Problemi s hazai / hazaiki !!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Marginal39

Problemi s hazai / hazaiki !!!

Мнение от Marginal39 »

Zdraveite iunaci & iuna4ki :D

Da imate slu4aino ( ili da ste imali v minaloto ) problemi s hazaite?
Az naprimer imam ponastoq6tem sledniq problem.
Hazaikata iska da me izgoni ot apartamenta i pravi kvo li ne za da go postigne ( dali e tq ili nqkoi drug ne znam no tq se vodi oficiqlno sobstvenica po dokument ).
Do sega za okolo 8 meseca mi spukaha po4ti novi 12 gumi Michelin X-Radial na stoinost vsqka $144.
Osven tva mi polqha kolata s kiselina ot dqsnata strana cqlata & ot zad po4ti po celiq kapak na bagajnika.
Ta osven tva se opita na dva pyti da izkara 4e sym zakysnql s pla6taneto na naema ta da me izgoni.
& o6te drugi nepriqtnosti za koito ne mi se govori sega i tuk :x
Molq spodelete va6iq opit v tazi nasoka ako imate takyv :)

Ciao & da se nadqvame 4e na nikoi nqma da mu se naloji da prejivee tva deto az prejivqh ( 4e ako se naloji 6te stane mnogo po-dobyr, veroqtno Yogi, po-nabojen ot predi problemite, po-blago4estiv & systradatelen i t.n. ) :))) :beer: :beer: :beer:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

марги, тук в торонто има борд за защита на рентърите (тенантите) а за гумите би трябвало да се обадиш на полицията...

те казали ли са ти че искат да напускаш?
при такова положение или бих ги подредил аз тях или бих се разбрал да ме обезщетят за местенето с 2-3 месеца безплатна рента и бих се преместил другаде.


в монтреал защитени ли сте от повишения и по ниска ли ти е рентата?
тук аз си имах проблеми с едни хазяи и комуникирах само с писма с тях и снимах всичко и най накрая получих половин месец безплатно.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Не знам какво да ти кажа, но ето ти едно място на което може би ще ти помогнат. Днес на курса по френски идва един господин от тази организация и ни разясни някои неща с квартирите.
ROMEL ( Regroupement des organismes du Montéal ethnique pour le logement)
6555 chemin de la Cote-des-Neiges, bureau 400
H3S 2A6
tel:514 - 341-1057 вътрешен -203 Mme Irina
www.romel-monteral.ca
Успех!
Marginal39

Zakonnite polojeniq

Мнение от Marginal39 »

KolioBalkanski написа:марги, тук в торонто има борд за защита на рентърите (тенантите) а за гумите би трябвало да се обадиш на полицията...

те казали ли са ти че искат да напускаш?
при такова положение или бих ги подредил аз тях или бих се разбрал да ме обезщетят за местенето с 2-3 месеца безплатна рента и бих се преместил другаде.


в монтреал защитени ли сте от повишения и по ниска ли ти е рентата?
тук аз си имах проблеми с едни хазяи и комуникирах само с писма с тях и снимах всичко и най накрая получих половин месец безплатно.
Kolio, merci za informaciqta no tova vsi4ko go znam i go ima & tuk na kniga no nikoi ne go spazva.
Toq board za za6tita na ne znam si koi za6titava hazaite 6toto ot tqh qdat hlqb.
V policiqta dokladvam vseki pyt kato mi skapqt gumite i tva e.
Li4no mi izvika pred jena mi da si hodq & 4e ne iskala nepriqtnosti s mene i posle mi se dovle4e & me pita 6to ne sym si hodel.
& tuk sym uj za6titen ot povi6avaniq no ne tova e osnovniq problem.
Sega se sydim no i sydnicite sa na stranata na hazaite.
Ciao & uspehi -:)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

mima++ написа:Не знам какво да ти кажа, но ето ти едно място на което може би ще ти помогнат. Днес на курса по френски идва един господин от тази организация и ни разясни някои неща с квартирите.
ROMEL ( Regroupement des organismes du Montéal ethnique pour le logement)
6555 chemin de la Cote-des-Neiges, bureau 400
H3S 2A6
tel:514 - 341-1057 вътрешен -203 Mme Irina
www.romel-monteral.ca
Успех!
Merci Mime no toq link po nastoq6tem ne raboti, 6te opitam po-kysno.

Ciao -:)
Последно промяна от Marginal39 на Чет Юни 01, 2006 10:20 am, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Marginal39, трябва да си наясно, че тук правилата действат само ако са срещу теб. Хич не се надявай на отстояване на някакви права- ще си по-малко разочарован после!
Живота е толкова шибан и с толкова други проблеми, че не си струва да си го тровиш допълнително с проблеми с хазяи. Сега е времето- потърси си нещо по-добро! Това е моя съвет. :roll:

п.с. аз подобни проблеми не съм имала- собственикът е организация и нито съм ги виждала, нито чувала (нито пък искам).
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

JOY написа:Marginal39, трябва да си наясно, че тук правилата действат само ако са срещу теб. Хич не се надявай на отстояване на някакви права- ще си по-малко разочарован после!
Живота е толкова шибан и с толкова други проблеми, че не си струва да си го тровиш допълнително с проблеми с хазяи. Сега е времето- потърси си нещо по-добро! Това е моя съвет. :roll:

