За алкохола - колко?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Буратино
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 6:25 pm

За алкохола - колко?

Мнение от Буратино »

Моля кажете по-колко литра /или бутилки/ твърд алкохол на човек е разрешено да бъде изнесен? Има бутилки по 0,5 и от 0,7 литра...предполагам, че и това е от значение?
А вино?
Благодаря!
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Hi

Мнение от gez »

Hi
He he he,.... ei na tova mu vikam vapros :P :lol:
Ami ti kolko mojesh da nosish? :oops:
Kolkoto i da mi kajesh edva li shte si dovolen ot otgovora - mislia che e 1 litar tvardo gorivo, no ne sam mnogo siguren. Taka chuh za Malev, no vse pak zavisi ot kompaniata, s koiato letish... :roll:
Aide chao ot men

P.S. Vmesto da nabliagash na kolichestvoto, po-dobre vzemi pod vnimanie kachestvoto - edna butilka hubavo koniache, ama hubavo i istinsko e po-dobre ot 30 litra spirt, nali?
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Na mitnicata v Canada populvash deklaracia za vnasiania alkohol i cigari.
Vseki chovek ima pravo na 1 lityr tvyrd alkohol i 200 cigari. Drug e vuprosa, che pri purvo vlizane pochti nikoi ne proveriavat.
Taka che kolkoto poveche, tolkova poveche :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Колкото се може повече ракия! Нищо не декларираш, защото на новодошлите емигранти не им проверяват багажа, а даже и да го проверят няма да имаш проблеми. Аз бях донесъл 4 2литрови шишета ракия и приятелите ми дето идват сащо носят по много, няма проблеми.

Успех!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Lubo ti si rekordior. Ako biah malko po-smel i az shtiah da vzema povechko ama prurvia put si e pruv sled tova niama shans. Taka ili inache naj mnogo da go konfiskuvat nishto poveche.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: За алкохола - колко?

Мнение от speedy »

Буратино написа:Моля кажете по-колко литра /или бутилки/ твърд алкохол на човек е разрешено да бъде изнесен? Има бутилки по 0,5 и от 0,7 литра...предполагам, че и това е от значение?
А вино?
Благодаря!
Проблемът не е толкова, колко можеш да изнесеш, а колко можеш да внесеш безмитно в Канада. Точният отговор е:

1.5 литра вино;

1.14 литра твърд алкохол (в Канада има такава бутилка - 40 унции)

8.5 литра бира

Може да имаш няколко бутилки, но общото количество не трябва да надхвърля лимита.

За всичко в повече се плаща мито и провинциалните такси. Изобщо излиза солено, освен ако вземеш да "забравиш" да ги декларираш при влизане и не те хванат :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мда, това е най-лошото, че може само ведъж, сиреч първият път... На тези които идват, моят съвет е: рискувайте, нищо няма да загубите, най-много да ви вземат ракията (ако ви правят проблем и не искате да платите акцизите). Може също да се правите на луди, аз сега като си ходих до БГ-то и се варнах с 2 шишета, едното 700гр, другото 2литра домашна, нищо не бях декларирал и ме хванаха, и аз се правех на луд, казах им че роднините са ги сложили и не съм знаел. Човека ме погледна и ми вика че сам бил малко над лимита, обаче нямало проблем, ама да знам за друг път...

Такива мити работи, освен това ще видите, че ще бъдете много по-добре приети всред познати и непознати с шише ракия в ръка...

Айде успех
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Буратино
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 6:25 pm

Мнение от Буратино »

Аз нося само на мартини.
За съжаление целият алкохолен товар е за посрещачите - били загорели за родна ракийка. Искат цели две шишета от по два литра!!!
И ме съветват като вас да не ги декларирам...

Ами освен и ние да се правим на луди, че съседката ни е сложила шишетата в куфарчетата...
Ако пък ни хванат - халал да им е на канадците!
:lol:
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

алкохол

Мнение от miloto »

Не се притеснявай. Първия път не те роверяват, макар че мъжът ми и 2 път не го провериха. Като влизахме, аз не си написах дали имам или нямам алкохол, а с него носихме 2л. ракия и 2 стека цигари. Той ги обяви, а аз не. Него го пуснаха, а мен ме накараха да мина през едно друго място. За мое и негово щастие ме пуснаха, защото ако знаете колко CD-та имах............

Абе няма страшно, макар че, човек не може да се запаси завинаги.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
nic4nic
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 08, 2003 7:39 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от nic4nic »

Smelo davai s rogite napred. Edin savet. Nosete po iaka rakiika. Naprimer 80 gradusa e dobre. Kato ia razredish s destilirana vodichka ot 1 L stavat dva x 40 gradusa. :wink: I si mislia che e po-dobre da ia slozhite v kufarite si. S rachniat bagash minavash i na skenerite na mezhdinnoto letishte kadeto mogat da ti napraviat problem.
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

m daaaaaaaa

Мнение от dobri4uk »

Selooooooooooooooo...... e gati kakvo mu su vurti v glavata???????????????!!!!!!!!!! NE ZABRAVIAI i prileja6toto kiselo zele

:wink:
4ove4e vzemi si niakopi u4ebnik ili lubima kniga !!!!!!!
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Евалата градски, стига с това учене, че те заболи главата.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Проблемът не е толкова, колко можеш да изнесеш, а колко можеш да внесеш безмитно в Канада. Точният отговор е:

1.5 литра вино;

1.14 литра твърд алкохол (в Канада има такава бутилка - 40 унции)

8.5 литра бира

Може да имаш няколко бутилки, но общото количество не трябва да надхвърля лимита.

За всичко в повече се плаща мито и провинциалните такси. Изобщо излиза солено, освен ако вземеш да "забравиш" да ги декларираш при влизане и не те хванат

Виното и бирата не могат ли случайно да се заменят от твърдия алкохол? :wink: [/code]
nic4nic
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 08, 2003 7:39 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от nic4nic »

Dobri4ak. Da te sarbi pod opa6kata slu4aino? :D :D :D
nic4nic
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 08, 2003 7:39 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от nic4nic »

A sega seriozno. Vizh dobrichki mi priatelyu. Vlizam vav tozi forum poveche ot dve godini i chestno da si kazha predpochitam samo da cherpia informacia ot nego - dokolkoto mozhe da se nameri takava izmezhdu napadki i ploski komentari. Zatova zashtoto vse shte se nameri niakoi umnik deto shte pusne niakoi nepremeren komentar i shte zalee prostranstvoto s impulsivnata si nesdarzhanost.
A shto se otnasia do rakiata ti kak mislish che se razrezhda rakia be pich? Ako ne si go pravil to polozhitelno si pil bez da razberesh che si izvarshval selski prostotii. Olele kakav proval, a? Malchi da ne te chuiat horata, che e goliam rezil. Sashto taka ne vizhdam nishto losho v kiseloto zele. Kvo shte kazhesh edna porciika leko nakapana s oliice (ako ima zehtin e po dobre) i leeekichko porasena s cherveno pipirche, a? V studena zimna vecher garnirano s po edna rakiika? Znaeshli na kolko hora i potekaha ligite cheteiki tova grazhdanino dobri4ak? Ako pak ne piesh rakia i ne opitvash kiselo zele ... tvoia rabota. Spored men samo si izgubil ot tova, no tova si e tvoi problem i ne iskam da go komentiram. :twisted: :beer: :P :beer: :shock: :beer: :oops: :?: :?: :?: :wink:
Заключено