Пътуване на 31.08 с Британците

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

Пътуване на 31.08 с Британците

Мнение от ljoni »

Има ли някой да лети на тази дата. ПИшете, ще е хубаво да си имаме компания??? :lol:
ivanq
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 4:22 am
Местоположение: Bulgaria

Пътуване на 31.08 с Британците!

Мнение от ivanq »

ljoni,i az sam s britanzite,no za 25.09 ili event. 23.09! Kolko vi struva bileta,ako ne e tayna,pri men e 500 EUR!
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ljoni »

И нашите са по 500 а за детето( 11 годишна) е 370.
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пътуване на 31.08 с Британците!

Мнение от Igor »

ivanq написа:ljoni,i az sam s britanzite,no za 25.09 ili event. 23.09! Kolko vi struva bileta,ako ne e tayna,pri men e 500 EUR!
Аааа, на мен от 500 евро ми върнаха 15 лева ресто. :wink:
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
ivanq
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 4:22 am
Местоположение: Bulgaria

Пътуване на 31.08 с Британците

Мнение от ivanq »

Днес направих проверка в тур. агенцията и ми казаха ,че цената вече е 493,02 ЕВРО ;)
ivanq
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 4:22 am
Местоположение: Bulgaria

Пътуване на 31.08 с Британците

Мнение от ivanq »

А междувпрочем казаха ми 2х23 кг багаж с ръчен без определени килограми,да е преносим от притежаля и да може да се вмести в багажното над седалката!Могат ли тия 2х 23кг,да бъдат 1х46 кг,че би било по-удобно да се влачи 1 куфар вместо 2?!Случайно да сте наясно?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

почти е сигурно че 1*46 кила не става, нали ги мерят един по един куфарите и ще се разпищят. ама не е ли след октомври ограничението от 23 кила, сега не е ли оше 32?

а някой скоро да е спал в Лондон? нещо били рязко вдигнали нощувките и компанията не ти ги плаща вече а сам се спасяваш , верно ли е това?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
pantera
Мнения: 306
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 6:26 pm
Местоположение: България,Стара Загора-Моntreal
Обратна връзка:

Мнение от pantera »

Килограмите мисля,че са все още 2х32 кг.Ограничението 2х23 влиза в сила от 10 или 11 октомври.
Да живееш без някои от нещата, които искаш е неразривна част от щастието. Бъртранд Ръсъл
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

British Airways /ВА/ ще въведе промени в сега действащите правила за превоз на багаж от юли 2006 г., съобщиха от BA. Според промените разрешеният ръчен багаж ще включва една чанта- стандартен размер и едно бизнес куфарче (чанта за преносим компютър или друга със същата големина) с максималните размери на чантата ръчен багаж са 56cm x 45cm x 25cm. Отпадат ограниченията за тегло на ръчния багаж, стига пътникът да е в състояние да качи чантата си в багажното отделение над седалката без чужда помощ. Максималното тегло на останалия багаж ще бъде ограничено до 23 кг., а чантите, извън нормите ще се таксуват по фиксирани тарифи.

Това намерих аз като информация относно багажа, защото тъкмо се зарадвах, че все още има компания, която позволява 2 куфара х 32 кг багаж, но уви.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
pantera
Мнения: 306
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 6:26 pm
Местоположение: България,Стара Загора-Моntreal
Обратна връзка:

Мнение от pantera »

УЖАС :twisted:
Но ето какво ми дадоха на мен ,брошура ,която описва промените:
Нова норма за ръчен багаж от 5 юли,2006г.
-Всички пътници ще имат право на един брой ръчен багаж(чанта/куфар) със стандартен размер ,чиито мерки не трябва да надвишават 56смх45смх25 см ПЛЮс едно бизнес куфарче или чанта за преносим компютър ,или друга чанта с подобен размер(пътниците трябва да могат да поставят бизнес куфарчето или чанта с преносим компютър под предната седалка.)
-Пътниците трябва да могат да вдигнат ръчния си багаж сами при поставянето му в багажните отделения над седалките в салона на самолета.
Нова норма за регистриран багаж от 11 октомври,2006
Пътниците в салоните FIRST и CLUB World,Club Europe ще имат право на два броя регистриран багаж безплатно.
Бебетата до 2 години,пътуващи без място ще имат право на един брой регистриран багаж безплатно плюс една сгъваема детска количка .
Бритиш Еъруейз няма да приема багаж,надвишаващ 23 кг.

