Климатът във Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Климатът във Ванкувър?

Мнение от bucca »

Здравейте съфорумци! Искам да питам тези, които живеят във Ванкувър какво е времето там? Освен че през зимата вали почти постоянно, пишете колко е дълго лятото и какво е времето там през този сезон. Мерси :)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Климатът във Ванкувър?

Мнение от vladi »

bucca написа:Здравейте съфорумци! Искам да питам тези, които живеят във Ванкувър какво е времето там? Освен че през зимата вали почти постоянно, пишете колко е дълго лятото и какво е времето там през този сезон. Мерси :)
Днес е слънчево и топло - една малка пролет... вчера валеше дъжд...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

разгледай статистиката на уедър нетвърк , 150-200мм през зимните месеци, което е доста, малко като в тропиците става. :D Миналата година май имаше някакъв рекорд-30 дена без спирачка дъжд 8)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

ako niakoi den resha da smeniam grada, montreal :D , ste byde vancouver zaradi mekata zima, inyche mnogo me plashat cenite na kystite tam, dvoino po-visoki i angliiskia razbira se :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Тошко,хем душата в рая ,хем оная работа в оная работа няма.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Климатът във Ванкувър?

Мнение от Kiwi »

bucca написа:Здравейте съфорумци! Искам да питам тези, които живеят във Ванкувър какво е времето там? Освен че през зимата вали почти постоянно, пишете колко е дълго лятото и какво е времето там през този сезон. Мерси :)
Зимата вали дъжд и сняг понякога. Лятото е прекрасно.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Климатът във Ванкувър?

Мнение от Aries »

Kiwi написа:
bucca написа:Здравейте съфорумци! Искам да питам тези, които живеят във Ванкувър какво е времето там? Освен че през зимата вали почти постоянно, пишете колко е дълго лятото и какво е времето там през този сезон. Мерси :)
Зимата вали дъжд и сняг понякога. Лятото е прекрасно.
Приготви се за продължителни периоди в които няма слънце (миналата година 4 месеца, тази е доста по-добре - показва се веднъж седмично за по няколко часа). Зимата е сравнително мека, лятото - топло и приятно.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Климатът във Ванкувър?

Мнение от bp_de »

bucca написа:Здравейте съфорумци! Искам да питам тези, които живеят във Ванкувър какво е времето там? Освен че през зимата вали почти постоянно, пишете колко е дълго лятото и какво е времето там през този сезон. Мерси :)
на 30 септември 2003 летях от Ван кам Немско- и бях по къси гасти и фанелка с къси ръкави.

на 21 март 2004 -на яхтеното пристанисте в Ван бе6е 22градуса и народа се бе6е пуснал по потници или фанелки с къс ръкав.

към края на септември 2005 бях за риба в околията на Ван по спортен анцуг само.

:D :D :D :D
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Благодаря на всички за отговорите. Някъде четох, че времето там било много депресиращо, защото постоянно валяло. Но май по-добре дъжд отколкото сняг. А мен ме плаши френския...
А колко месеца продължава лятото? Поздрави :D
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

bucca написа:Благодаря на всички за отговорите. Някъде четох, че времето там било много депресиращо, защото постоянно валяло. Но май по-добре дъжд отколкото сняг. А мен ме плаши френския...
А колко месеца продължава лятото? Поздрави :D
Снега не е страшен. Зимата си е ОК в Квебек, Онтарио. Може да е студено но е отоплено. Проблема е лятото там. При 30 целзии и тези езера реки там просто не се диша. Затова и казвам че лятото е прекрасно в ВС.
VenV
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Фев 08, 2005 3:46 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от VenV »

Вали дъжд предимно ноември, декември, януари и февруари. Обикновено вали кротко и напоително :) , може да се разхождаш навън без проблеми. Есента - септември и октомври - е топла и слънчева. Пролетта започва началото на март (вчера видях няколко почти цъфнали дървета, но им трябва още поне седмица за да се покрият с цвят) когато всичко цъфти - магнолиите, лалетата, вишните ... , но се стопля по-сериозно (15-20 градуса) чак април - май.
Лятото е много приятно, рядко е над 30 градуса, но не слиза под 20.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

VenV, благодаря за точното и подробно описание! Ето това исках да зная. :)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Заключено