Текстилни инженери

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Текстилни инженери

Мнение от oganche »

Аз като почетен представител на таз "порода" ме интересува дали има текстилни инженери в Quebec, които са станали членове на Ордера на инженерите и дали си работят по специалността?
Ще бъда много благодарна на всеки колега, които сподели как точно е станал член на ордера и дали е доволен от работата си?
Благодар предварително на всички!
:P
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Здравйте!Ние вече сме комуникирали с вас,но реших да ви отговоря,макар че все още не съм минала интервюто.Мен също ме касае въпроса.За жалост имам само една позната от "нашата" гилдия,която е там.Тя замина тази година през май,има много добър френски и английски.Веднага си е намерила хубава работа и работи на кад-система.Казва,че и канадец трудно може да си намери нейната работа.И навярно не и е до изпити в ордера.
Това е от мен.Повече на л.с.
Изображение
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

Благодаря ти отново за вниманието mborodin. Явно сме "редки плетки" текстилците в Канада. Дано и ние да имаме късмета на твоята приятелка.
Успех!
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от коце »

Точно текстилен инженер в Квебек май няма. Най-добре е да разгледате списъка с различните наименования инженери и техните функции за да можете да се определите.

Влизането в ордера на инженерите не е проста работа.
Отнема доста време и пари. Като вече влязал там мога да кажа, че трябват и доста контакти (връзки), които да позволят успешна реализация в последствие.
Каквото и да решите желая Ви УСПЕХ!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
nadya marinova
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 4:43 pm

Мнение от nadya marinova »

az pak sam injener himik sas spetsialnost textilno oblagorodiavane.e,tuk sam rakovoditel v edna 6iva6ka fabrika,no tam ?ima li izobsto takiva?
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

[quote="mborodin"]
За жалост имам само една позната от "нашата" гилдия,която е там.Тя замина тази година през май,има много добър френски и английски. Веднага си е намерила хубава работа и работи на кад-система.Казва,че и канадец трудно може да си намери нейната работа.da be te tuk chakat nie bulgarite da gi opravim!.Pishi na Neli78,ne sum sigurna dali e sushtia chovek,no istoriata e mnogo blizka!
quote]
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Не знам защо все се намира някой Тома-неверни и защо да няма наистина хора,намерили достойна ртабота?Но може и да е така-аз не съм била там.А и човека за който говоря вече се отметна от думите си-така,че за мен остава само да си правя изводите...
Изображение
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

mborodin,Problema e po kakuv nachin se podnasia infoto!Neshtata koito si napisala ne sa viarni i az biax dlujna da se namesia,prosto zashtoto poznavam lichno vuprosnata Ti poznata i sum zapoznata s neinata istoria!Sledvashtiat put te suvetvam da izpolzvash fakti ,a ne prosto neshto cheteno,nerazbrano ili tam kakvoto i da e!
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Правя последно уточнение:моята позната не е Neli78,става дума за друг човек,но вече едва ли има значение.Пък и какви факти са нужни,когато твой стар познат ти каже нещо...макар и по-късно да го отрече.
Изображение
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Мнение от oganche »

Сигурна съм, че всеки с добро намерение е решил да сподели информацията, която има. Разбира се, че винаги има риск тя да не е достоверна, но това е положението. Както в случая на mborodin, тя няма вина, че и нея са я подвели, просто е искала да помогне, за което аз пък й благодаря.
В крайна сметка всичко опира до късмет.
Благодаря на всички за отговорите. :P
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Заключено