Yoga, drugi takiva kato Vedanta, Tantra, Ayurveda, Reiki ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Marginal39

Yoga, drugi takiva kato Vedanta, Tantra, Ayurveda, Reiki ...

Мнение от Marginal39 »

Zdraveite.

Ako iskate da obmenim opit po Yoga, Reiki i drugi.
Osnovno po duhovnata 4ast, fizi4eskata ne me kefi mnogo no & tq ne e za prenebregvane.
Pi6ete kade hodite, kvo vi kefi & kvo ne i t.n.

Ciao & merci.
:beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ходим по тайните пътеки на пътните знаци :wink:
що, ти къде ходиш :?:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:ходим по тайните пътеки на пътните знаци :wink:
що, ти къде ходиш :?:
Na4i.
Ne e nai-interesnoto kade hodq, no ti s kva Yoga se zanimava6?
Az hodeh na Siddha Yoga, naposledyk hodq na Tibetskiq Budistki Hram.
& me kefi Hinduistkata filosofiq.

:idea: :beer: :)
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Аз съм ходил на реики-мастер да ми отпушва чакрите :) ,жената пък има 2 степен реики учител ли незнам как се води
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Yoga, drugi takiva kato Vedanta, Tantra, Ayurveda, Reiki

Мнение от Kan_Tangra »

Marginal39 написа:Zdraveite.

Ako iskate da obmenim opit po Yoga, Reiki i drugi.
Osnovno po duhovnata 4ast, fizi4eskata ne me kefi mnogo no & tq ne e za prenebregvane.
Pi6ete kade hodite, kvo vi kefi & kvo ne i t.n.

Ciao & merci.
:beer:
Няма духовна без физическа страна. Няма части, има само цяло.
Не знам мъж ли си, жена ли, и колко време се занимаваш, но ми приличаш на един голям шаран :) извинявай за което.
Духовна страна, без физическа е едно голямо лицемерие. Запиши се тренирай бойни изкуства, там ще ти дойде просветлението :)

Абе някой не беше ли постнал в тоя форум един разказ (притча) за един мъдрец ( някой известен беше), май Конфуций, който среща старец да вади ръчно вода от кладенеца и гледа да му даде акъл. Ама стареца по-в час излезе.
Евала за оня пост! Такива работи трябва да се пазят някъде, по на видно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Kan_Tangra, ти да не си последовател на Венци Йосифов :wink: :lol:
Майтап няма, само той дрънка за "лицемерие" и йога. Нали се сещаш, само физически съвършените духовно ще пребъдат ... де да беше така.
Marginal39, аз съм сидха.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Аз, за разлика от вас не съм последовател на никого. Не знам кой е тоя дето си цитирал и не виждам защо трябва да си пълня главата с имена и факти, ти така ли си събираш мъдростта? Не виждам нищо духовно (или религиозно) да си един контейнер за факти.

Извини ме ако оставам с грешно впечатление, но такова впечатление създавате ( и двамата)

Успех с духовната йога (ако можете без физическа, евала)!
Като напреднете по тая методика , а може и по тантрата, гледам че и тя е цитирана, ми се обадете да ви почерпя с нещо силно.

п.с. Тантрата беше изцяло отречена, като практика НЕ носеща духовно развитие. Това, че са вярвали и са я практикували стотици години (в Индия) е било една заблуда.


п.с. ако говорите за йоги, които са се отрекли от света, и са станали изцяло отшелници, мога да се съглася че чисто духовна практика би им дала прогрес (но и това не е сигурно, зависи от конкретния човек). При всички други случаи, както казах, без физическа практика не става.

п.п.с Моите уважения krimon, просветени има (или поне е имало) във доста религии (Току що установих с учудване, че Бабаджи е бил сидх). Но религията е едно, нейната интерпретация - второ, а последователите и - нещо десето и двайсето. Затова и, главно в следствие опита ми, като чуя от някой още в първите думи "аз съм еди какъв си ..." се отнасям доста скептично.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Kan_Tangra написа:като чуя от някой още в първите думи "аз съм еди какъв си ..." се отнасям доста скептично.
правилно, аз само се майтапех :)
Венци Йосифов е гуруто на българските йоги, пръв просветител.
Извинявай, ако съм засегнала някоя струна в теб.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

"Ние избираме само веднъж. Избираме или да бъдем воини, или да бъдем обикновени хора. Друг избор не съществува, не и на тази земя."

"Колелото на времето"

"Войнът знае, че не може да се промени и въпреки това се опитва да го прави. Той никога не е разочарован в случай, че не успее. Това е единственото предимство, което един воин има пред обикновения човек."

"Колелото на времето"

"Войнът е мълчалив в битката си, неудържим, защото няма какво да губи, функционален и ефективен, защото може всичко да спечели."

"Колелото на времето"

"Войнът трябва да съсредоточи вниманието си върху връзката между него и неговата смърт. Без угризения, тъга или безпокойство, той трябва да се съсредоточи над факта, че няма време, и да остави действията си да протичат в съответствие с това. Той трябва да остави всяко свое действие да бъде последната му битка на тази земя. Само при тези условия действията му ще имат нужната сила. Иначе до края на живота му те ще бъдат действия на глупак."

"Колелото на времето "

"Изкуството на воина е да балансира ужаса да е човек, с чудото да е човек."

"Колелото на Времето"

"Светът на магьосниците не е неизменен, както е света на всекидневния живот, където ти се казва, че веднъж постигнал една цел, ти оставаш победител завинаги. В света на магьосниците да постигнеш определена цел означава просто, че си придобил най-ефективните средства, за да продължиш битката си, която между другото никога не свършва."

Дон Хуан Матус, "Активната страна на безкрайността"

"Забрави себе си и няма да се страхуваш от нищо, в каквото и ниво на съзнание да се озовеш."

Дон Хуан Матус, "Активната страна на безкрайността"

"Магьосниците разбират под дисциплина способността да посрещнат спокойно неблагоприятните условия, които не са били част от очакванията им. За тях дисциплината е изкуство: изкуството да се изправят пред безкрайността без да трепнат, не защото са силни и твърди, а защото са изпълнени с благоговение."

Дон Хуан Матус, "Активната страна на безкрайността"

"Да търсиш свобода е единствената движеща сила, която познавам. Свободата да отлетиш ей там в безкрая. Свободата да се разтвориш; да се издигнеш; да бъдеш като пламъка на свещ, която независимо, че е изправена пред светлината на милиарди звезди, остава непокътната, защото никога не е претендирала, че е нещо повече от това което е: обикновена свещ."

Дон Хуан Матус, "Изкуството на сънуването"

"...Свободата не е инвестиция. Свободата е безкрайно приключение, в което рискуваме живота си и дори много повече, заради няколко мига отвъд думи, мисли и чувства."

Дон Хуан Матус, "Изкуството на сънуването"

"Не се страхувам от нищо, затова ще видя себе си."

"Колелото на времето""
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Joana написа:...
Е само цитати не е интересно, дай поне някоя "бел.ред." :D
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Joana написа:"Войнът знае, че не може да се промени и въпреки това се опитва да го прави. Той никога не е разочарован в случай, че не успее. Това е единственото предимство, което един воин има пред обикновения човек."

"Колелото на времето"
Ъмм, сори, ако засегна някой, на който тия работи са му идеология, ама на мен това ми звучи точно като "тъп и упорит" :-) excuse my french :lol:

Хмм, ама каква идеология...
„Колелото на Времето“ (The Wheel of Time) е книжна фентъзи поредица
... аз за сефте я чувам... необразована работа...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

"Той е винаги нащрек. Не е човек, изолирал се от всичко. Той е ловец, войн. Неговият живот представлява една стратегическа игра. Способен е да направлява армиите си и да ги използва по най-ефикасен начин. Той не е човек, който може да се мотае. Голямото му мото е ефикасността. И то е обратното на моето мото. Моето мото е пилеене, както при всички нас, за съжаление. Разбирате ли, аз изпаднах в страхотно преобръщане на значенията. И нещата просто ме разцепиха. И аз започнах да хленча. Нали знаете - защо, защо, как можа да ми се случи това? Но, ако бях в състояние да живея като дон Хуан, аз можех да си организирам живота стратегически, да разположа армиите си стратегически. Както той казваше - тогава, ако загубиш, единственото, което губиш, е една битка. Това е всичко. И тогава си много щастлив. Но не и аз, защото, ако аз загубя, значи те са ме завзели, похитили са ме, победили са ме в моята ярост. Разбирате ли, и яростта ми няма край. Защото не съм бил подготвен за това. А какво щеше да стане, ако бях подготвен? Тогава просто щях да сметна, че съм претърпял загуба, а загубата не е толкова лошо нещо.
.........
И никога не се самосъжалява, не се жали, а въпреки това животът му е много хармоничен. Много забавен и страхотен. И често съм размишлявал как, по дяволите, успява да го постига? И ми се струва, че това става, като напълно се е освободил от всякакво самосъжаление. И все пак живее много добре. А всъщност нищо не си отказва - тук е номерът. Много забавен трик. "

"Наследството на Дон Хуан" Карлос Кастанеда

:wink:
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Джо, ти възприемаш ли я тая идеология, или само си цитираш за спорта :-) (питам, че да знам какъв да ми е следващия въпрос :P).
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

" -Predi da prochetesh tazi kniga tryabva da si izmiesh ratzete!
-Az za vseki slu4ay i krakata sthe si izmiya!"
Daniel Harms
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

PoLuX, айде задай си въпроса, моля, че много скучно взе да става... :roll:

Ти какво искаш да знаеш за тази идеология - това, което съм цитирала ми допада... :D

Чаровни усмивки,
Jo
Заключено