престой в САЩ и смяташ само да отскочиш до Квебек за да си подадеш молбата, това е невъзможно. Ето тук са адресите на бюрата по имиграцията в Квебек.

Има разбира се съфорумци, които са кандидатствали от САЩ и Канада и са минали процедурата, но явно теб те интересува дали в момента има такива, които са я започнали скоро. За такива не знам, но може и някой да се обади.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
MILOSHAR
Напуснал форума
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 2:03 am

Мнение от MILOSHAR »

Забравих да напиша, че имам зелена карта от САЩ, това всъщност ще помогне ли някак, или няма никакво значение за имиграционните.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Няма никакво значение за сумата от точките, които събирате преди интервюто. Важното е до колко съответствате на критериите за селекция. На самото интервю (ако отговаряте на критериите и ви поканят) факта, че сте предприели такава решителна стъпка в живота си, евентуално би могъл да бъде оценен положително от интервюиращия т.е. да ви даде допълнителни точки за адаптивност. Но не бива да разчитате единствено на тези допълнителни, при това - евентуални, точки.
Направете си добре сметката и ако имате реални шансове, действайте.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Би ли казал защо предпочиташ Канада пред САЩ , интересно защото тук в Канада много хора бленуват за Щатите , а ти си обратния случай , вярно - съдби всякакви ......................... , но е интересно да се види сравнението от твоя гледна точка.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Tova go napisah za vsichki, koito oshte mechtaqt i mislqt che US e stranata "mechta". Az lichno ne iskam moite detsa da stanat maloumni idiotcheta, kato tezi tuk.



Да , Да , Да , ЕЛА ДА ВИДИШ КАНАДСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ , от първи клас учат децата да смятат с калкулатори , че било уморително да се знае таблицата за умножение , а за белезници няма да говорим , тук свободата е "пълна" . Какво е свобода според теб , може би това , че 1000 такси шофьора могът да блокират една държава , е да - това на този континент не може да случи - т.е. НЯМА СВОБОДА .
Просто има закони , лошото е , че държавните служители в Канада не могът да ги тълкуват и прилагат , но това идва от така нареченото образование с много fun .
Публикувай отговор