Спонсорство на роднина

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
topdog
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 7:28 am

Спонсорство на роднина

Мнение от topdog »

Здравейте форумци,
Много се радвам,че открих този портал страхотен е поздравления.
Имам огромно желание да замина в Кнада и имам някой неща,които да ви попитам.
Имам вучо там ( брат на майка ми).Той е канадски гражданин.Професията му е лекар.
Въпросът ми е дали имам шанс да ме одобрят и да замина там.Мога ли да работя при това положение ( споносрството).Аз съм на 27 години и имам више образовение от СУ.
Надявам се да ми отговорите.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ако е сам има начин да те спонсорира - иначе - ще трябва по нормалната процедура.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
topdog
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 7:28 am

Мнение от topdog »

Не семеен е има две деца.Какво имаш предвид по нормалната процедура.Ще ми кажеш ли?
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Може да те спонсорира. само трябва да отговаря на определени финансови изисквания, а те са: в първата колонка броя на хората на спонсориращото семейство плюс този на спонсорираното, а във втората годишния доход на спонсориращото семейство:

1 $ 20 337
2 $ 25 319
3 $ 31 126
4 $ 37 791
5 $ 42 862
6 $ 48 341
7 $ 53 821

Tова са изискванията в сила до 1 Февруари 2007 година

Успех
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Спонсорство на роднина

Мнение от bp_de »

topdog написа:Здравейте форумци,
Много се радвам,че открих този портал страхотен е поздравления.
Имам огромно желание да замина в Кнада и имам някой неща,които да ви попитам.
Имам вучо там ( брат на майка ми).Той е канадски гражданин.Професията му е лекар.
Въпросът ми е дали имам шанс да ме одобрят и да замина там.Мога ли да работя при това положение ( споносрството).Аз съм на 27 години и имам више образовение от СУ.
Надявам се да ми отговорите.
запо4ва6 да 4ете6- ето тук
http://www.cic.gc.ca/english/index.html

а програмта за спонсориране е описана тук

http://www.cic.gc.ca/english/sponsor/index.html

относно работата естествено 4е сте може6 да работи6 в канада. Спонсорство е наре4ено според менеспонсорство засто спонсорирания е отговорен 10 години за спонсорирания - просто 4ети -вси4ко е описано подробно.
topdog
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 7:28 am

Мнение от topdog »

Ако съм те разбрал правилно.Те са 4-души плюс мен ставаме пет.
Това означава ли че ставаме пет.И дохода му трябва да е към 42 хил.долара на година ли?
Ако ги има ще стане ли работата!
yo700
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 8:58 am

Мнение от yo700 »

DA TRQBVA DA IMA DOHOD NAD 42000 GODI6NO TAKIVA SA IZISKVANIQTA , PODAVA SE KOMPLEKT OT DOKUMENTI ZA SPONSORIRANE -PRINCIPNO NQMA PRI4INA DA NE STANE RABOTATA SPORED MEN , EDINSTVENO ZA SROKOVETE PRI KOITO 6TE PRIKLU4I VSI4KO NE SAM SIGURNA , NO SI MISLQ 4E NQMA DA E MNOGO BARZO .
topdog
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 7:28 am

Мнение от topdog »

ясно за дохода съм сигурен че го има дори повече.
Аз какви постъпки трябва д анаправя от своя страна тук в София.
Имали нещо за което аз трябва да приготвя,като документи?
yo700
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 8:58 am

Мнение от yo700 »

http://www.cic.cg.ca
това е официалният сайт на IMMIGRATION Canada на сайта пише всичко което е необходимо да се знае има поместени и application forms , които се подпълват в различните случай -трябва да изчетеш за спонсорството и да видиш какво трябва да подготвите с вуйчо си като документи .
topdog
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 7:28 am

Мнение от topdog »

Мерси много.Аз сайта го знам на изуст.Мисълта ми беше дали имам шанс да замина така и да работя.
yo700
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 8:58 am

Мнение от yo700 »

6ANS IMA6 , AKO VZEME6 EMIGRANDSKA VIZA RAZBIRA SE , 4E OTIVAIKI TAM 6TE MOJE6 DA RABOTI6 , KAKAV E 6ANSA DA TE ODOBRQT NIKOI NE MOJE DA TI KAJE NA 100 % , MEN ME SPONSORIRA SAPRUG I SAM V PROCEDURA V MOMENTA I PAK NEZNAM NA 100 % 4E 6TE ME ODOBRQT . 6TOM IZKA6 DA OTIDE6 V CANADA PUSNI SI DOKUMENTITE I 6TE VIDI6 KAKVO 6TE STANE , MOGA DA TI KAJA , 4E TOVA E NAI SIGURNIQT NA4IN DA ZAMINE6 ZA FEDERALNA CANADA . KAJA.
topdog
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 7:28 am

Мнение от topdog »

под най-сигурен начин имаш предвид,че трябва да си пусна документите или,че имам вуйчо там?
yo700
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 8:58 am

Мнение от yo700 »

mi pod nai sigurno imam vpredvid , 4e moje6 da kandidatstva6 za permanent resident na ob6to osnovanie ,kakto pravqt mnogo hora -togava 4e parvo ne se znae po4ti kakvo 6te stane , vtoro 6te 4aka6 edno 2-3 godini , moje i pove4e , moje6 nelegalno da probva6 e togava po4ti sigurno nqma da stane , posetitelska viza da ti dadat sa6to po4ti sigurno da ne ti dadat , a 4rez sponsorstvo 6ansovete ti se uveli4avat zna4itelno
topdog
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 7:28 am

Мнение от topdog »

Ясно напълно те разбирам.Ти от колко време си в процедура вече?
И колко още ще чакаш.Другите "колеги" какъв опит споделят със теб по отношение на времето?Може би година?
yo700
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 8:58 am

Мнение от yo700 »

za sponsorstvo ot saprug procedurata trae mejdu 6-9 meseca tova mi otgovoriha ot konsulstvoto , taka e i spored oficialniqt sait , az sam v na4aloto o6te . Pprincipno kogato ima vsi4ki dokumenti taksite se pla6tat na vreme moje i za 5-6 meseca da priklu4i vsi4ko zaedno s izdavane na vizata .
Заключено