Бърз въпрос

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Бърз въпрос

Мнение от estoyanova »

Както написах интервюто ни е на 17.07 и ни искат дежурните оригинали на документите и формуляри ,но никъде не са споменали да внесем сумата за моят съпруг.Ако някой е бил в подобна ситуация нека сподели как е постъпил или даде съвет как да постъпя.Дали да се явим на интервюто и да видим какво ще кажат те кога да се плати или сега да внесем сумата и да се явим на интервюто с внесена сума.
Споделете!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Това че Ви викат на интервю не означава че са Ви дали визи. След като мине интервюто и Ви одобрят тогава ще Ви кажат да платите таксите които трябва да платите. Късмет
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бърз въпрос

Мнение от Koko »

estoyanova написа:Както написах интервюто ни е на 17.07 и ни искат дежурните оригинали на документите и формуляри ,но никъде не са споменали да внесем сумата за моят съпруг.Ако някой е бил в подобна ситуация нека сподели как е постъпил или даде съвет как да постъпя.Дали да се явим на интервюто и да видим какво ще кажат те кога да се плати или сега да внесем сумата и да се явим на интервюто с внесена сума.
Споделете!
Извинявай, но от собствените ти постинги бях останал с впечатление че кандидатстваш сама, а мъжа ти е вече в Канада. На интервюто защо ще вървите и двамата?
Що се отнася до таксата за кацане в Канада - както е споменато и в предния постинг, тази такса обикновенно се плаща когато дойде ред да ти сложат визата.
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Според мен таксата, за която става дума не е за виза, а за обработка. Т.е. дали при добавяне на член от семейство (съпруг, дете) към вече стартиран application и достатъчно точки по него винаги се плаща такса за обработка за добавяне на членове? Ако основния кандидат е бил на финала добавянето на член значи ли допълнителна обработка /т.е. такса/ или значи само медицинкси и такса за виза след формалното одобрение? По мое мнение сигурно ще поискат таксата в даден момент, но може и да греша. Ако просто са пропуснали да я поискат възможно ли е да се плати на място в Букурещ? :roll:
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

taksa

Мнение от Stef »

Според мен като отидете на интервюто попитайте винаги може да платите на място, дори ще стане по бързо без да им пращате разписката за банковия превод, просто си вземете достатъчно пари.
Успех
Go big or go home.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Angie написа: .. Т.е. дали при добавяне на член от семейство (съпруг, дете) към вече стартиран application и достатъчно точки по него винаги се плаща такса за обработка за добавяне на членове? ...
Да, при добавяне на допълнителен член на семейството винаги му се плаща таксата за обработка, независимо на кой етап е добавен.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Защо ми се струва че ако таксата за обработка на документите на добавения кандидат не е платена, то него въобще няма да го викнат на интервюто. Мисля че Естоянова трябва да уточни за коя точно такса пита.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравейте!
Коко ,точно за таксата за обработка питам.Значи ситуацията е следната:на 01.07 ми е сватбата.Уведомих чрез е-mail посолството,че от тази дата ще съм семейна и какви документи са необходими да изпратим,освен преведен документ за брак.Това, което получих беше светкавичен отговор от тяхна страна/разбирай 1 час след като го написах/,че на 17.07 имам дата за интервю от 09 в Букурещ.В писмото им пише задължително да водя със себе си съпруга си и да носим следните документи....изброени в една таблица,новите формуляри с актуални данни и така без да се споменава въобще такса обработка документи за вторият член от семейството.Това е което ме учуди,но предполагам,че там ще ни уведомят как и кога да платим.Пишеше,че ако съпругът ми не присъства на интервюто то няма да се състои.В общи линии е това.
В хода на процедурата ми и от всичко четено във форума се убедих,че всеки случай е сам за себе си и няма нищо общо с някой друг примерно.
Ако искаха да ни мотаят още можеха да поискат първо да им изпратим документи и за вторият член на семейството и тогава да насрочват интервю.Но явно са се разработили нещо и гонят реални срокове след като ни искат накуп там и то отговориха веднага.
Аз лично се радвам от този ход на събитията поради простият факт,че ни дават реален шанс да докажем това за което се борим на място.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Заключено