Компютърни специалисти, моля дайте ми съвет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Компютърни специалисти, моля дайте ми съвет

Мнение от Leni »

Здравейте на всички компютърни спецове,
Икам да си купя нов лаптоп и понеже не съм специалист ви моля за съвет-каква марка да си взема и какво да гледам при закупуване, това което искам е да е много бърз с голяма памет и саунд/май така се казва :oops: / карта да има голям капацитет за записване.
Моля без заяждания.
Благодаря предварително.
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Щом си търсиш с такива параметри, тогава си готов и за високата цена, но поне да е възможно най-доброто за възможно най-нската цена. А щом това е така, лично мое мнение е да си търсиш
лаптоп с TFT матрица 16:9;
CPU - процесора го търси около 3000+ AMD Sempron (s intel ще ти излезе по скъпо, а няма кой знае каква ралика при равни други условия)
VIDEO- мое лично мнение е, че вградените карти не стават за нищо (предполагам компютъра ще бъде и за домашно ползване), затова търси да е с отделна кара, за пример (нещо добро според мен) е ATI mobility radeon X600
HDD - хард диска, над определен клас само оскъпява компютъра ти, мисля, че 60-80 GB е идеално за преносим компютър при положение, че имаш писачка (респ. комбинирано устройство)
RAM - 512 МВ (поне) гледай да не те лъжат с друго освен DDR
Sound- Саунд блатсъра ти е вграден в повечето случаи (pone za notebook e taka), но ако много държиш да се занимаваш примерно със синтезиране на музика и да го правиш именно с нотбука, за който говориш, то ще ти трябва нещо сериозно, по мое мнение CREATIVE LIVE е добро попадение, стига да знаеш какво искаш.
Гледай да е с комбинирано DVD-RW устройство и да има wireless, кард рийдър и инфра ред.
Последно, стига да не е някоя куча марка или гаражна сглобка
помни, че често разликата в цената за еднакви параметри, че че плащаш за логото на фирмата производител :)
Късмет при покупката.

Пропуснах да кажа, че не съм компютърен специалист, за което се извинявам, че се намесвам и моля колегите съфорумци по навътре от мен в материята да не ме нападат, а да коригират без злоба.
Изображение
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Благодаря за бързият отговор, даааа готова съм за високата цена, стига да е наистина добър, да ще ми трябва и за синтезиране на музика.
Благодаря
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Разгледай това http://www.notebookreview.com за да придобиеш представа
Лично мое мнение е, че ACER в момента предлагат най-добри параметри за най-добри пари.
Не са за пренебрегване HP, Fujitsu i Sony, но там говорим за въпросното лого :)
Едва ли ме питаш, ама да си кажа вземи си
ACER
Изображение
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

www.dell.com
toshiba.ca
futureshop.ca
CPU 2Gh.
ram 1GB
Sound Card Creative ili Yamaha
video 128-256MB
nai -dobri sa Toshiba i Dell
:D :beer: :beer: :beer:
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Благодаря.
Dell малко ми притесняват. че ги правят/зглобяват в Мексико, питах ги, пращат го от там.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Leni написа:Благодаря за бързият отговор, даааа готова съм за високата цена, стига да е наистина добър, да ще ми трябва и за синтезиране на музика.
Благодаря
Не мисля, че ще намериш лаптоп, достатъчно добър за тая цел. Най-добрия вариант е да си вземеш външна (USB) звукова карта с по-големи възможности.
Leni написа:Благодаря.
Dell малко ми притесняват. че ги правят/зглобяват в Мексико, питах ги, пращат го от там.
Е в Китай по-добре ли е :lol:
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

PoLux е много прав (за Китай)
За картата, така или иначе ще е външна с такива параметри.
Изображение
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

:oops: :oops: добре, засрамвам се тогава, то нали затова ви питам де :wink:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Добри машини (със съответните цени) - IBM (сега Lenovo), Dell, Toshiba, Compaq (сега HP).
В ниския сегмент в Канада гледам, че се борят най-много Gateway и Acer.

Онзи ден си купих това и много ми харесва. Цената е добра, но машината е refurbished и с вградено видео (игри не играя и не ме интересуваше видеото)
Да кажем че докъм 1300-1500$ с таксите ще стигнат за по-добра машина.
По-нагоре няма смисъл да се катериш, лаптоп за 3 бона за домашна употреба е малко изсилване ( не че е лошо де)
За звук много правилно са те посъветвали - търси си професионална външна карта, вградените не са за такива работи.
За производството не мисли, всичко е сделано в Чайна, ако те е страх - плати си за удължена гаранция (мен пък не ме страх и си платих за скъсена :) ).
Заводите на Dell в Мексико са отдавна и също не са ти най-големия проблем в живота.
Вземай каквато машина намериш с 1 ГБ и отделно видео + DVDRW
P.S. почти всяка машина над 1000$ има всякакви wireless, card reader, bluetooth и тям подобни екстри, избери си какво ти трябва и търси по тези критерии, а не по марка.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Абе всички сте се втурнали към тия AMD-та като на топъл хляб. Извинете ме, ама AMD за мен е като живота на социал - много хубаво, евтинко, лесно, ама не, благодаря :-)

Другата ми забележка е към HP/Compaq - сякаш много голям процент от тия лаптопи преди година-две даваха дефекти (в сравнение с други марки). Сега не вярвам да е различно. То това си е проблем на марката по принцип де, не само на лаптопите.
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

PoLux не зачеквай незарастнала рана :lol: AMD/Intel
Посъветвах защото така или иначе тази материя се развива по бързо отколкото можем да поемем, а и когато не си вманиачен и компютъра не е начин на живот двете букви разлика за измерими само в около 200 $ :)
И аз ги пеех тези за AMD докато не ми дойде множко цената.
HP още си дават дефекти, аз затова и не държа на марка, ако може тя да си го сглоби пак ще е добре :)
Изображение
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

http://www.futureshop.ca/catalog/prodde ... &langid=EN

ето това никак не е лошо

Аз си взех гейтуей преди 4 мес, мн подобен на тоя.
Но със слаб CPU, 512 ram i dvd + cd rw

Много съм доволен от машината. Дисплея 15.4 wide е перфектен и буквално се вижда колкото настолен 17 LCD

Батерията държи много, и вс му е ок.
Линка горе е з Turion 64- мн мощен процесор, а и dvd записвачка, моя само чете dvd i записва CD та (е и цената му беше доста по ниска - 700$)

Сигурна ли си че ти трябва за синтезиране на звук ?
(това не е възпроизвеждане, незнам дали разбираш)
Силните звукови карти (т.е. допълнителни външни) са за професионална аудио обработка. Примерно ако си имаш собствено радио и излъчваш или нещо подобно.
За възпроизвеждане на звук, стават и обикновените карти, горе долу.
(правенето на mp3 от аудио cd не зависи от самата звукова карта, а директно от cd устройството се компресира от главния процесор)
а готови mp3 та с лопата да ги ринеш.

Помисли си и дали ти трябва да е много бърз. За игри един лаптоп, така и не става като хората, колкото и скъп да е, а за всичко друго и най-евтините са предостатъчно мощни.
Ако тоя горе ти харесва от линка, взимай го, цена/качество/мощност никак не е зле. Аз лично съм много доволен от моя гейтуей. бтв взех го от futureshop да съм сигурен, че лесно ще го заменя, ако има дефекти по дисплея или другаде.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Различно е отпреди 2-3 години, новите серии на Compaq са друга работа.
за AMD vs Intel - имал съм много машини (а и сега имам) и от двата вида и никакви оплаквания, като така нямам и предпочитания, просто взимам по-евтиното.
Не е зле да се помисли и за 64-битова ОС, догодина ще е стандарт.

Още един джокер - преди търгувах с компютри и лаптопи втора ръка и най-държеливи бяха IBM, Compaq и Dell, в този ред, всичките сделани в Чайна и на по 3-4-5 години.

P.S. Leni, вместо да ти пълним главата с глупости, дай бюджет (1300 без таксите добре ли е?) и търси

www.futureshop.ca
www.tigerdirect.ca
www.bestbuy.ca
да не забравим и e-bay

като се зачудиш между 2-3 и много бързо ще направиш избора
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

c200 написа:Още един джокер - преди търгувах с компютри и лаптопи втора ръка и най-държеливи бяха IBM, Compaq и Dell, в този ред, всичките сделани в Чайна и на по 3-4-5 години.
Че бяха, бяха, и моя лаптоп е такъв, дърта работа, ама як :-) няма мърдане. Само че всичката техника дето се прави сега, се прави май буквално с крака (за по-евтинко). Изключвам скъпите - IBM, Sony и по-високия клас Toshiba, мисля, че са доста добри, ама нямам опит там.
Заключено