Три причини поради които се гордея, че съм българин

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от bis »

Отдавна мислех да отправя запитване относно това да ли се срамуваме от българския си произход, но вече ме изпревариха. Един от отговорите там беше "..... да гордея се че съм българин...., но с какво се гордеем не стана ясно.
Темата се завъртя около Стоичков и нищо повече.

И така който се гордее че е българин нека посочи поне 3 причини.

Аз лично за себе си мислих мислих и нито една не измислих но пък за сметка на това мога да изброя доста причини поради което се срамувам.
1.Срам ме е че като бях във Франция и им разказвам колко е хубава Бълагрия те ми се смяха че си имаме цар.
2.Срам ме е че като дойде французойката на гости в Бг и още първия ден щеше да направи спонтанен аборт от друсането в маршрутката.
3.Срам ме е че като я оставих сама на плажа без малко да и откраднат детето.
4.Реших да я разведа из Българиа и я водих на Плиска , Мадара, Царевец и т.н. и тя не можа да проумее защо й показвам камъни, попита къде е мавзолея и защо си рушим историята.
Да не говорим че по пътя до София и обратно се молеше да оцелее, щото знаете как се кара по нашите пътища и колко катастрофи стават.
5.Срам ме е че не мога да си работя тук нормално, че държавата гледа на мен първо като на престъпник а не като данъкоплатец, който издържа няколко пенсионера и държавни служители.
6.Срам ме е,че нямам права а само задължения.
7.Срам ме е, че съм принудена да си търся друго място за нормално съществуване
8. Срам ме е, че по телевизията всеки ден когато дават репортажи от български села то там става въпрос за ромите само и че е много важно те да се интегрират щото иначе нямало да ни приемат в европа
9.Срам ме е че земята ще я изкупят турците
10.Срам ме е от политиката която се води от държавата
11.Срам ме е, че тук във форума всеки който е искал с нещо да бъде полезен, това му желание бързо му се изпарява поради факта че бива опсипан с нападки и обиди, всеки се изкарва по- и най-............

И за да не ставам много досадна с моите наблюдения спирам до тук.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Bis,

Подписвам се под всичките ти 11 причини. Мога да добавя и още доста, но ще се огранича само с една:

12. Срамувам се от интелектуалното ниво и културата на мнозинството от българите


Имам, обаче, и добра новина. Като се замислих и аз, намерих една единствена, но за сметка на това много добра причина, поради която се гордея, че съм българка:

Гордея се, че България е в Европа! (Е, поне на този континент хората си мислят така, което направо ме шокира. :lol: )

Все пак, географски горното твърдение е вярно. :rotate:
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

1. Гордея се, че съм българка, защото имам изклЮчителна богата обща култура, която съм получила от българското образование.
2. Гордея се, че съм българка, защото съм имала детство, с което децата "на запад" не могат да се похвалят.
3. Гордея се, защото имам истински приятели, приятели с които мога да споделя всичко и мога да се веселя и да плача, без да се притеснявам какво ще си мислят утре за мен, нещо, което така и не съм открила тук до сега.
4. Гордея се, защото колкото и малък народ да сме, е останало нещо от нас след дълги години история, независимо от географкско положение, независимо от социално-икономически условия, от политически недомислици и т.н., всеки ще каже че носим нещо в нас, някакъв живец, който липсва на много народности по света.
Няма място на света, където всичко да е съвършено. Навсякъде има и добро и лошо. И единственото, което е едно и също навсякъде сме ние самите и това, което носим в себе си.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Петя, аз пък се подписвам под твоите думи и ще добавя, че се гордея с предците си - със способността им да оцеляват, с мъжеството им, с упоритостта им, с обичта им един към друг! Ще се постаря да предам тази гордост и на дъщеря си, да знае от къде идва и какво носи в кръвта си!
Botzo

Мнение от Botzo »

