Napuskane na kwartira predi izticane na dogoworat za naem

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
ivatz
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 7:36 am
Обратна връзка:

Napuskane na kwartira predi izticane na dogoworat za naem

Мнение от ivatz »

Daite mi sawet kakwo da prawja: moi poznat ima dogowor za naem do 31.Sept, no toi na 1.Aug e napusnal Quebec. Xazikata mu mi zvani i iska da goworja s nego i da i' se plati naemat za 2 meseza , ako li ne ste go dade na sad. ( ako P.Z. widi tazi objava neka da mi pishe )
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Ако той си е подписал договора, ти за какво се притесняваш?
Ако ти си подписала договора, тогава хазайката си е права да те притеснява, за нея е важно да си получи наема. В първия случай тя няма право да те притеснява.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

най-вероятно има за какво да се притеснява - щом хазяйката се обажда не него, като нищо е гарант на приятеля си
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

E i kvo ot tova che shtiala da go dade na sad? Praviloto e zeliazno....Nemal pari da plashta naem vazi za vsichki provincii.....I vtoro za da GO DADE NA SAD I OSADI E MNOGO MNOGO SLOZNO.....Kazvam go ot lichen opit shtot sega sam pak garant,predi biah i imah sashtia problem sas haziain.....Nakraja kakvo,nishto.Samo plashat.Ama problema sled tova e che sa se osrali i poveche Bg ne moze da vzema kvartira tam...... :cry:
kakвото потърсило,такова намерило
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Щом си гарант си поел задължения. Т.е. трябва да доплатиш докрая.
Въпрос на себеуважение донякъде. Винаги можеш да се скатаеш, но в такъв случай може ли някой да ти има доверие ?
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Ami ako si se podpisal t.e. napravil si cautionnement v dogovora TI SI POEL SU6TITE ZADULJENIA kakvito i naematelia t.e. mogat da iziskvat pla6tane i ot teb. I tova vuob6te ne e slojno, stryva okolo 65$ na naemodatelia. Ako niama nikude podpisa ti vurhy baila i anexite my (te mnogo 4esto sa nerazdelna 4ast ot dogovora) niama za kakvo da se pritesniava6. Kolkoto za naematelia toi osven 4e razvalia image na bulgarskoto ob6testvo tyk moje da bude vklu4en i v spisutzite na Regie du logement i CORPIQ i niama da moje da si naeme jili6te lesno (osven ako naemodatelia ne e niakoi 4astnik koito ne deklarira dohodi ot naem i ne e ofitzialno naemodatel).

P.S. Izviniavam se 4e pi6a na latinitza.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Rubbyguy_78
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 7:54 am
Обратна връзка:

Мнение от Rubbyguy_78 »

Ако той си е подписал договора, ти за какво се притесняваш?...
Desy
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 11:55 am
Местоположение: Montreal -Cote saint luc
Обратна връзка:

Мнение от Desy »

Privet,hi4 da ne ti puka ,nie tova go napravihme ve4e.napusnahme si kwartirata edin mesetz predi izti4ane na dogovora za naem.Kato bqhme dobrosavestni i predupredihme naemodatelq .Nikoi ni6to ne moje da ti napravi,nito da te sprq.za edin mesetz nqma da se sadite,Protzedurata e dosta tromava i struva dosta po skapo otkolkoto e mese4niq ti naem
"Дори и да загубиш битката ,важното е да спечелиш войната "
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Desy написа:Privet,hi4 da ne ti puka ,nie tova go napravihme ve4e.napusnahme si kwartirata edin mesetz predi izti4ane na dogovora za naem.Kato bqhme dobrosavestni i predupredihme naemodatelq .Nikoi ni6to ne moje da ti napravi,nito da te sprq.za edin mesetz nqma da se sadite,Protzedurata e dosta tromava i struva dosta po skapo otkolkoto e mese4niq ti naem
Интересна комбинация - или не ви е пукало или сте били добросъвестни. Двете заедно не може.
Desy
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 11:55 am
Местоположение: Montreal -Cote saint luc
Обратна връзка:

Мнение от Desy »

da interesna kombinatziq e ,za sledovateli kato teb :D
"Дори и да загубиш битката ,важното е да спечелиш войната "
Заключено