Още едно успешно интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Още едно успешно интервю

Мнение от becks »

‘Още едно успешно интервю’ или ‘как да станем франкофони за един месец’

Здравейте на всички дойде и моя ред да се похваля с успешно интервю :rotfl:

При мен Канада не е повод за чак такава радост, а по-скоро прагматичен избор, но това са подробности и една друга тема. Радвам се, защото това си е успех, колкото и лесно постигнат (поне дотук).
И искам да ви кажа някои мои впечатления, пък дано са полезни за някой на който му предстои интервю

За мен – на 28, кандидатсвам сам, нямам деца; висше икономика (МИО), бакалавър; средно английска гимназия. 5 години стаж, от тях около 2 под въпрос (съвпадат с обучението ми), отделно казарма, не съм в търсените професии, роднина в квебек, френски 7/8 (на интервюто франкофон), английски 12/12.
За вички тези неща предварителната ми оценка беше 52 (успях да надникна в документите на мосюто :) )

Изпратени документи началото на януари, успешно интервю в края на април – в това отношение съм сред бързаците :dogrun:

Интерюто не се различаваше от описаните досега, със стандартни въпроси за работа , образование, итн

Сега за френския, зашото той е най-важен. При мен не беше отдавна времето (преди около 4 месеца), когато още питах колко точки да си пиша по френски, по какви учебници да уча, да ходя ли на уроци. Когато казах тук, че смятам 6 месеца да уча сам целия форум задружно ме оплю ;) Е аз учих сам около месец – месец и нещо. Преди това френски съм учил в основното училище единствено (това беше в далечната 88-ма год.) По-нататък продължих с немски и английски. Захванах се с езика след подаването на документите – януари някъде, като ученето ми в началото се състоеше в разглеждане на картинките в панорама и псуване как аджеба могат тези французи така да си кълчат езика.
Един съвет към всички, които говорят англиски. Под говорят имам предвид да го говорят на 80-90% от българския – НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ – няколкото месеца са достатъчни да стигнете до ниво поне 7-8. Огромна част от думите са със сходен произход, граматиката също е сходна.
На мен много ми помогна French deluxe (има го в аренабг). Там основната френска граматика е обяснена в стотина страници през английски. А, ходих и на 5 (пет) урока при учителка, където основно разигравахме въпросите.

За интервюто имах три листа текст за мен - мотивация, цели, ала-бала. Научих го наизуст и можех да правя малко интерпретации. Факт е, че разбирам когато ми говорят, но аз трудно говоря 8)
Опитайте се да не рецитирате като първолак стихотворение. Просто всико трябва да е като разговор и да не си личи, че казвате нещо назубрено. При мен той говори много бързо, аз пък му и отговарях светкавично с МНОГО грешки. Важното мисля е , че имаше диалог.

Та така – не се притеснявайте, карайте през просото, чупете гипса и УСПЕХ!!!!!!!
Последно промяна от becks на Пет Апр 21, 2006 2:55 am, променено общо 1 път.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Под говорят имам предвид да го говорят на 80-90% от българския – НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ – няколкото месеца са достатъчни да стигнете до ниво поне 7-8. Огромна част от думите са със сходен произход, граматиката също е сходна.
напълно съм съгласен с теб Бекс,
честито.
само че като не зацепя за някоя дума на френски и си мисля как е на английски и като вкарам френско произношение и изведнъж го докарвам горе долу.
един съвет на всички, за да оправите рода съответно мъжки и женски, научете окончанията на които завършват съществителните. това ще ви помогне много. отваряте френска граматика от български автор, търсете раздел Съществително име. там са изброени окончанията. отнема ви около 1 час да вникнете в нещата и още толкова за да ги назубрите с изключенията, които са малко.
успех на всички.
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Becks честито !!!
Още в Албата (като бяхме малко хора), като обясняваше за Френския, бях убеден че ще го схрускаш интервюто - много спокоен и непокис, :wink: и строго профилирано обучение за интервюто!
Просто си напипал успешната схема за себе си. Страхотно ти се радваме.

Взимайте пример и по-малко се шашкайте.

Само така и напред.

Много успехи и късмет!!!

И много много ЛЮБОВ
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

becks,

честито и успех нататък!!! :)

благодаря ти, вдъхна ми малко кураж :D смятам където не се сетя на френски, да карам английски с френски акцент.... те и без тва май така говорят в кебека ;)
third generation immigrant :)
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Честито, Becks! Давай все така напред!

Който може, го може , и това си е ! А да те питам само, на какъв език им прати докс и ако е имало допълнителна кореспонденция между вас, / теб и посолството/ , също. И какво ниво си писал на френския и английския. Мен ме притеснява нещо да не съм сгафил, щото писах доста ниско ниво на френски, за сметка на англ. А пратих докс в края на януари и аз. Вярно , че и след това им пращах допълнителни в средата на март /пратиха ми писмо за тях, с основание, че им трябват за да продължат процедурата/ , ама не съм сигурен как преразглеждат отново кандидатурата, и дали въобще го правят.

Ако не те нагажирам излишно с отговор, благодаря ти предварително!

Vouloir c'est Pouvoir ! 8)
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

comptable написа:Честито, Becks! Давай все така напред!

Който може, го може , и това си е ! А да те питам само, на какъв език им прати докс и ако е имало допълнителна кореспонденция между вас, / теб и посолството/ , също. И какво ниво си писал на френския и английския. Мен ме притеснява нещо да не съм сгафил, щото писах доста ниско ниво на френски, за сметка на англ. А пратих докс в края на януари и аз. Вярно , че и след това им пращах допълнителни в средата на март /пратиха ми писмо за тях, с основание, че им трябват за да продължат процедурата/ , ама не съм сигурен как преразглеждат отново кандидатурата, и дали въобще го правят.

Ако не те нагажирам излишно с отговор, благодаря ти предварително!

Vouloir c'est Pouvoir ! 8)
Въпреки, че не ме питаш мен :) но имам известен опит.
Френски, според мен, трябва да се пише не по-малко от 6-7 без значение знаеш или не, особено като ти е висок английския. Моя е на 12, щото там съм живяла, и някак си е тъпо да го пиша 9, но при първите ми документи, когато ми отказаха директно, бях писала френски в първата графа, по 3-4 мисля беше. Но втория път писах по 7-8 и сега ще видим кви ще ги сътворя ;)

Така че Бекс е прав, ако знаеш английски добре, не е проблем за 2-3 месеца да стигнеш френски до 6-7 поне... Дано не си сгафил и не те отрежат като мен :?
third generation immigrant :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

мерси на nikito, toro40, mirkaa и comptable за пожеланията, дано и при вас всичко да е по вода!!!!!!!!

Сега за английския. Аз лично не виждам причина да не си пишеш 12 и да вземеш 6 точки за това, при положение че си сигурен в знанията си. Все пак на английски питат обикновени 1-2 въпроса.

Comptable, аз писах 7/8 френски и 12/12 английски. Бях се и подготвил със смислено обяснение зашо като знам англиски искам да ходя в Квебек, не нищо такова не ме пита. На английски ме накара да обясня какво точно работя, като му отговорих е отработен хамерикански акцент, което по-скоро го впечатли. Между другото това каква точно длъжност заемам ми отне доста време да обясня, така че се подгответе добре за това.

Mirka, според мен не е добре да вкарваш английски думи. Въпросите, които можед да ти зададе са ясни, просто си подготви отговори и се опитай да включиш бързо какво те пита. тва е

Айде пак успех 8)
Deni_Uli
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:44 pm

Мнение от Deni_Uli »

Bravo.Pojelavame ti vse tak kasmet i za napred.Mnogo se kefia na takiva hora-koito znaiat kakvo iskat i kak da go postignat.Mnogo e polezno i nas,koito sega zapochvame.Blagodarim ti :thumbsup:
lesinia
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 5:53 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от lesinia »

:beer2: :haplio: само така все напред! :D
01-11-2005 - изпр.документи - Виена
09-02-2006 - получена дата за интервю
13-04-2006 - интервю - УСПЕШНО!!! ;)
11-05-2006 - изпр. док.- Букурещ - баркодове 13-06-2006
25-08-2006 - медицински - на 07-09 ОК!
09-11-2006-покана за визи; ВИЗИ-05-12-2006!
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Честито и от нас :wink: :D
dobrolub
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 10:14 am
Местоположение: Lomsko ama sym na po4ivka v Canada
Обратна връзка:

Мнение от dobrolub »

И кво Бекс сега в Квебек ли ще ходиш?! Егати гадния и неперспективен език е тва френския......Що не беше обратното.....


ама инъче честито!
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Merci beaucoup pour la reponse, Becks! Всъщност, преди малко се върнах точно от уроци по френски. И вече толкоз съм изкукал на темата, че превеждам на щерката песнички/ поне опитвам де/ от български на френски. Само че, нали знаеш - по законите на Мърфи , когато трябва да показвам знания, все ще запецна на нещо! :idea:
Dee
Мнения: 149
Регистриран на: Нед Ное 14, 2004 9:43 am
Местоположение: Burgas

Мнение от Dee »

chestito i ot men :wave:

ti si imash i kysmet i leka procedura, taka che smelo napred!

kakto i na vishcki ostanali

d :wink:
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Мнение от sirius »

Eй браво Бекс!! Аз не можах да го направя твоя номер английски>френски. За мен си, го английския го знаех на задоволително равнище - свободен разговор на общи теми. Но с този френски се задавих :\
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
nobleman

Мнение от nobleman »

dobrolub написа:И кво Бекс сега в Квебек ли ще ходиш?!
Do kolkoto vijdam v moq pasport - vizata e kanadska, a ne kebekqrska!
Заключено