п.с. аз подобни проблеми не съм имала- собственикът е организация и нито съм ги виждала, нито чувала (нито пък искам).
Joy, do nqkade si prav / prava no ne e tam rabotata.
Az ne sym se premestil ot 7 000 km za da me tretirat kakto tam me tretiraha.
Ciao & merci -:)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Az ne sym se premestil ot 7 000 km za da me tretirat kakto tam me tretiraha.
Именно! Затова просто елиминирай източника на проблеми! Борбата с него само ще ги задълбочи и ще ти създава постоянен фон на стрес- абсолютно ненужен и който е напълно възможно да бъде избегнат. Има къде по-сериозни каузи за влагане на енергия.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

JOY написа:
Az ne sym se premestil ot 7 000 km za da me tretirat kakto tam me tretiraha.
Именно! Затова просто елиминирай източника на проблеми! Борбата с него само ще ги задълбочи и ще ти създава постоянен фон на стрес- абсолютно ненужен и който е напълно възможно да бъде избегнат. Има къде по-сериозни каузи за влагане на енергия.
Joy.
Moita filosofiq otnosno problemite e 4e kolkoto pove4e bqga 4ovek ot tqh te tolkova pove4e mu se navli4at.
Taka 4e sled kato problema e do6yl trqbva da se razre6i, ina4e 6te doide pak, bilo to ot sy6tiq izto4nik, bilo to ot drug, bilo to sy6tiq problem ili podoben.

ciao :) :beer:
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Marginal, ne razbrah neshto? Kakvo tolkova si napravil, che se opitvat da te izgonjat? Prosto shtoto ne si im simpatichen li? :shock: Nishto losho ne iskam da kaja, prosto mi e mnogo interesno. V tehen interes e da e zaet apartamenta.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ts написа:Marginal, ne razbrah neshto? Kakvo tolkova si napravil, che se opitvat da te izgonjat? Prosto shtoto ne si im simpatichen li? :shock: Nishto losho ne iskam da kaja, prosto mi e mnogo interesno. V tehen interes e da e zaet apartamenta.
ts.
Mnogo e dylgo & slojno, ako iska6 mi zvynni po telefona & 6ti obqsnq na dylgo & 6iroko.
Mislq vse pak 4e v osnovata stoi fakta 4e iskat da me mahnat za da mogat da dignat naema s 150% a ne samo s 3% koito im razre6ava zakona :) :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Marginal39 написа:
JOY написа:
Az ne sym se premestil ot 7 000 km za da me tretirat kakto tam me tretiraha.
Именно! Затова просто елиминирай източника на проблеми! Борбата с него само ще ги задълбочи и ще ти създава постоянен фон на стрес- абсолютно ненужен и който е напълно възможно да бъде избегнат. Има къде по-сериозни каузи за влагане на енергия.
Joy.
Moita filosofiq otnosno problemite e 4e kolkoto pove4e bqga 4ovek ot tqh te tolkova pove4e mu se navli4at.
Taka 4e sled kato problema e do6yl trqbva da se razre6i, ina4e 6te doide pak, bilo to ot sy6tiq izto4nik, bilo to ot drug, bilo to sy6tiq problem ili podoben.

ciao :) :beer:
А какво казва по въпроса твоята християнска вяра и йогистката практика и философия :) - трябва ли да се търси възмездие или по-скоро не трябва да се противопоставяме на злите духове&сили.
Няма ли да е по-удачно да бъдем добри и така да се разпространи добротата и светлината около нас ?
Успех каквото и да решиш

:beer: :beer:
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Marginal39 написа:
mima++ написа:Не знам какво да ти кажа, но ето ти едно място на което може би ще ти помогнат. Днес на курса по френски идва един господин от тази организация и ни разясни някои неща с квартирите.
ROMEL ( Regroupement des organismes du Montéal ethnique pour le logement)
6555 chemin de la Cote-des-Neiges, bureau 400
H3S 2A6
tel:514 - 341-1057 вътрешен -203 Mme Irina
www.romel-monteral.ca
Успех!
Merci Mime no toq link po nastoq6tem ne raboti, 6te opitam po-kysno.

Ciao -:)
Предполагам не работи, защото е пообъркан малко - пробвай http://www.romel-montreal.ca
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

PoLuX написа:
Marginal39 написа:
mima++ написа:Не знам какво да ти кажа, но ето ти едно място на което може би ще ти помогнат. Днес на курса по френски идва един господин от тази организация и ни разясни някои неща с квартирите.
ROMEL ( Regroupement des organismes du Montéal ethnique pour le logement)
6555 chemin de la Cote-des-Neiges, bureau 400
H3S 2A6
tel:514 - 341-1057 вътрешен -203 Mme Irina
www.romel-monteral.ca
Успех!
Merci Mime no toq link po nastoq6tem ne raboti, 6te opitam po-kysno.

Ciao -:)
Предполагам не работи, защото е пообъркан малко - пробвай http://www.romel-montreal.ca
Merci mnogo, raboti -:) :beer:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Извнинявам се, но в бързината съм го объркала. :oops: :oops: :oops:
Друг път ще внимавам повече.
:oops:
Заключено