Бис,
подписвам се под твойте думи като забелязвам умереността ти. Но така е правилно,
На Петя ще кажа че каквото и образование да е полъчавала, ако не е имала интелектуалниа си капацитет да асимилира цялата тази информация нямало е да има никаква богата обща колтура независимо дали е учила в българия или в Конго. тоест за способността си да я развие трябва да се гордее с родителите които има и с това как са я възпитали (нещо което няма общто с даден регион или държава). Всички имаме приятели, а мойте колкото са българи толкова са и чужденци. Та това няма нищо общто с българия. Че сме малак народ така е и сме оцеляли по чудо. Но ако гордите с произгода продължават да имигрират ........... скоро няма да остане нищо там.
Нали Петя ........... :lol: :lol: :lol:

Благодаря.
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

Аржентинецо, тъй като споменаваш името ми ще ти отговоря само с това: Радвам се, че не си сред българите, които познавам и се радвам, че имам възможността да не контактувам лично с такива като теб. Аз поне обичам и се гордея с нещо, което съм видяла и преживяла. А не съм написала как обичам Квебек без крака ми да е стъпил там. Не си прави труда да ми отговаряш. Коментарите ти нямат значение за мен :D .
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от pumpy »

bis написа:11.Срам ме е, че тук във форума всеки който е искал с нещо да бъде полезен, това му желание бързо му се изпарява поради факта че бива опсипан с нападки и обиди, всеки се изкарва по- и най-............

И за да не ставам много досадна с моите наблюдения спирам до тук.

още много може да си мислиш, с какво се гордееш че си българин и вярвай ми няма да се сетиш - човек, който може да изброи 11 негативни причини и нито една позитивна се вписва много добре в цитата по-горе, а той за твое съжаление е написам от твоята ръка - срамувай се и от това, ако можеш.

много ми хареса определението "аржентинецо".....
Botzo

Re: Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от Botzo »

poumpy написа: ... много ми хареса определението "аржентинецо"...
Мъча се да откия и аз тръпката ама не мога. Аржентинец съм, за да си получа гражданството трябваше да се откажа от българското. Познайте колко часто от секундата се замислих дали трябва да го направя или не ......... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аржентина за мен е като страна малко гола вода но светлинни години преди българия. Тук например никой не се гордее че е аржентинец, защото Марадона някъде и някога е вкарал някакъв си гол. тик се казва че просто е великолепен футболист и нищто повече.
Хората си имат изградена и обоснована смислена патреотична теория независимо че историята на страната не е повече от 200 години.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Mene me e sram che ima bulgari de to gi e sram che sa bulgari...takova chudo mje da se sluchi samo s bulgarin. Koi vi rajda, bre hora...otkade se izvadihte takiva sadnitsi na tsial edin narod...
Shtom se sramuvate che ste bulgari, to po-dobre nanikoi ne kazvaite che ste takiva ta da ne se nalaga i nie da se sramuvame posle ako ni svarjat po niakaav nachin s vas.
Botzo, ti moito momche, si edin ot nai-iarkite predstaviteli na prichinite za sram. Moje bi nikoga v jivota si niama da vidish Quebec (vse shte ne e 100% sigurno), obache veche go obichash. Shto za divotia...samo ot tova moje da mu stane iasno na chovek che parvo neznaesh kakvo obichash i vtoro che ne znesh kakvo e uvajenie...siguren sam che sled 1-2 godini v Quebec shte govorish po sashtia nachin za Quebec, kakto sega za BG-ia.
Botzo

Мнение от Botzo »

MechoPuh написа: ... Moje bi nikoga v jivota si niama da vidish Quebec (vse shte ne e 100% sigurno) ...
Благодаря ти за милото пожелание. Не съм сигурен че когато се изказва дадено менине такова ответно пожелание е на място. Независимо какво мотиви имам да обичам и мразя каквото и да е ...... както и да е.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

poveche ot 3

Мнение от KolioBalkanski »

1. Slivnica
2. BG predi 1000 AD
3. neslushashtite chalga ne-Hristo Stoichkovci ot BG proizhod
4. Hristo Botev i negovata poezia
5. Edno malko selce v Utah kadeto balgarite sa napravili kolonia predi stotina godini
6. Balgarskata priroda
7. Balgarskia duh
8. baba Vanga
10. Dan Kolov (kakvoto sam chuval za nego)
11. Suhindolskoto vino
i mnogo drugi ama sega triabva da porabotia
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Гост

Re: Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от Гост »

bis написа:Отдавна мислех да отправя запитване относно това да ли се срамуваме от българския си произход, но вече ме изпревариха. Един от отговорите там беше "..... да гордея се че съм българин...., но с какво се гордеем не стана ясно.
Темата се завъртя около Стоичков и нищо повече.

