Напред към Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Напред към Канада

Мнение от engi »

Аз като редовен читател на форума бих искал да попитам следното:
- има ли хора които да не се оплакват от живота в Квебек
- защо някои живеещи в Канада се оплакват в този форум предназначен за кандидат емигранти,тъй като ще получа отговори от рода за да е по лесно на тези които още не са препатили ,на тях ще кажа БЛАГАДАРЯ.
Ще разкажа следният случай. Преди години хората ,които заминаваха нелегално в Гърция, като се върнеха в България твърдяха, че е много тежко, лоша работа и току виж пак тръгваха. Същото както чета тук важи в пълна сили за българската народопсихология навсъкъде по света. Моля никой от съфорумниците да не се чувства засегнат, просто споделете ако искате и най дребните на пръв поглед детайли, но не се оплаквайте. ЛЕСНО НИКЪДЕ НЯМА!
Големи надежди...
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Еми българите сме такова племе се тряя да се оплакваме от нещо вместо да видим че причината е в нас :idea:
bravo

Мнение от bravo »

Az ne se oplakvam i tuk mi haresva. Lesno nikade niama, nikoi ne mi e postilal 4erveno kilim4e, nito pak o4akvah takova.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Напред към Канада

Мнение от miteto »

engi написа:Аз като редовен читател на форума бих искал да попитам следното:
- има ли хора които да не се оплакват от живота в Квебек
Има - аз кат пребиваващ у Торонто ич даже не се оплаквам от живота в Квебек :lol: :lol: :lol:

П.С. А ти защо се оплакваш че разни хора се оплаквали по форумите :lol:
Аватар
Coccinelle
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Апр 06, 2006 5:15 pm
Местоположение: Montréal

Мнение от Coccinelle »

Не мисля че да споделиш негативен опит е оплакване, напротив това трябва да помогне за по-правилна мотивация на кандидат емигрантите, за да не паднат после от високо. Опита добър или лош винаги ни учи на нещо. По ли би ви харесало ако всеки премилчава негативите и ви пее ода за великата Canada ? Нека бъдем реалисти, Земята е една и е прекрасна, пък държави няма идеални и ако можем да избираме къде, то това е най-доброто. Или може би ви се гледат снимки правени пред къщата на шефа и пред колата му с коментар отдолу "моята къща и моята кола" ?
Пък и това е само форум и се дава само мнение и всяко мнение почива на личен опит, който може доста да варира според обстоятелствата. Пък за оплакване българите не са по различни от други народи, ама явно сме много самокритични. Поразровете се из френски форуми да видите те какво ще ви кажат за Canada...
Bonne chance !И още нещо бачкаторите , които ходят на гурбет в Гърция нямат в повечето случаи много общо с типа емигранти за Canada. Мотивацията е на светлинни години. И мисля че този , които избира Canada все още не е спрял да мечтае и затова и едно разочарование повече боли. И едни продължават да дерзаят, други кротко се покриват ... Има и преуспели разбира се... А живота е толкова кратък и изборите стават все по малко.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Coccinelle написа:Не мисля че да споделиш негативен опит е оплакване, напротив това трябва да помогне за по-правилна мотивация на кандидат емигрантите, за да не паднат после от високо. Опита добър или лош винаги ни учи на нещо. По ли би ви харесало ако всеки премилчава негативите и ви пее ода за великата Canada ? Нека бъдем реалисти, Земята е една и е прекрасна, пък държави няма идеални и ако можем да избираме къде, то това е най-доброто. Или може би ви се гледат снимки правени пред къщата на шефа и пред колата му с коментар отдолу "моята къща и моята кола" ?
Пък и това е само форум и се дава само мнение и всяко мнение почива на личен опит, който може доста да варира според обстоятелствата. Пък за оплакване българите не са по различни от други народи, ама явно сме много самокритични. Поразровете се из френски форуми да видите те какво ще ви кажат за Canada...
Bonne chance !И още нещо бачкаторите , които ходят на гурбет в Гърция нямат в повечето случаи много общо с типа емигранти за Canada. Мотивацията е на светлинни години. И мисля че този , които избира Canada все още не е спрял да мечтае и затова и едно разочарование повече боли. И едни продължават да дерзаят, други кротко се покриват ... Има и преуспели разбира се... А живота е толкова кратък и изборите стават все по малко.
Blagodaria Coccinelle ! Vsichko toava e viarno i e kazano po tolkova hubav nachin !
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

ами аз не мисля , че хората повече се оплакват , по-скоро коригират и допълват понякога преувеличените очаквания и надежди .
всеки ги има , като го чака нещо ново , не познавам човек , който да е дошъл с примиренчески дух - а бе ясно , ще се мият чинии и това е , всеки си има мечта и цел .
но е хубаво от време на време да се четат и отрезвителни мнения , а и хората , които се оплакват , имат право да го правят .

