social i kursove v univesitet/ social i kursove po frenski

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
irram
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 1:44 pm

social i kursove v univesitet/ social i kursove po frenski

Мнение от irram »

zdraveite,
ako poluchavash social, kakvo tochno e ogranichenieto v broi na chasovete, koito moze da se vzemat v universitet, i v broi chasove po frenski , koito mogat da se vzemat kam Comission scholaire?i moze li ako si na kofi, da vzemash vecherni kursove v universitet?

Blagodaria na vsichki koito spodeliat informaciata si:))
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Aman ot avanta! :twisted: :evil: :evil:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

аз имам един-два въпроса
защо трябва да се взима социал и да се учи по 6 часа седмично и завърши след 6 години например, като може да се взима стипендия( понякога повече от социала ), да се завърши за 3 години и да се печели останалитре 3 от първия вариант в пъти повече и от социала и от стипендията ?
как се живее със социал от около 500 кинта на месец за сам и реално по 400 на човек при семейство ????
bravo

Мнение от bravo »

I az tva se 4udia, niaam 3 jivota da se tutkam s po 6h sedmi4no.
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Aman naistina ot avanta tuk! :twisted: :twisted: :twisted:
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: social i kursove v univesitet/ social i kursove po frens

Мнение от Mark »

irram написа:zdraveite,
ako poluchavash social, kakvo tochno e ogranichenieto v broi na chasovete, koito moze da se vzemat v universitet, i v broi chasove po frenski , koito mogat da se vzemat kam Comission scholaire?i moze li ako si na kofi, da vzemash vecherni kursove v universitet?

Blagodaria na vsichki koito spodeliat informaciata si:))
wsi4ko e wazmojno na tozi swiat

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

poumpy написа:аз имам един-два въпроса
защо трябва да се взима социал и да се учи по 6 часа седмично и завърши след 6 години например, като може да се взима стипендия( понякога повече от социала ), да се завърши за 3 години и да се печели останалитре 3 от първия вариант в пъти повече и от социала и от стипендията ?
как се живее със социал от около 500 кинта на месец за сам и реално по 400 на човек при семейство ????
prosta smetka: social+rabota na 4erno = nad 2000 na mesec, niama danaci
za 6 godini = 144000 dohod (niama zaemi za wra6tane)

pri u4ene za 3 godini = niama dohodi, ima natrupwane na dalgowe samo
sled 3 godini - zapo4wane na rabota za ne powe4e ot 2000 4isto na mesec
= 72000 - (dalgowete ostanali ot parwite 3 godini, koito sa minimum po 2000 na godina)

a za wtoria ti wapros - dohoda na sam 4owek, koito znae kade da raboti na 4erno hi4 ne e malak :")

Az li4no sam za roboteneto na bialo za zaplata, po-goliama ot (Sociala+dohodite na 4erno- danacite) :lol:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Що не спрете да гледате в чуждата паница.
Всеки има право да си избира живота който да живее.


По въпроса: Можеш да потърсиш из форума, много нещо е изписано по въпроса. Но понеже знам колко е объркан човек в началото ще го кажа пак.

Докато си на социал можеш да учиш в университет като вземаш до два курса /6 кредита/. Верно по-дълго, но не връщаш заеми. Особено за началото е много добре защото много често хората се отказват от съответната програма защото се оказва съвсем различно от това което са очаквали да учат.
Като си изясни човек какво точно иска да учи винаги може да излезе на прет е бурс.

Ако си само на КОФИ и не на социал мисля че няма значение колко курса ще вземеш стига да не отцъстваш от Кофито за да продължат да ти го плащат.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

аз взимам социал, работя на черно, работя на бяло, ходя в 5 църкви за храна, взимам заем и 2 стипендии ( едната за отличен успех), взимам максимални детски, прим о травай също, кактои ме подпомагат за наема. Чувствам се на седмото небе , че така успявам да прееба тази тъпа държава Канада. Мамка й - ограби ми младостта! :evil: :evil: :evil: :evil:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Мдаааа , гледам на някои тук още не са им се размразили мозъците от последната зима...

Само да питам...защо съдите ? Защото сте по-добри, по-умни, по-красиви, по- по- по-?
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

mama_kenga написа:аз взимам социал, работя на черно, работя на бяло, ходя в 5 църкви за храна, взимам заем и 2 стипендии ( едната за отличен успех), взимам максимални детски, прим о травай също, кактои ме подпомагат за наема. Чувствам се на седмото небе , че така успявам да прееба тази тъпа държава Канада. Мамка й - ограби ми младостта! :evil: :evil: :evil: :evil:
И що си мислиш че пеебаваш държавата с това?

Тя просто дава. От всеки от нас зависи как ще си го вземе. Който чете и се информира - печели. Това не е преебаване, а познаване на законите. Никой нищо няма да ти даде ако незнаеш как да си го вземеш.