И така който се гордее че е българин нека посочи поне 3 причини.

Аз лично за себе си мислих мислих и нито една не измислих но пък за сметка на това мога да изброя доста причини поради което се срамувам.
1.Срам ме е че като бях във Франция и им разказвам колко е хубава Бълагрия те ми се смяха че си имаме цар.
2.Срам ме е че като дойде французойката на гости в Бг и още първия ден щеше да направи спонтанен аборт от друсането в маршрутката.
3.Срам ме е че като я оставих сама на плажа без малко да и откраднат детето.
4.Реших да я разведа из Българиа и я водих на Плиска , Мадара, Царевец и т.н. и тя не можа да проумее защо й показвам камъни, попита къде е мавзолея и защо си рушим историята.
Да не говорим че по пътя до София и обратно се молеше да оцелее, щото знаете как се кара по нашите пътища и колко катастрофи стават.
5.Срам ме е че не мога да си работя тук нормално, че държавата гледа на мен първо като на престъпник а не като данъкоплатец, който издържа няколко пенсионера и държавни служители.
6.Срам ме е,че нямам права а само задължения.
7.Срам ме е, че съм принудена да си търся друго място за нормално съществуване
8. Срам ме е, че по телевизията всеки ден когато дават репортажи от български села то там става въпрос за ромите само и че е много важно те да се интегрират щото иначе нямало да ни приемат в европа
9.Срам ме е че земята ще я изкупят турците 10.Срам ме е от политиката която се води от държавата
11.Срам ме е, че тук във форума всеки който е искал с нещо да бъде полезен, това му желание бързо му се изпарява поради факта че бива опсипан с нападки и обиди, всеки се изкарва по- и най-............

И за да не ставам много досадна с моите наблюдения спирам до тук.
bis, ти да не мислиш, че си единствената, която има познати французи, които са пътували и живели в България. Ето ти един сайт: http://www.bulgaria-france.net, където французи описват ВЪЗХИЩЕНИЕТО си от страната България, от нейната култура и природа, от българите, с които живеят и работят.

В допълнение ще кажа, че ме е срам от българи, които градят самочувствието си и себеоценката си на базата на подценяването на други народи и раси. Отвращавам се от паралелите, които правите с турците и обидите, които хвърляте върху хора, които никога не сте срещали.

Ето още един франкофонски сайт, който е посветен на България: http://www.chez.com/belgaria/

И още един: http://ambition2000.skynetblogs.be/
Всъщност много са, не мога да ви напиша всички. :D
Последно промяна от Гост на Чет Яну 15, 2004 5:02 pm, променено общо 1 път.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от KolioBalkanski »

Ombudsman, nie sme bili 500 godini pod tursko robstvo, aide sabudi se i spri da gi zashtitavash
noramlno e da ne gi obichame tochno kakto evreite ne si kupuvat germanski koli
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Гост

Мнение от Гост »

Кои по-точно не обичаш ? Знаеш ли /за пореден път те питам/ кои са тези така наречени ТУРЦИ, които живеят в България и какво общо имат те с турското робство ? Не мислиш ли, че е абсурдно след 200 години да си мислиш, че това са ТУРЦИ. Те нямат нищо общо с турската култура и език !!! Повечето са помохамеданчени българи от векове. Малката част с тюркски произход, разположена около Кърджали и политически електорат на Ахмед Доган никога не е била с турско национално самосъзнание, а е изкуствено провокирано противопоставянето с българите. Тези хора естествено се вписват в модела на българската нация. Това е така, защото се самоопределят като БЪЛГАРИ. Събуди се ти от призрака на етническата омраза. Такива като теб, слепи и неосведомени създават политическите проблеми, които не съществуват де факто по родните места на тези "турци" и българите, които живеят там !!!!
Botzo

Мнение от Botzo »

Забелязвам че Ombudsman е права. От историческа гледна точка е така. Но от емоционална ........ имал съм доста голям с такива псевдо турци. За жалост те не се определят като помохаменданчени българи. Имат се за чисти турци.
Заключено