Prekasvane na dogovor za naem !!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Prekasvane na dogovor za naem !!!

Мнение от myha »

Zdraveite,v moia slychei si namerih po dobro jilishte i reshih da si go smenia !!
No Garanta mi e napravil dogovor za 1g
Moga li da si go smenia i kakvi posledstvia shte ima za nego??


P.p. izpadal li e niakoi v takava sityacia ???
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Говори първо с наемодателя ти,може и да се разберете нещо.
Аз съм прекратявала договор по-рано, но в догора си имах точка според която плащам 100$ глоба и толкова,но това не е правило. Може и да се пробваш да намериш някой ,който да пренаеме жилището от теб до края на договорът ти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Prekasvane na dogovor za naem !!!

Мнение от Stoynev »

myha написа:Zdraveite,v moia slychei si namerih po dobro jilishte i reshih da si go smenia !!
No Garanta mi e napravil dogovor za 1g
Moga li da si go smenia i kakvi posledstvia shte ima za nego??


P.p. izpadal li e niakoi v takava sityacia ???
Ами пускаш обява тук 4е го преотдаваш и пре---ш някой още не слезъл от самолета емигрант. Шегувам се. Тоя ми постинг го пиша само за да видят тези в БГ а и тези които са дошли в4ера колко е важно да не се хвърляш на първото жилище дето ти си видял, и въобще да се избягва подписването на каквито и да е дългосро4ни договори в на4алото, докато не са ориентираш в обстаноката и кое колко струва реално.

Какви биха били последствията за теб ако се изнесеш и не се споразумееш със собственика -най вероятно той ще се обърне към Ontario Rental Housing Tribunal да си иска парите от теб (евентуално гаранта).
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Stoni

Мнение от Stoni »

Mуха, мухата се търпи но мухльото не, да не вземеш да ставаш такъв, че ще си загубиш симпатизантите :wink:
Как е колата :?: :beer:
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Namerih si strashen apartament
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Stoni

Мнение от Stoni »

И за най страшния не си струва да се мухлясва, говори си с гаранта може пак да помогне :beer:
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Обикновено се навиват да прекъснат договора ако дадеш (прежалиш) като неустойка 2-3 наема :) .
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

aaa kolata e syper 12 na sto s klima mnogo eo
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

pri vlizane v apartemen pod naem podpisva li se niakakav dogovor ot mene ili vsichko e na Garanta
Az lichno ne sam podpisval nishto !!!
samo e plateno s chek ot Garanta
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Предполагам ,че гаранта ти е подписал.
Не е редно си прецакваш човека дето те е препръчал. :? Говори и с него по въпросът.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Muha,slushaj sega.Smenil sam 3 apar.predi kraja na dogovora.....Ima klauza ,ako predupredish domoupravitelia 2 mes po rano che napuskash,shte pochnat da te plashat sas sadilishta,garanti,no niama da imash nikakvi problemi....Samo kazi che niamash pari da plashtash tozi goliam naem.Ise iznasiaj kadeto iskash.Ako chakash vsichko da e po zakon vav Toronto,to TOGAVA........Shte razberesh za kakvo govoria kato poziveesh malko tuka..... :D
kakвото потърсило,такова намерило
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

myha написа:pri vlizane v apartemen pod naem podpisva li se niakakav dogovor ot mene ili vsichko e na Garanta
Az lichno ne sam podpisval nishto !!!
samo e plateno s chek ot Garanta
Не си ли се подписвал на договора? Гарантът един вид си е сложил главата в торбата заради теб. Ако напуснеш без да си уредиш нещата той виси с парите и може да си има сериозни проблеми.

Виж дали можеш да уредиш някой за sub-let.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Muha, може да си си намерил "страшен" апартамент, но докато не си си уредил напускането все едно не си си намерил.
Поне тук в Квебек е така - договорът си е договор и не може да се изнесеш освен ако не преотстъпиш наема или не съблетнеш. За което собственикът трябва обаче да се съгласи.
А дали ще закопаеш Гаранта, зависи от възпитанието и културата. Винаги може да се изнесеш, но всичко ти се връща тъпкано някой ден.
Stoni

Мнение от Stoni »

potrebitel, много добър съвет а и виждам, че си напълно наясно със ситуацията тук 8) Меко ще те квалифицирам КОМУКРАКОСРАЛИКУСНАМЕТЕНУС.
Извора на пртичините: :beer: :beer:
Решението на офицера да пусне мухата и последствията.
След време когато дойде следващия КОМУКРОМУПИЧ ще му искат 5 месеца гаранция а такива като мен ще го пратят в хотел :shock:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Kolega! Ot hora kato teb ne se obizdam!A od bivshi policai oshte poveche!Ne sam chul vav Toronto garant da dava pari zaradi naematelia ama nejse.Vtoro licho tuka vav Toronto kato dadesh predizvestie 2 mes po rano i se iznesesh posle e neshto normalno,za niakoi moze bi ne! Ikakvo shte napraviat na garanta? :lol:
kakвото потърсило,такова намерило
Заключено