документи след сключване на брак

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

документи след сключване на брак

Мнение от perah »

Моля ако някой е минал по този път да ми каже какви документи се пращат след сключване на граждански брак с комон-лау партнера .
Търсих в стари теми но не можах да намеря нищо.
Изпратих преди 20 дни е-майл до Румъния ,но не са благоволили да ми отговорят все още.
Предполагам нотариално заверено копие за брака , или се вади нещо като акта за раждане от общината?
Освен това аз ще приема фамилията на съпруга ми и ще си сменям личната карта и паспорта и ще ги пратя и тях.

Мерси предварително, не се диша вече в тези жеги ....
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Re: документи след сключване на брак

Мнение от Jeeves »

perah написа: Предполагам нотариално заверено копие за брака , или се вади нещо като акта за раждане от общината?
"Нещо като акта за раждане от общината, но е "дубликат на акта за граждански брак" и обикновено се вади от там, където си сключил брака.
За останалото - нека друг каже, но 20 дневен срок без отговор на и-мейл е много.
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

brak

Мнение от Stef »

Ами на нас ни се случи същото и от Букурещ ни се обадиха да им изпратим копие от брачното свидетелство (отивате в общината там където сте подписали и им казвате че ви трябва дубликат на брачното свидетелство за чужбина става на момента и стружа около 5лв., носете си и оригинала в общината) освен това и копия на паспорта и личната карта ако има промяна в името на съпругата. Ами май е това.
Успех :D
Go big or go home.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

праща се преведено и нотариално заверено копие на акта с който сте се бракували това е напълно инаф.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Мерси Bily T,Stef и Jeeves!

Знаех си аз , че мога де се оправя и без е-майл от тях :D
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Bily T написа:праща се преведено и нотариално заверено копие на акта с който сте се бракували това е напълно инаф.
Ако има изваден дубликат, няма смисъл от нотариална заверка. Дубликата се заверява в общината (с разни печати и марки) и така се превежда.
Аз също изпратих само преведения дубликат, заедно с копие от новите лична карта и паспорт, и писъмце с малко обяснения. А, между другото, за всеки случай пратих и малко снимки от сватбата, тъй като във формулярите, които попълвах в началото, искаха такива снимки като допълнително доказателство. Дали ги искат при брак след изпращане на документи за common-law partners, не знам...
Заключено