Задграничен паспопрт

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dobrolub
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 10:14 am
Местоположение: Lomsko ama sym na po4ivka v Canada
Обратна връзка:

Задграничен паспопрт

Мнение от dobrolub »

Ей сега си гледам задграничния , че му е изтелкъл срока ( в момента съм в БГ) , а съм забравил къде, как и колко време трябваше че да ти издадат нов..търсих из нета с надеждата да попадна на сайта на службата дето се занимава с това че поне да се ориентирам за срокове и цена ма уви не намерих - ако някой може да даде няккаво инфо - благодаря прадварително
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Едно време (последно съм се занимавала с това 2002г.) отнемаше 1 месец стандартната процедура, като си спомням, че си ходих до родния град, в местното МВР. Има и по-кратки процедури, които струват по-скъпо, но не помня колко, а и сигурно са се променили вече..
pi4agata
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 8:43 am
Местоположение: Filibeto-Tlv

Мнение от pi4agata »

HI!
Byah,za 3 dena v BG i na leti6eto mi dadoha predupreditelno pismo,s koeto tryabva6e da si izkaram BG pasport,poneje mi be6e iztekul(Nyama zna4enie dali ima6 drugo grajdanstvo.Ako si bulgarin,tryabva da vlezne6 i izlezne6 s Bg pasport).Nakratko,ako iska6 da si izkara6 pasport za 8 4asa e 150lv,za tri dni e 80lv a obiknoven e 30lv.Trybva da se oburne6 za info vuv tvoito okrujno upravlenie.Ako ti e iztekul pove4e ot 3 meseza pla6ta6 globa 20lv za pasporta.Glupost,koyato ya ima samo v Bg :)
Когато удариш течащата вода,
никаква следа не остава върху нея.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Zdravei!Az sam kam 1-vo raionno SF.Spe6nata procedura otnema kam 3 dni i e okolo 100 lv.Standartnata e edin mesec i e napolovina okolo 50 lv.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
ely-st
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 7:05 am

Мнение от ely-st »

Здравей, аз си вадих паспорт преди 2 месеца. Стария ми беше изтекъм преди половин година. Намах наказания. За 3 седмици ми го извадиха по нормалната процедура за 30 лв. /имаше и някаква такса за превода на парите в рамките на 1-2 лв./. Бързата поръчка е за 3 дена и ще ти струва 60 лв., а експресната е за 8 часа и беше към 150 лв.

Погледни този сайт там всичко е написано с подробности http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents.htm
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

pi4agata написа:Nyama zna4enie dali ima6 drugo grajdanstvo.Ako si bulgarin,tryabva da vlezne6 i izlezne6 s Bg pasport
Това някакъв виц ли е или ти сериозно?
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Ами не зная дали е виц ама една приятелка си ходи до България преди три месеца и на литището и дали такова писмо че тябва да си извади български паспорт. Нейния е невалиден от 8 години и винаги е ползвала канадския. Тя естествено не си извадила български но на излизане не са искали да я пуснат да се качи на самолета и със скандали и ревове се е стигнало до някакъв шеф който е разрешил. Жената беше в щок от преживяното и каза че чак в Лондон се е успокоила.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

И при нас така се случи :? . Дали на мъжа ми някакво писмо, той си го прибрал в джоба и не го погледнал повече, а на излизане такъв цирк стана, пуснаха го само защото бяхме с бебе :roll:. Сега като няма бг паспорт изобщо с какво ще влезе следващия път :) ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Задграничен паспорт

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 1:00 am, променено общо 1 път.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: Задграничен паспорт

Мнение от goliama mechka »

Joana написа:Законодателствата на държавите са създадени с цел да се спазват.
Ако предявявате претенции към определни държави, редно е да спазвате и законодателството им (независимо за коя държава става въпрос).
Ако не искате да си изваждате български паспорти, защо ще ходите в БГ?! Ако нямате нужда и от българско гражданство - предоставям ви безплатна консултация - става с Указ на Президента на РБ. В противен случай законодателството важи за всички и изваждането на валиден БГ паспорт е задължително.


P.S. dobrolub, информацията, която ely-st ти е предоставила е абсолютно точна. Паспортът се вади в полицейското управление, към което ти е адресната регистрация.

Joana
Ванче,защо не си завреш ценните мнеия там,къде слънце не грее??????Не ме питай защо искам да си ходя до бг,защото не е твоя работа,както не е твоя работа за Бг-ския ми паспорт,ако искам,ще го имам,ако искам,не. Както е по белите държави.




Много наточени шпаги към теб,Ванче :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


п.с. Спестявам си обичайните ругатни към мислители като теб,защото не ми се отнася втори бан заради глупаци
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Задграничен паспорт

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 1:01 am, променено общо 1 път.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Не мисля че някой спори има ли право България да изисква от мен да спазвам нейното законодателство. Нормално е да го правя на територията на страната, но международния паспорт е просто документ за пътуване и е нормално човек да ползва документа на държавата в която живее. Дразни ме факта че това решение е взето отново за прибиране на парите на хората, на забравените българи, както ни нарекаха в едно предаване. Забележете не става въпрос за току що напусналите страната, тях ги гонят за здравни застраховки и какви ли не глупости. Сега дай да включим и тези с двойно гражданство в пълненето на хазната че стадото на место вече не дава мляко. Трябва много да са го закъсали. Нали се сещате, ако сте отишли за един месец да си видите роднините, познайте коя услуга ще предпочетете (150лв :evil: )
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Незная също дали е законно да ползваш два паспорта в рамките на едно пътуване. Излизаш с канадски, влизаш с български, излизаш с български и отново се прибираш с канадски паспорт. Никаде не е отразено в канадския къде си бил :shock:
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

не знам дали не сте го рабрали досега, но живеем в страна пълна с абсурди.
кво се чудите изобщо. някой да е чел Параграф 22? ако има нервите да го направи, разбира се. едно решение противоречи на другото и те поставя в ситуация, която е невъзможна за изпълнение.
на местна почва например искат док за доход на жена ми за детските при положение че е представен такъв. мотивът за нов документ е че видите ли за всяка молба искаме нов документ за същия период за същия месец. казвам, не мога да ви представя док. защото фирмата е фалирала, а собственикът е в неизвестност. отговор: ами тогава няма да получите детски този месец.
питам, добре нали имате док за месеца, отговор, ами за новата молба искам нов док,
питам, ами ксерокс машината да ви е позната като техническо изобретение?
отговор: не може, няма мокър печат.
и 50 си спестява държавата. защо? защото док. не се харесва на техническото лице в соц. грижи. при положение, че тя има документ с мокър печат удостоверяващ колко е взела жена ми за този период.
но параграф 22, това е
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Мен ми е нещо друго чудно.Ако България стане член на европейският съюз и аз примерно идвам със самолет от Мюнхен ,ще имали тогава митническа проверка т.е ще се броили за вътрешен полет,като са ме проверили на една граница би следвало да не ме проверяват т.е би следвало да няма граница между България и Германия. Някой имали представа как е всъщност?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено