БГ пощите губят писмо,дайте съвет!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
radost_var
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:59 am
Местоположение: montreal

БГ пощите губят писмо,дайте съвет!

Мнение от radost_var »

Здравейте съфорумници! Моля,ви за съвет как да процедирам тоя път,защото получих отг. от Букурещ,че са ми пратили медицинските преди месец и още ги няма,което значи, че са изгубени.Моля, да споделите как наи-брзо да им изпратя снимките т.е дайте координати на куриер и съответно как могат те най-сигурно да ми изпратят медицинските.Благодаря!
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Съчуствам ти за Бг пощите колега на мен ми губиха поканата за интервю и сертификат за селекжция на детето.
моят съвет дигни ги на балон в централата им търси началник обслужване на клиенти скарай се с тях и изискай проверка може да излезне нещо.
За в бъдеще ти препоръчвам да наемеш пощенска кутия в централна поща струва 30 лева на година и е по-добър вариант от домашната.
за куриер аз съм най-доволен от ЮПС на следващият ден доставят и можеш през интернет да провериш пратката, обаче е дебело мисля че сега е към 80 кинта едно писмо през тях да пратиш.
Успех
п.с. не се връзвай на спиди въпреки, че е по евтино е ужас за чуждестранните пратки, ше ти скъсат нервите
NO PAIN NO GAIN
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Рисковете могат да се минимизират при ползване на куриер. Ако ще изпращаш нещо и чакаш да ти върнат друго става с UPS (предполагам и други куриери) - искаш куриера да попълни отделна товарителница за обратно връщане с отбелязано поле "за твоя сметка"; тази товарителница слагаш в плика с документите и обясняваш в придружително писмо до посолството да ползват обратната товарителница за твоя сметка когато ти пращат това което чакаш; плаща се на куриера при получаване на документите след евентуално използване на товарителницата. В този случай посолството реагира много адекватно и действително ползва куриера; отделно че си имаш вече номер на обратната товарителница (т.е. трябва да го запишеш преди да я сложиш в плика) и в един прекрасен момент може да тракнеш как пратка под този номер пътува към теб. Евентуално ако си кърък е възможно дори и при куриер пратката ти да не тръгне за където трябва, т.е. риск винаги има и при най-добрите куриери Успех :D
marielkata
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:12 am
Местоположение: Montreal, St-Lambert

Мнение от marielkata »

И ние миналото лято имахме подобен проблем с Бг пощите. Планувахме пътуване до София и искахме да го комбинираме с правенето на медицинските. След като се уверихме от Букурещ, че медицинските трябва вече да сме ги получили вдигнахме скандал и стигнахме до директора на пощата. Тя ни даде адреса на тази която обслужвала нашия регион. Отидохме до тях и тя си правеше компоти. Въобще не е работила през деня, а ние откачихме от чакане и притеснение. Така, че ако имате притеснение от нещо дерзайте и по нахално.
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

sorry za latinicata no imam problem s kirilicata
nie 4akame sartifikat ot viena po po6tata i go zagubiha
obadihme se v posolstboto v viena i Liza potvurdi 4e e praten na 14 12 2006 ot tam(interviuto ni be6e na 1 12 2006)
hodih me v centralna po6ta i tam ni6to ne mogat da napraviat
v na6ta po6ta tvurdiat 4e ne sa polu4avali pismoto i az sum sklonna da im viarvam
ot viena kazaha 4e 6te pratiat dublikat no izpitvam ujas dali 6te pristigne :smhair: .
dori ni mina ideata sapruga mi li4no da otide da go vzeme no ne znam dali e vuzmojno.
tozi problem tvurde mnogo ni zabavi procedurata s bukure6t
no turpenie mu e m :( aykata
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

copadenieve написа:sorry za latinicata no imam problem s kirilicata
nie 4akame sartifikat ot viena po po6tata i go zagubiha
obadihme se v posolstboto v viena i Liza potvurdi 4e e praten na 14 12 2006 ot tam(interviuto ni be6e na 1 12 2006)
hodih me v centralna po6ta i tam ni6to ne mogat da napraviat
v na6ta po6ta tvurdiat 4e ne sa polu4avali pismoto i az sum sklonna da im viarvam
ot viena kazaha 4e 6te pratiat dublikat no izpitvam ujas dali 6te pristigne :smhair: .
dori ni mina ideata sapruga mi li4no da otide da go vzeme no ne znam dali e vuzmojno.
tozi problem tvurde mnogo ni zabavi procedurata s bukure6t
no turpenie mu e m :( aykata
Ние бяхме в същото положение миналата година Юни със сертификата на детето и .................ми направих си една разходка до виена (прекрасен град) за един ден и си го взех лично дубликата от Лиза. 170 лева е двупосочният билет с Еър Кона и това е не си струва да разчиташ на пощите щото загубят ли го кво ше праиш после.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

blagodaria Bily T .
6te se naloji da opoznaem Viena :D
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Veronica
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 3:10 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Veronica »

Nie minalata godina sashto imahme tozi problem,pisah na maila i mi otgovoriha, che medicinskite sa prateni oshte predi 2 meseca. Togava gi pomolih da mi gi izpratiat otnovo, no s kurierska slujba za moya smetka. Nikakav problem, vtorite dokumenti pristignaha za po-malko ot sedmica! Uspeh!
Заключено