трето и последно , понеже повечето във форума не се познаваме , малко трудно е да се предположи че се наговаряме да говорим това или онова , което само идва да покаже , че голяма част от нещата са преживени и оплакванията могат да имат реална причина .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

има аз не се оплаквам и си ми харесва....
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Много се радвам, че никой не се оплаква. Относно типа на бачкаторите заминаващи за Гърция, Канада,Марс и други подобни мотивацията е една и съща-ДОХОДИ=НОРМАЛЕН ЖИВОТ.Разбира се, че всичко е субективно. Относно преувеличените очаквания и надежди - очаквам "Яснота" от всички Вас които сте в Канада. Колкото повече коментари по този въпрос, толкова по-добре за всички.
Големи надежди...
Аватар
Coccinelle
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Апр 06, 2006 5:15 pm
Местоположение: Montréal

Мнение от Coccinelle »

filipne,
поласкана сам, само се опитвам да кажа една истина, нито повече, нито по малко.

engi,
съгласна съм че всички имаме желание за по-добри доходи, по-добър материален живот. Но виж инвестицията материална или интелектуална е много по-голяма за Canada. За Гърция и ако не ти изнася набързо се връщаш, не ти искат диплома, обикновено гурбетчиите не си говорят за курсове по френски и английски, нито дори по гръцки или за приравняване на дипломи, доволни са на заплата повече или по-малко добра, после си харчат парите в България. В Canada си малко по-далеч, в повечето случаи добре образован и мотивиран за добра професионална реализация, осмелявам се да мисла има и нематериални причини човек да избере да замине в Canada, въпреки че и там света си е доста материален.

Успех на всички рискуващи !!!
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Coccinelle, искам да ти кажа, че това че си близо в Гърция е вярно, но иначе въобще не съм съгласен с интелектуалната "възвишеност" на желаещите да емигрират в Канада. Просто говорейки само за себе си мисля че предпочитам легалността на всичко, а не квалификацията ми е мотивиращият фактор. Иначе без да мислиш че се заяждам, съм чувал за хора приравняващи дипломите си навсякъде по света. Смисълът на моят постинг е да подканя живеещите вече в Канада да дават максимално, подробни, реалистични мнения, които са частично или изцяло лишени от емоции.
Големи надежди...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

engi написа:Смисълът на моят постинг е да подканя живеещите вече в Канада да дават максимално, подробни, реалистични мнения, които са частично или изцяло лишени от емоции.
Интересно как си го представяш това, защото според мен е просто невъзможно. Няма как гледната точка на всеки един отделен индивид да не е субективна и емоционално наситена. Ами нали обективната реалност се пречупва през призмата на индивидуалните характеристики на дадената личност, формирани през досегашния й жизнен път в резултат на множество фактори.
Та що-годе реалистична картина може да се получи само след обобщение и анализ на достатъчно голям брой свободно изявени субективни преценки в целия диапазон от възторга до пълното отрицание и заклеймяване.
Нека оставим хората да си казват каквото мислят и чувстват, а всеки сам за себе си да си прави анализа и съответните изводи.
Само едно нещо бихме могли да препоръчаме на даващите мнението си от "мястото на събитията" - да се въздържат от нравоучения. Те не са нужни никому и човек е подсъзнателно по-склонен да им се противопостави, отколкото да ги следва. Такава си ни е природата человеческа. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Coccinelle
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Апр 06, 2006 5:15 pm
Местоположение: Montréal

Мнение от Coccinelle »

engi,

изобщо не мисля че се заяждаш, нали истината се ражда в спора, толкоз по-добре че има инакомислещи. А по-горе говорех за интелектуална инвестиция, а не възвишеност, сиреч образование. Или поне добър професионален опит, което изисква време и труд и не малко средства...
drel
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 1:12 pm

Мнение от drel »

Zdraveite otnovo!Stignahme i do vaprosa s klimata!Kanada se slavi sas surovij si klimat.Kakvo e polojenieto sas studa v Kvebek i kade e nai toplo? :lol:
Аватар
Marketing_Guru
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 5:06 am
Местоположение: PLOVDIV-MONTREAL

Vsichko si ima obiasnenie !

Мнение от Marketing_Guru »

Okazva se che ima takova neshto kato nachenki na kulturen shok i zatova mnogo hora se oplakvat.

Gledash Kvebekarite oblecheni i izglejdashti kato teb .I si mislish che sa kato teb.

Okazva se obache che imat malko po drugi razbirania za :

Priatelstvo
Semeistvo
Deca
Otnoshenie kam starite hora

Tuk e Severna Amerika i razbiraniata im ne sa plod na hiliadoletna kultura ,a na dva-tri prosti fakta :

-Na vsichki ne im stiga vremeto
(tuk darjat na tochnostta-ako roditel zakasnee da si vzeme deteto ot garderi ----globata e 5$ na minuta t.e 15 min zakasnenie=75 $ )Eto zashto ako kanete niakoi na kafentse ,moje i da vi otkaje i vie da si pomislite kakav licemeren priatel e ,spriamo nashite razbirania.

-Vtoro --poradi surovia klimat tuk vsichko e praktichno.Niama nujda ot izlishno duene i perkane--horata osnovno se oblichat praktichno a sled tova moderno.

-Tuk niama idealna dvoika ili idealen dom .Vsichko e pozvoleno stiga da
ne go zabraniava zakona.
v rezultat ima razlichni primeri i modeli na povedenie ---obshtestvoto e mnogo tolerantno.

Prosto tuk e druga kultura ---hubava ili losha tia e druga.

Mnogo bulgari ne ia razbirat i ne polagat usilia da ia razberat i zatova tukashnite im se vijdat naprimer "Seliani ,zadrasteniatsi " i pluat Kanada.


Da Gospoda tuk e Severna Amerika --dori ne e Evropa ,Ne e iztochnia Blok i to ne ot vchera!

Eto zashto mnogo bulgari psuvat i pluat v nachaloto , a niakoi i zavinagi.
Винаги съм вярвал ,че демокрацията не е само свободата да избираме между Coca-Cola
и Pepsi -Cola , дано съм бил прав...........
Заключено