Oрганизации за имигранти и други фирми

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Бихте ли отишли в организация за "помощ" на имигранти след изказването на един неин служител?

Да
7
20%
Да, но в някоя друга
1
3%
Бил съм и нищо не са помогнали
1
3%
Бил съм и са ми помогнали
4
11%
Не
21
60%
Мислих да ходя, но сега се отказах
1
3%
 
Общо гласове: 35
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Oрганизации за имигранти и други фирми

Мнение от bgmontreal »

След като мама кенга разясни няколко неща за тези организации
mama_kenga написа: ...Аз в момента раборя в една организация за емигранти ... Има сигурно 100 начина да се изкарват пари покрай емигрантите
Бихте ли отишли там?

или пък тук:
JOY написа:Освен имигранските организации има още стотици други, които умело вадят добри пари от държавата и нека те светна малко, нито една от тях не е направена с идеална цел за помощ, и в нито една от тях не работят светци.
Последно промяна от bgmontreal на Нед Мар 05, 2006 10:52 pm, променено общо 1 път.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

nyama nuzda ot imigrantski organizatzii. na darzavno nivo nesthata sa si uredeni ot vsyakade.tiya imigrantski organizatzii, sa kato fondaziite s idealna tzel v bg. ne smyatam da hranya s parite si ot byala ili cherna rabota, takova zivotno det se naricha mama_kenga. m/u drugoto madam kenga, ya obyasni na prostite balgarski emigranti, kato kakvo rabotish? uchim fool time, posle 4 chassa angliyski i moze bi rabotim na fool time za 20 dolara na chas, a sasthevremenno i zarabotvame kam nyakakva pikliva organizaziya. sthot si mnogo otvorena i nestho mi govorish za nekvi shutove i za socialna sreda- moze da ti preporacham lechenieto za tutankamon - EZE!
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Re: Oрганизации за имигранти

Мнение от Kuma Lisa »

bgmontreal написа:Бихте ли отишли там?
Не.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

fool time :D

И т'ва е яко, обаче засега big dill обира точките. :D
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Хора, днес се иска прошка, спрете се :beer: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

mi za tuy sam go napissal tay, da e yako, predi beshe "zelezno", a po moe vreme samo gotino. dobre de "full", to samo pismeniya english mi e v red
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

krimon, noseyki imeto na drevnogratzki filosof, mozem da posporim, dali se iska proshka ot " ne -hora"
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Бих опрял до някоя такава за подпомагане на имигранта единственно ако е под шапката на SAQа или LCBOто взависимост от провинцията. :beer:

Код за потвърждение: Избери целия код

[list][url][/url][/list]
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Oрганизации за имигранти

Мнение от Mark »

bgmontreal написа:След като мама кенга разясни няколко неща за тези организации
mama_kenga написа: ...Аз в момента раборя в една организация за емигранти ... Има сигурно 100 начина да се изкарват пари покрай емигрантите
Бихте ли отишли там?
Az bih, ja mi kajete imeto na organizaciata

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

В нашто село има 53 такива организации за 20 000 имигранти. И смучат пари от държавата.

Опитът ми от посещението на една такава организация ми показа никога да не стъпвам в подобна.
Най-добре да се оправяш сам.
Та може и да се повторя ама още първия месец реших да ида да ми направят CV. Попаднах на някаква циганка която ми каза че незнам нито да пиша нито да чета и че работата която искам да работя не е за имигранти а за кебекари. И че трябвало да ида на поточната линия и да работя нещо с ръцете си. Грабнах си нещата и отидох в CLE- за да ми кажат кой ще ми помогне със CV - то нали си имат някви стандарти. Опитаха се да ме препратят пак при същите но вдигнах скандал и даже в досието ми го пише, че не искам и да чуя за тях.
Точно след 2-3 месеца си работих това което исках, без да минавам през поточната линия.

Повечето организации помагали на семействата да се оправят с децата си или за семейни проблеми - това не мога да го разбера.

