Защо съм/искам да емигрирам

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Защо съм/искам да емигрирам

Мнение от semeen »

Здравейте,
Имам едно предложение - нека да споделим защо предпочитеме да напуснем България. Тук е разковничето на всичко. Така ще знаем какво е за ремонт у нас (не че ще бъде ремонтирано). Ще бъде и интересно да го съпоствим с лошите страни на Канада.
Аз, например, мисля да емигрирам защото не понасям:
- безотговорното отношение на държавата;
- липсата на гражданско общество, морал и доблест;
- липсата на възпитание у българина;
- липсата на справедливост;
- повсеместна корупция;
- запазени територии за определени кръгове (кастово деление и шуробаджанащина), двоен стандарт;
- липса на законност;
- липса на защита на човешките права;
- липса на прозрачност и възможност нечисти хора да навлизат на "свети" места;
- липса на ясни правила;
- липса на перспектива (ЕС също е потъващ кораб, но се премълчава);
- закостенялост;
- масови манипулации;
- бедност;
- липса на социална политика;
- ЛИПСА НА НОВОРОДЕНИ БЪЛГАРЧЕТА.
Сигурно има и още. Надявам се Вие да ме допълните.

Ще напиша и какво би ми липсвало в чужбина:
- родителите и роднините;
- близките и приятелите;
- българският език;
- хубавите български песни;
- миризмата на бор от Пампорово и миризмата от Черно море;
- усещането, че ходя по земята на Левски, на Асеневци, на Самуил, на Симеон, Борис, Омуртаг, Крум, Аспарух и всички онези които правеха така другите да стават българи;
- че съм далече от местата на спомените си от детството...
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ако само това са ти причините, мога да ти кажа че си в много много дълбока заблуда. Същите неща ги има и тук, някои в много по-големи размери отколкото в БГ.

Абе не ви ли писна да предъвквате една и съща тема? Отстрани изглежда че не сте много убедени в решението си и си търсите някой да ви каже - да, прави сте, емигрирайте.
foxxbatter

Re: Защо съм/искам да емигрирам

Мнение от foxxbatter »

semeen написа: - усещането, че ходя по земята на Левски, на Асеневци, на Самуил, на Симеон, Борис, Омуртаг, Крум, Аспарух и всички онези които правеха така другите да стават българи;
Ох най-вече това.... :rotfl: а римската империя къде я забрави :wink: защото като се разходиш по българските земи виждам повече останали неща от тях отколкото от българските царе
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравейте,
Към Godis: това е просто малко статистика, интересувам се какво кара хората да заминават и какво им липсва. Малко ли ти се виждат причините. Интересно какви са били твоите :) Явно са по-различни. Дай нещо нетрадиционно.

Към foxxbatter:
Очаквах по тази точка някой да задере :) Съвсем не забравям Римската империя. Няма как. И не си правя илюзии, че сме били равни с нея. Всъщност в един кратък отрязък сме принудили Византия да признае, че нашия владетел носи тяхната титла Василевс. Кое е странното: Според византийците във вселената има една империя - тяхната, която е копие на небесното царство и един василевс. Обаче изведнъж стават двама. Това е абсурд. Все едно сега да принудим американците на признаят, че българският президент е президент и на САЩ.
По въпроса за руините - бил ли си скоро в България. Напоследък се активираха много археолози и сега българските и тракийските разкопки са много повече. Предполагам повече от римските. Не забравяй, че римските са били пазени и ползвани и от българите и гърците, и от турците.
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Re: Защо съм/искам да емигрирам

Мнение от ivandi »

semeen написа: ...
Аз, например, мисля да емигрирам защото не понасям:
...
:D :D :D :D :D :D

Ти къде по-точно мислиш да емигрираш. Щото с тези мотиви явно си тръгнал за Утопия.

:D :D :D :D :D :D
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

ivandi, занеш ли как се кандидатства за емиграция в Утопия :))
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

semeen написа:ivandi, занеш ли как се кандидатства за емиграция в Утопия :))
аз знам :)

минава се успешно интервю за имиграция в Канада :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

semeen написа: Всъщност в един кратък отрязък сме принудили Византия да признае, че нашия владетел носи тяхната титла Василевс. Кое е странното: Според византийците във вселената има една империя - тяхната, която е копие на небесното царство и един василевс. Обаче изведнъж стават двама. Това е абсурд.
Всъщност не сме "ние", а един средновековен бг владетел.

Още по-странното е, че по това време василевсът дели небесното и земното царство с папата. Това май е по-голям абсурд.

А защо не кажеш нещо за това как се опазват и съхраняват новооткритите "руини" в България ? Къде ли е Ивет :wink:
Последно промяна от krimon на Съб Юли 22, 2006 10:13 am, променено общо 1 път.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Въобще не си делят небесното царство. Двете империи имали серозни религиозни различия и не се признавали взаимно в тези области. За Византия папата не е съществувал.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

и виз-верса
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

semeen написа:ivandi, занеш ли как се кандидатства за емиграция в Утопия :))
Явно трябва да минеш интервю при Томас Мор. :wink:

---------
In 1515 More wrote his most famous and controversial work, Utopia, a book in which a fictional traveller, Raphael Hythloday (whose surname means "dispenser of nonsense" in Greek), describes the political arrangements of the imaginary island nation of Utopia (a play on the Greek ou-topos, meaning "no place", and eu-topos, meaning "good place").
---------
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

семеен, ти да не смяташ "признанието" на Симеон за сериозно от страна на Византия ... то е отменено след няма и 6 месеца :)

Титлата "цар", аналогична на "василевс" и на "император", никога не е призната на Симеон от Византия. Игра на думи, бил е наричан "княз" или владетел/управител на българи и ромеи и то за някакви си 6 месеца през 10 век. Съгласи се, че сега сме 21 век :wink:
Последно промяна от krimon на Съб Юли 22, 2006 10:34 am, променено общо 1 път.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Кримон, говори ли ти се на исторически теми? Само да не ни анатемосат от форума.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ма да, само че мен вече са ме "анатемосали" в този форум с тези ми забежки :oops:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Я кажи нещо за канадската история:)
Заключено