kolko dalgo trae procedurata?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
aksa
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 5:32 pm

kolko dalgo trae procedurata?

Мнение от aksa »

Zdraveite!
Podali sme doc za federalna Canada. Niakoi koito e minal prez tezi proceduri i e udobren shte mi pishe li kolko vreme e chakal i polojil li e IELTS? Blagodaria predvaritelno!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

3-4 години. Като за по-реалистични ги пиши 4.
Let it go...
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Ivet написа:3-4 години. Като за по-реалистични ги пиши 4.
ti shte uplashish taka horata
THE LAST LINE OF DEFENSE
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

Shto da se plashat horata, towa si e samata istina. Nie si otmaahme 5 godini bez 2 meseca.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: kolko dalgo trae procedurata?

Мнение от Koko »

aksa написа:Zdraveite!
Podali sme doc za federalna Canada. Niakoi koito e minal prez tezi proceduri i e udobren shte mi pishe li kolko vreme e chakal i polojil li e IELTS? Blagodaria predvaritelno!
Кога и къде сте ги подали? В момента в консулството в Букурещ обработват документи по федералната процедура подадени през 2002-ра. Както и да го погледне човек това си между 3 и 4-ри години чакане, като някои от подалите тогава вече получиха решение, но има и кандидати чиято процедура все още е In process. Някъде в сайта на CIC трябва да има посочени някакви срокове за обработка, но те са само ориентировъчни и е трудно да се каже вашата процедура колко точно ще продължи.
За доказване на английски език искат да се представи приемливо за тях доказателство за знанието на езика - най-добре е това да е IELTS, но при определени условия е възможно да приемат и други доказателства.
SM
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Фев 04, 2006 12:11 pm

Re: kolko dalgo trae procedurata?

Мнение от SM »

Koko написа:
aksa написа:Zdraveite!
Podali sme doc za federalna Canada. Niakoi koito e minal prez tezi proceduri i e udobren shte mi pishe li kolko vreme e chakal i polojil li e IELTS? Blagodaria predvaritelno!
Кога и къде сте ги подали? В момента в консулството в Букурещ обработват документи по федералната процедура подадени през 2002-ра. Както и да го погледне човек това си между 3 и 4-ри години чакане, като някои от подалите тогава вече получиха решение, но има и кандидати чиято процедура все още е In process. Някъде в сайта на CIC трябва да има посочени някакви срокове за обработка, но те са само ориентировъчни и е трудно да се каже вашата процедура колко точно ще продължи.
За доказване на английски език искат да се представи приемливо за тях доказателство за знанието на езика - най-добре е това да е IELTS, но при определени условия е възможно да приемат и други доказателства.
Az podadoh dokumenti prez juli 2001 godina i prez april 2003 godina poluchih medicinskite. Ne sam hodila i na interview. Vsichko e spored otdelnia sluchai, spored men, niama niakakva zakonomernost. Smiatam, che kolkoto po-dobre podgotveni sa dokumentite, tolkova po-burz i blagosklonen e konsulskiyat slujitel v Bucharest.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

SM, няколко въпросчета, ще бъдат от полза и за други:
Как кандидатства - онлайн или на място?
Викаха ли те на интервю?
Представи ли им IELTS?
И ако не е тайна, каква е специалността, с която кандидатства?
Let it go...
Shona
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 8:11 am

Мнение от Shona »

Аз подадох Април, 2000-та година, интервюто ми бе насрочено за Юли, 2005-та година, заминаваме Април, 2006-та година. За цялото това време получих няколко информационни бюлетина от тяхна страна, а от моя - няколко запитвания какво става с процедурата- има ли "движение" по досието ми.
------------------------------------------------------
Когато стигнеш до там, че да не можеш да направиш и една крачка,
бъди сигурен, че не си направил и половината от това, на което си способен!
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

vreme

Мнение от Stef »

Ами толкова дълго че забравяш кога си подал документите :D
Иначе ако не се лъжа беше 54 месеца до получаване на визата, но винаги могат да променят този срок.
Виж на www.cic.gc.ca може да са намалили срока(дай боже) :)
Успех и търпение му е майката
Go big or go home.
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

statistika

Мнение от Stef »

Go big or go home.
SM
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Фев 04, 2006 12:11 pm

Мнение от SM »

Ivet написа:SM, няколко въпросчета, ще бъдат от полза и за други:
Как кандидатства - онлайн или на място?
Викаха ли те на интервю?
Представи ли им IELTS?
И ако не е тайна, каква е специалността, с която кандидатства?
Ivet, kandidatstvah ot BG - podadoh dokumenti po poshtata. Specialnostta, s koiato kandidatstvah beshe management i imah dokumenti za zavarshena angliiska gimnazia i TOEFL i SAT, darjani dosta otdavna - prez 1993. Ne sa me vikali na interview - predi da doidat medicinskite imah samo edno pismo za promiana na pravilata za oceniavane, nikakva druga korespondencia. Edinstvenoto, koeto moga da kaja e che izriadnite dokumenti, smiatam, mi pomognaha - biah si izvadila dlajnostna harakteristika, trudova knijka, kopia na diplomi, svidetelstvo za sadimost - kakto e po spisaka. Tova beshe. Interview niama, t.e. po sebe si sadia, che ne e zadaljitelno.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Благодаря за отговора. Мисля, че освен добре попълнените документи, тойфел-а и сат-а при теб са били решаващи.
Успех на кандидатстващите и по-бързи процедури. :lol:
Let it go...
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Ivet написа:Благодаря за отговора. Мисля, че освен добре попълнените документи, тойфел-а и сат-а при теб са били решаващи.
Успех на кандидатстващите и по-бързи процедури. :lol:
по-скоро имаше някакво раздвижване през есента на 2001-а мисля.. от подалите по това време май доста народ замина без интервю.. включително и моя милост (подадени: август 2001, медицински: май 2002, виза: коледа 2002)- без да съм представял документи за IELTS, SAT, TOEFL и др. - щото ги немам де, и не съм завършил езикова (иначе професия програмист, преподавател, научен сътрудник)..
тогава беше времето около промяна на закона и май бяха решили да не си губят времето с хора, дето така и така ще ги пуснат на интервюто.. и се бяха амбицирали нещо, щото даже ми се обадиха по телефона в началото да ми кажат "бре младеж, ти си подал документите, ама да беше платил и таксата, че да започнем да ти ги придвижваме".. като я платих ми изпратиха само искане за още документи за жената и след това направо медицинските.. и в началото на декември пак се обадиха по телефона да им пратим паспортите.. та за тва си мисля, че е имало кампания за изчистване (решаване) на някои молби по това време.. знам ли..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравей! Ами 4-5 години е срока.Аз съм на 40 месец чакане.Колкото до TOEFL i IELTS всичко е относително.В моят случай кандидатствах с TOEFL ,но в хода на процедурата изтече давноста му та сега се явих и на IELTS.
Успех!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Spored men Pantata i SM sa minali ne samo zashtoto e imalo razdvijvane okolo 2001 godina. Prosto kato vidiat niakoia 'idealna' (bezuprechno podredeni dokumenti, nauchni stepeni/konvertiruema spetsialnost, blestiasht angliiski i t.n.) kandidatura koiato niama nujda ot interview ia pridvijvat mnogo barzo (osobeno kam kraia na godinata, predpolagam za da si opraviat statistikite). Az minah za 11 mesetsa (April 2004 - Mart 2005). Moi poznat (sashto biolog) mina kraia na 2004 za 13 mesetsa.

Uspeh!
Заключено