Няма ли още някой да сподели резултата от интервюто!?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Няма ли още някой да сподели резултата от интервюто!?

Мнение от DIMELBE »

Здравейте всички,
не зная какво става - но това мълчание нещо не е на добре :( :) :oops: -смятах, че поне още няколко човека ще споделят как са минали интервютата им- а то ни вопъл, ни стон! МОЛЯ ВИ, тези които бяхте днес и вчера /и тези, които ще бъдете утре :lol: /- споделете с нас - особено за тези, които тръпнем в очакване на собственото си интервю / предполагам, че и за останалите съфорумци/ ще е интересно как е преминало поредното такова :?: !
Вярно е, че това е само някаква форма на психическо успокоение за нас и ние трябва да продължаваме да се готвим, независимо от това какъв е изпитващият и как се е държал - НО ВСЕ ПАК СПОДЕЛЕТЕ :D
Благодаря Ви!
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

вчера семейство бургазлии единия в НХК работи, са минали успешно. не зная повече подробности.
tsd
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 3:31 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от tsd »

Здравейте минахме успешно.Паниката ни беше напълно излишна. Началото започна така.Влизаме и първите въпроси са от къде сте.Кой град.Къде се намира.С какво пътувахте.Защо искате да имигрирате в Квебек. Какво работите и с какво точно се занимавате .Тези два въпро са важини.После 30 мин. минаха в сверяване на документи с оригинали.После ни питаха какво искаме да работим там-показахме му страници от Еmploi Quebec по нашите специалности.Tова му хареса и продължи с това къде сме учили френски колко часа и колко месеца.Даже след като взехме интервюто искаше даразбере как ще го усъвършенстваме-отговорихме отново с курсове.С мен говореше малко по-бързо отколкото с жена ми защото усети че го разбирам веднага.Той определя дикцията според човека и иска да ви предразположи.

Успех на всички !
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

ти колко френски знаеш, какво ниво беше писал, и как си се подготвял, на курс или по друг начин, дай инфомоля те.
николай
marsian
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 4:23 pm

Мнение от marsian »

Здравейте,аз съм поредният новобранец в този интересен и ценен форум.Честито на тези, който са взели интервюто си днес! Желая на всички успех! Ние сме в самото начало... И бих искал да попитам - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ли е да се покаже на интервюто документ за владеене на френски език?
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

Chestito i ot men.
I az sam nov i v momenta prouchvam neshtata. Do kolkoto sam razbral ne e zadaljitelno da pokajesh dokument za zavarshen kurs po frenski, vajnoto e da pokajesh prakticheski niakakvo nivo na vladeene.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

зависиколко знания имате. ако посочите в предварителните документи че знаете 4/4 или по-малко със сигурност ще ви поискат да изкарате курс по френски и след това да им изпратите док. за завършено ниво. така че си опичайте акъла. учете здраво и пишете на док. 6/6, което е около 200 часа курс плюс подготовка за самото интервю по въпросите. тази подготовка я направвете с учител, който знае нещата за процедурата и с Божията помощ ще минете.
marcho_bg
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:43 am
Местоположение: Sofia-Montreal,QC
Обратна връзка:

Мнение от marcho_bg »

Здравейте :)
Има минати още няколко успешни интервюта. Въпросите са почти подобни и еднакви както при kristie, Slanchitzeto_123 и tsd. Интервюиращият явно е готин но приказвал бързичко ... :)
Je vous souhaiter tout le bonheur du monde !!!

DCS Vienna - 25.10.2005
Accuse de .. - 30.11.2005
Entrevue - 14.04.2006 - OK
Médecine - xx.xx.2006
tsd
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 3:31 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от tsd »

писахме на френски и английски 5/5 и на двамата.На повечето от въпросите се отговаряше кратко с една две думи.Започнах в Икар оклоло 3 месеца после в Знания за всички-2 месеца.Но ако смяташ да почваш най-добре в Алианз франсез.
tsd
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 3:31 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от tsd »

marsian-в първите документи до Виена не изпратихме сертификати от езиовите школи, но ако се наложеше на самото интервю щях да ги покажа
tsd
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 3:31 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от tsd »

marsian-в първите документи до Виена не изпратихме сертификати от езиовите школи, но ако се наложеше на самото интервю щях да ги покажа
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Честито на всички преминали успешно интервюто и късмет на тези които им предстои. Обръщам се към nikito не заблуждавай хората, че ако в предварителните документи си посочил ниво на владеене на френски 4/4 или по-малко ще ти искат допълнително документ - това не е задължително биха ти поискали само, ако не ти достигат точки. Ние например си бяхме писали със съпруга ми 3/4, но никакъв документ допълнително не ни искаха. Изпратихме си документ, че сме преминали първо ниво - 100 часа. Трябва предварително да се прецени колко точки се събират и според това да решите какво ниво да си пишете.
Още веднъж късмет на всички :thumbsup:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Обръщам се към nikito не заблуждавай хората, че ако в предварителните документи си посочил ниво на владеене на френски 4/4 или по-малко ще ти искат допълнително документ - това не е задължително биха ти поискали само, ако не ти достигат точки. Ние например си бяхме писали със съпруга ми 3/4, но никакъв документ допълнително не ни искаха. Изпратихме си документ, че сме преминали първо ниво - 100 часа. Трябва предварително да се прецени колко точки се събират и според това да решите какво ниво да си пишете.
може би си права в това което казваш, но има и субективен момент, като например какви професии имат кандидатите. на интервютата при мадам хорнер са им искали още френски не защото са нямали точки а защото хората са с търсени специалности и има по-голяма вероятност да щътнат на запад, не че не могат да го направят. аз писах 4/4 а за жена ми 2/2. обаче като учител по английски къде ще живея с толкова малко език, то 2+2=4, нали?
и имам 3 деца, колкото и точки да не ми стигат пак 4 точки отгоре си идват идеално. между другото правих си теста без да посочвам деца и пак минавам, така че за точките почвам вече да не вярвам нито на теста, нито на оначи таблица дето е нета.
Заключено