Толкова инфо има навсякъде че за какво са тия организации незнам.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bis написа: Толкова инфо има навсякъде че за какво са тия организации незнам.
ами както казват служителките:

има над 100 начина да се смучат пари от имигрантите
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

На нашето семейство са помагали с консултации за написване на СВ, за намиране на работа, като тези консултации завършиха с фиктивно провеждане на интервю, което беше записано на видео и след това показано, за да се видят слабите места. Също така веднъж за цялото семейство трябваше да направят около 20 заверки, всяка една на частно по 5 долара, и там ни ги направиха без проблем. Само от това спестихме 100 долара. Също така предлагат и езикови курсове, аз също съм ходила на такива. Някои ги използват, други не. Някои имат приятели които да ги посрещнат, други не. Има бежанци от третия свят, които са абсолютно неориентирани и имат много по-голяма нужда от помощ.

Между другото много трайна тенденция е държавата да прехвърля свои функции към частния и неправителствения сектор. Вместо държавата да дава услуги, прехвърля тази задача на други актьори и направо ги финансира. В услугите за имигрантите това са изключително неправителствените организации. В сравнение с Онтарио и Бритиш Калъмбия Квебек малко изостава в това отношение, ама много бързо се преориентира.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Яд те е, че някой го може, а ти не можА?
И да пускаш анкети, и да не пускаш, не можеш да им накривиш шапката на имигрантските организации!
Нито ще промениш общественото мнение за тях с това, че ще оплюеш мама кенга, нито ще им бръкнеш в джоба! Освен имигранските организации има още стотици други, които умело вадят добри пари от държавата и нека те светна малко, нито една от тях не е направена с идеална цел за помощ, и в нито една от тях не работят светци.
Парите са енергията, която управлява света. Ако не става въпрос за пари, значи става въпрос за много пари.

А това, че някой изкарва пари покрай имигрантите, не умаловажава факта, че реално помага на огромна част от тях в същото време.
Твоя бизнес също е основан на факта да изкарваш пари от имигранти, само дето някои не бъркат директно в джоба на бедните хорица като теб, а получават дяла си от държавата, която при това е и по-щедра.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

На нас също са ни помагали, за различни работи. Информацията на държавно ниво не е същата, която тези организации предлагат. Всъщност те предлагат съвсем различна помощ от информация. Въпросът е поставен съвсем тенденциозно с цел да се злепостави мама кенга. Човек не винаги използва добре писмената реч, за да изрази това, което иска. Бгмонреал, възползваш се от две изпуснати думи, за да навлезеш на територия, която не познаваш. Тези организации в по-голямата си част са полезни. Само ще загубят имигрантите ако не минат оттам и не видят с очите си, не пипнат с ръцете си.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:На нашето семейство са помагали с консултации за написване на СВ, за намиране на работа, като тези консултации завършиха с фиктивно провеждане на интервю, което беше записано на видео и след това показано, за да се видят слабите места. Също така веднъж за цялото семейство трябваше да направят около 20 заверки, всяка една на частно по 5 долара, и там ни ги направиха без проблем. Само от това спестихме 100 долара. Също така предлагат и езикови курсове, аз също съм ходила на такива. Някои ги използват, други не. Някои имат приятели които да ги посрещнат, други не. Има бежанци от третия свят, които са абсолютно неориентирани и имат много по-голяма нужда от помощ.

Между другото много трайна тенденция е държавата да прехвърля свои функции към частния и неправителствения сектор. Вместо държавата да дава услуги, прехвърля тази задача на други актьори и направо ги финансира. В услугите за имигрантите това са изключително неправителствените организации. В сравнение с Онтарио и Бритиш Калъмбия Квебек малко изостава в това отношение, ама много бързо се преориентира.
Даааа, тая провинция върви на зле щом дава пари на организации да помагат на хора от които служителите им ги е гнус.

Рано или късно ще има консервативна партия и тук и тия лапавици ще се спрат един път завинаги, защото аман от АКТЬОРИ
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено