ОХ ЗЪБ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
zumbulka
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 7:05 pm
Местоположение: montreal

ОХ ЗЪБ...

Мнение от zumbulka »

Здравеите, в петък вечер ме заболя зъб и до понеделник не можах да намеря читав эъболекар да ми помогне. Сега вече намерих но трябва да продам 13 годишния си
Хюндаи за да си направя зъбът. Иматели някаква информация по този въпрос като тел. Или адрес за нещо по ефтино и какво трябва да правят хора без застраховка след като социала не покрива тези разходи.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Mi kaji kakvo znachi po-evtino, de. I kakvo mu e na tozi zub - karies?
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Re: ОХ ЗЪБ...

Мнение от kosciuszko »

zumbulka написа: какво трябва да правят хора без застраховка след като социала не покрива тези разходи.
da si nameriat rabota i da si napraviat zastrahovka
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: ОХ ЗЪБ...

Мнение от Ivet »

zumbulka написа:Здравеите, в петък вечер ме заболя зъб и до понеделник не можах да намеря читав эъболекар да ми помогне. Сега вече намерих но трябва да продам 13 годишния си
Хюндаи за да си направя зъбът. Иматели някаква информация по този въпрос като тел. Или адрес за нещо по ефтино и какво трябва да правят хора без застраховка след като социала не покрива тези разходи.
Ето една доста изчерпателна тема по въпроса - дано ти помогне...
Let it go...
Аватар
Drakoncho
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 8:02 pm

Мнение от Drakoncho »

Няма какво да се косиш , и да продаваш колата, хващай пътя и беш при китайците :)те хората света завладяха та един зъв няма да оправят :D пък е и евтинко :beer:
kikobest
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 10:10 pm

Мнение от kikobest »

Ако имате зъбобол, боли Ви зъб или имате проблеми с венците - пробвайте тук:
http://buldent.go.to/
може да си решите проблема много по-бързо и евтино, отколкото си мислите :).
zumbulka
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 7:05 pm
Местоположение: montreal

ОХ ЗЪБ...

Мнение от zumbulka »

Благодаря на Ивет за информацията койято имаше в посочения сайт поне знам какво да правя и да неправя. Благодаря и на кикобест за сайта който е открил разбрах че при студентите е много по-ефтино и как може да не чакаш.Така и така темата е отворена чух че при децата от 11 до 16 год. се плаща с намаление ако знаете нещо можете да пишете.
Аватар
Drakoncho
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 8:02 pm

Мнение от Drakoncho »

Абе , това дето го пише в булдент , верно ли е или е пак някой балон :roll: оти то излиза че и от китайците са по-добри :roll:
Пол Дюре
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 11, 2003 11:57 am
Местоположение: Montrеal

Мнение от Пол Дюре »

Имам информация по въпроса, но не знам дали да я споделя, за да не излезе, че правя реклама. Само ще вметна, че в Монреал ИМА добри и евтини стоматологични услуги и то от българи...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Като става дума за здраве, не бих отишъл на най-евтиното място.

Бях в България по Коледа и ми се наложи да ида на зъболекар. На първото място като видях зъболекара да бърка в устата на една жена без ръкавици, станах и излязох. Снахата ми каза, че нейната зъболекарка ползва ръкавици и взех час. Вярно, ползваше. Като свърши с клиента си ги свали. Когато седнах в стола пак си ги сложи - същите ръкавици. Помолих я да си ги смени, което тя направи... беше леко озадачена, но на фона на удивеността на всички, с които споделих случката не беше нищо. Имам предвид, че бяха удивени от моята молба.

Сега виждате ли защо не може и не бива стоматолог или доктор от БГ да започне да работи по специалността си в Канада два часа след като слезе от самолета..
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Marto написа: ......
Сега виждате ли защо не може и не бива стоматолог или доктор от БГ да започне да работи по специалността си в Канада два часа след като слезе от самолета..
Mda , oshte edin primer kak ot chastni sluchai se praviat generalni zakljuchenia.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Marto написа:Сега виждате ли защо не може и не бива стоматолог или доктор от БГ да започне да работи по специалността си в Канада два часа след като слезе от самолета..
много обичам обощавания.....

с какво застрашава твоето здраве стоматолога когато ти работи с чисти ръце без ръкавици ?
с какво застрашава своето здраве в същия случай ?
няма да те питам за стерилизиране на инструменти, което ти даже и не виждаш....

работил съм там в кабинет и ти казвам, че за 15 лева на обтурация няма как да си слагам нови ръкавици на всеки пациент ..... и то не защото не искам, а просто защото не мога и никой ме не пита как си поддържам практиката рентабилна и знанията на ниво
работил съм и тук и съм наблюдавал същата икономия, а освен това съм бил свидетел как се полза една и съща игла за анестезия на двама братя.......и то от завършили в UdeM "канадски" дентисти
затова много те моля да си по-умерен с коментарите и нека не мизерията в съзнанието да определя кой, кога и къде да практикува, а ?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

poumpy написа: работил съм и тук и съм наблюдавал същата икономия
Да де, затова казвам, че не искам да ходя при евтини зъболекари. Не че има гаранция, че скъпите са 100% стерилни, но поне вероятността е по-голяма.

Уролозите в България все пак някак си успяват да си позволят ръкавици. Вярно, че ползват само една ръка... :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Marto написа:
poumpy написа: работил съм и тук и съм наблюдавал същата икономия
Да де, затова казвам, че не искам да ходя при евтини зъболекари. Не че има гаранция, че скъпите са 100% стерилни, но поне вероятността е по-голяма.

Уролозите в България все пак някак си успяват да си позволят ръкавици. Вярно, че ползват само една ръка... :)
интересно те колегите уролози тебе ли пазят или себе си ?
ползваните от стоматолозите ръкавици, навсякъде по света,с изключение на хирургични операции не са СТЕРИЛНИ и пазят предимно стоматолога, а не пациента
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

poumpy написа:пазят предимно стоматолога, а не пациента
A презервативът пази предимно мъжа, нали :)

Божееее...

What do you call someone who drops out of medical school? ..........А dentist. ;)
Заключено