И всичко си е законно. Но ако се опиташ да вземеш без да ти се полага, е тогава не става.

Тука говорим за възможности, а не за използване на държавата.

И с какво пък ти е ограбила младостта? Бегай в България, там ще ти ограбят живота.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

mama_kenga написа:аз взимам социал, работя на черно, работя на бяло, ходя в 5 църкви за храна, взимам заем и 2 стипендии ( едната за отличен успех), взимам максимални детски, прим о травай също, кактои ме подпомагат за наема. Чувствам се на седмото небе , че така успявам да прееба тази тъпа държава Канада. Мамка й - ограби ми младостта! :evil: :evil: :evil: :evil:
Lekar triabwa tuk ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Mark написа: prosta smetka: social+rabota na 4erno = nad 2000 na mesec, niama danaci
za 6 godini = 144000 dohod (niama zaemi za wra6tane)

pri u4ene za 3 godini = niama dohodi, ima natrupwane na dalgowe samo
sled 3 godini - zapo4wane na rabota za ne powe4e ot 2000 4isto na mesec
= 72000 - (dalgowete ostanali ot parwite 3 godini, koito sa minimum po 2000 na godina)

a za wtoria ti wapros - dohoda na sam 4owek, koito znae kade da raboti na 4erno hi4 ne e malak :")

Az li4no sam za roboteneto na bialo za zaplata, po-goliama ot (Sociala+dohodite na 4erno- danacite) :lol:
сигурно съм грешно интерпретиран, но ако резулата от ученето е 2000 на месец чисто то няма смисъл да се учи изобщо при твоите сметки. ако е 4000 обаче сметката е различна.
2000 чисто се изкарват и с обща работа по така обичаните от някои фабрики при една добра ставка от 15 кинта на час - само не ми казвайте че това е нереална ставка за фабрика защото много лесно ще ви оборя
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

poumpy написа:
Mark написа: prosta smetka: social+rabota na 4erno = nad 2000 na mesec, niama danaci
za 6 godini = 144000 dohod (niama zaemi za wra6tane)

pri u4ene za 3 godini = niama dohodi, ima natrupwane na dalgowe samo
sled 3 godini - zapo4wane na rabota za ne powe4e ot 2000 4isto na mesec
= 72000 - (dalgowete ostanali ot parwite 3 godini, koito sa minimum po 2000 na godina)

a za wtoria ti wapros - dohoda na sam 4owek, koito znae kade da raboti na 4erno hi4 ne e malak :")

Az li4no sam za roboteneto na bialo za zaplata, po-goliama ot (Sociala+dohodite na 4erno- danacite) :lol:
сигурно съм грешно интерпретиран, но ако резулата от ученето е 2000 на месец чисто то няма смисъл да се учи изобщо при твоите сметки. ако е 4000 обаче сметката е различна.
2000 чисто се изкарват и с обща работа по така обичаните от някои фабрики при една добра ставка от 15 кинта на час - само не ми казвайте че това е нереална ставка за фабрика защото много лесно ще ви оборя
абе кво да си говорим ... 2000 на месец е само стажа още преди да завършиш.
А защо се брои заплатата от 1 та година ?
Така и така ако почнеш по късно пак ще е от по ниско и по късно ще минеш на по висока.
Така че заплатата за 3 г, ако завършиш за 3 не е 72 000 , а е 3 х 72000 ....

Абе всеки си прай сметката ... тъй де, който може.
Който го влече , да учи и по 1 кредит на семестър, ако може.

бтв аз реших летния семестър да не работя изобщо а да уча.
Ко да прая, мноо съм прос :rotfl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bis написа: Това не е преебаване, а познаване на законите. Никой нищо няма да ти даде ако незнаеш как да си го вземеш.

И всичко си е законно.
Абе работата на черно откога стана законна :shock: Еле пък като е съчетана със социал, законът е уважен просто отвсякъде :lol:

С тези сметки че да учиш 6 години, да работиш на черно и да взимаш социал е по-изгодно от това да завършиш за 2 години, има и един друг момент. Като завършиш за 2 години и ако започнеш работа може в началото да взимаш и малка заплата, ама за следващите 4 години и заплатата ще се е вдигнала, и опит ще си натрупал, и ще си тежиш на мястото като професионалист. Докато ако си учил 6 години освен че няма да имаш и ден стаж по специалността, ще имаш една голяма дупка в СВ-то, която ще ти е малко трудно да обясниш на интервю за работа. Имайте предвид и друго - когато учиш на пълно работно време имаш достъп до летни студентски работи по специалността и разни стажове, които биха ви били страшно полезни като завършите - така вече ще имате стаж по специалността. Ако не учите на пълно работно време няма да имате достъп до тази възможност.
Всеки си решава, никого не съдя, излагам моите аргументи. Успех каквото и да решите!
Заключено