Преминаване от Квебек в Онтарио?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Преминаване от Квебек в Онтарио?

Мнение от semeen »

Честита Нова Година на всички!
Предстои ни подаване на документи за емиграция, но трябва да решим по коя от процедурите.
Имаме нужда от информация как може новопристигнали имигранти в Квебек, по квебекската процедура, да преминат в Онтарио?
Колко време трябва да останем в Квебек?
Има ли някакви специални условия?
Преминаването в Отава от едната провинция към другата свободно ли става? Можем ли през Отава да преминем по-лесно?
Благодаря на тези, които ще жертват няколко минути за да ми отговорят!
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

Quebecskata procedura e po barza i za tova e po predpo4itana!!!
Kato si vzeme6 vizite koito 6te ti gi dadat sled vsi4ki uspe6ni kra4ki po procedurite 6te vidi6 e vizata e za CANADA- t.e. moje6 da kacne6 napravo kadeto si iska6. Nikoi kop4e ne moje da ti kaje.
Moje i da kacne6 v Quebec i na drugia den da si hvane6 bagaja i da otide6 kadeto si iska6 v CANADA. Nikoi niama da te pritesniava za tova. az jiviah 8meseca v Montreal i se premestih v Calgary!!!
prosto si smena6 dokumentite pak i tui to.

uspeh
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Наскоро чух от една жена, която щеше да заминава за Квебек, че имало условие да остане там 3 месеца преди да премине в друга провинция. Друго условие било да имаш препоръка от работодател от новата провинция. Съдейки по това, което пишеш ХанКрум, такива условия май няма.
Вижда ми се малко странно квебекците да допускат провинцията им да бъде ползвана като вход към цяла Канада, още повече, че условията са доста по-благоприятни?
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

semeen написа:Вижда ми се малко странно квебекците да допускат провинцията им да бъде ползвана като вход към цяла Канада, още повече, че условията са доста по-благоприятни?
Те много добре знаят, че един доста голям процент от имигрантите остават в Кебек и това им е достатъчно.
Освен това, пристигащите в Кебек първо си изхарчват парите там (преди евентуално да сменят провинцията), а това са доста пари, вложени от "туристи".
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

semeen написа: Вижда ми се малко странно квебекците да допускат провинцията им да бъде ползвана като вход към цяла Канада, още повече, че условията са доста по-благоприятни?
Нямай никакви притеснения за това. Доста от хората по вашата процедура кацат, например, направо тук, в Калгари и остават да живеят. Аз се сещам за поне 4 семейства от това лято. Нямат никакви проблеми с документите. Питат ги, понякога, кога ще ходят към Quebec, и те казват "по-нататък" или "ще видим" и това е.

Но кацнеш ли в Кебек и ако дадеш някакъв адрес там, мисля че поне се връзваш там докато вземеш PR картата и SIN-а. Нека такива хора да кажат как е.
А такива, дето се местят след няколко месеца в друга провинция - с лопата да ги ринеш. Няма пречки - това е Канада.
:D
Embrace your climate change!
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Благодаря за отговорите. Честно казано зарадвахте ни :beer:
Видяхме с жена ми снимките на Георги и ни харесаха. Тя много държи да кажа, че там, до реката, й е заприличало на Чудните мостове в Родопите :D
Хайде със здраве!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Преминаването в Отава от едната провинция към другата свободно ли става? Можем ли през Отава да преминем по-лесно?
Благодаря на тези, които ще жертват няколко минути за да ми отговорят!
Ми не е свободно, има бариери на мостовете, армията пази да не преминеш от другата страна (независимо от коя), а ако случайно преминеш те глобяват

Майтап бе, Уили, майтап, канада е свободна страна и можеш да си ходиш където и когато си поискаш
ако искаш можеш да поживееш във всяка от провинциите и териториите по малко, никой копче няма да ти каже
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Аз пък си мислех, че на мостовете има поставени окървавени дръвници :wink:
Каква е разликата между провинции и територии? И защо се казва Отава-Гатино? Отава нещо подобно на Будапеща ли е?
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

semeen написа: Каква е разликата между провинции и територии?
Разликата е в управлението(администрирането). Териториите са под директната власт на федералното правителство, за разлика от провинциите, които притежават определена автономия.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

semeen написа:Аз пък си мислех, че на мостовете има поставени окървавени дръвници :wink:
Каква е разликата между провинции и територии? И защо се казва Отава-Гатино? Отава нещо подобно на Будапеща ли е?
Провинциите са под прякото ръководство на Кралицата и нейния представител в Канада, The Lieutenant-Governor, докато териториите се ръководят от федералното правителство (чрез Commissioner) и не са подвластни на т. нар. Inherent Jurisdiction (елемент на английската правна система). Тоест, провинциите и територрите имат различен статут.
Територии са всички северни земи в Канада.


Отава е в Онтарио, а Гатино (Hull) е в Квебек, от другата страна на реката и се съединяват чрез няколко моста.
sun shine
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 2:08 am

Мнение от sun shine »

Най-добре е да кацнете в град, където имате добри приятели, готови да ви посрещнат и да ви помогнат в началото. След това не е никакъв проблем когато поискаш (даже и на следващия ден) да отидеш в друга провинция. В повечето случаи хората се местят, заради работата. Другата разлика е, че в различните провинции данъците са различни. Също и детските добавки и социалните помощи. Например ако детето ти ходи на градина в провинция Кебек градината ти е към 150 долара месечно, а в Онтарио средно 1000 долара месечно. Така, че изборът ти зависи доста от това дали имаш деца, колко са големи, каква е професията ти и доколко ти дава възможност бързо да си намериш работа и т.н.
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

za predpochitane e kebeshkata procedura.
stava po-barzo zashtoto Qc imat nujda ot rabotna raka, poneje vednaj kacnali v qc. mnogo novodoshli se preselvat ia v BC, ia v ON ia v AB.
vseki si reshava. no i qc. si ima predimstva. skoro se zapoznah s edin kanadec premestil se v Qc. ot ON po tochno ot Niagara Falls v Mtl.
pitam go kvo praish v Mtl - vika che mu e got i ne bi se varnal v Niagara Falls. Razni hora- razni ideali. taka che vseki si e prav za sebe si. :D :beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

semeen написа:Вижда ми се малко странно квебекците да допускат провинцията им да бъде ползвана като вход към цяла Канада, още повече, че условията са доста по-благоприятни?
Семеен, ако знаеш още колко много неща щи се видят малко а и много странни ше се замаяш.
Та по-гот почни да свикваш на страннотии за да ти е по-лесно после.
Айде чао & успехи -:)
:beer: :beer: :beer:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Dobre doshli vav Ontario.... :D :D :D
kakвото потърсило,такова намерило
Заключено