Под това разбирам,че багажът ще е 2х23 след тази дата,а и всички оферти за билети които получаваме с British Airways за края на септември ни посочват килограми 2х32.
Дано не греша,чакаме още информация
Да живееш без някои от нещата, които искаш е неразривна част от щастието. Бъртранд Ръсъл
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Отново за багажа :D : попитах в една агенция за самолетни билети, където често се обръщаме за оферти и ето какво ми отговориха и те:
Zdraveite,
Blagodarim Vi che se oburnahte kum FlyBulgaria.BG.

Pozvoleniya bagaj e 2 x 23 kg. i 6 kg. rachen bagaj

Radvame se ako sme Vi bili polezni i Vi ochakvame!
Uspeshen den Vi pojelava ekipat na FlyBulgaria.BG.
i az,

Irina

Вече и аз не знам, кое е вярното?! :shock: :)
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

DIMELBE написа:Вече и аз не знам, кое е вярното?! :shock: :)
Това е едно от по трудните неща в живота да се научиш на кого да вярваш. :D
Ето информация за багажа на официалния сайт на Бритиш Еъруейз.
http://www.britishairways.com/travel/ba ... blic/en_bg
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

World Traveller*, Euro Traveller, BA Connect & UK Domestic
Passengers will be able to check one bag into the aircraft hold free of charge.


Infants will be allowed to check one bag, plus a collapsible baby buggy, into the aircraft hold free of charge in all classes on all routes.

For any connecting journey, the most generous allowance will apply.

Passengers will be able to carry one piece of sporting equipment free of charge in addition to their checked baggage allowance.

A maximum bag weight of 23kg (50lbs) will apply to all bags.


*World Traveller passengers travelling to or from the US, Canada, Caribbean, Nigeria, Brazil and Mexico will continue to be allowed two checked bags in line with the local government regulations.
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Важно за всички купили билета с Бритиш Еъруейз.
Правилата за ръчния багаж са променени на 5 юли 2006 и вече важат новите.
Правилата за чекирания багаж са още старите и ще бъдат променени на 11 октомври 2006.

Ако отидете тук и въведете номера на резервацията и фамилията си, ще получите цялата информация за полета (даден е и модела на самолета), ще можете да оставите телефон или имейл за връзка и други неща. Аз си резервирах седалка до прозореца в Джъмбото (Боинг 777).
За багажа ми пише:

Baggage
Adult/child allowance:
Checked baggage: 2 pieces
Hand baggage: 1 bag (56cm x 45cm x 25cm / 22in x 18in x 10in), plus a briefcase, laptop computer bag or equivalent
Maximum bag weight: 32kg
Allowances on regional services may vary
It is not possible to purchase excess baggage for this booking.

Много ясно си пише 2 куфъра по 32 кг на човек (ако детето е под 2 годинки му се полага по малко багаж).

По достоверен източник от този незнам.
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Наистина това е доста достоверен източник :D - вчера и аз видях инфото там, и точно заради това пуснах други твърдения по въпроса - без да се опитвам да обърквам хората, а да покажа именно това - че е трудно да вярваш на който и да било - дори и на официалния сайт на въпросната авиокомпания. Защо ли? Защото февруари 2006, закупихме билет за Монреал (на майката на съпруга ми) и отново в официалната страница на авиокомпанията (в нашия случай бяха чехите) пишеше, че всеки закупил билет до 31.03.2006, ще пътува с 2 х 32 кг багаж, а пътниците на всички закупени билети след тази дата, ще се задоволят с новото-намалено тегло на багажа. Да ама НЕ - 2 дни преди излитане (полетът бе на 13-05) случайно разбрах, че е спуснато разпореждане багажът да се намали на 23 кг и само пътници закупули билети края на 2005 ще могат да пътуват с 2 х 32 кг, дори на Софийското летище искаха да таксуват 2 кг свръхбагаж - единия куфар бе 25 кг.- но чак до тази бруталност не се стигна.
Вярно е, че чехите не са BA, но все пак искрено се надявам, това което пише в официалния им сайт да се окаже вярно (както би трябвало да бъде), а не другото - което пише по другите сайтове, което казват и агенциите за самолетни билети.
С горното си "писание" просто исках да изразя онова от което се опасявам, защото иначе ще остана неразбрана - а на всички вас, които ще летите съвсем скоро - ПРИЯТЕН ПОЛЕТ И КЪСМЕТ ТАМ КЪДЕТО ОТИВАТЕ! :D, надявам се скоро и аз да резервирам билет и дано имам възможността да се вместя в срока на ВА до който разрешават 2 х 32 кг.
Последно промяна от DIMELBE на Пет Авг 04, 2006 3:58 am, променено общо 1 път.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Заключено