az realista

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
play
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:56 pm

az realista

Мнение от play »

Mnogo si mislih dali da napi6a za moia opit i re6ih 4e 6te e jalko za vsi4ki koito sa v BG vse o6te,ako go spestia.Az sam edin realist po du6a,za jalost ot po-4ernogledite,obi4am si rabotata i da si priznaia 4estno i v na6ata rodina ne sam bil zle, 4ak tolkova zle,4e da se ot4aivam i da tarsia drugi varianti.Pri4inata da emigriram ne be6e v tova.
Nabludaval sam emigrantite,povedenie,maneri,posre6tal sam mn priateli ot 4ujbina i takiva koito si vzeha obrazovanie tam dori.Da si priznaia ne biah vpe4atlen,vsi4ki nepremenno iskat da pod4ertaiat kolko sa dobre,poniakoga preuveli4avaha mnogo,6toto posle sam hodil da gi vidia.Kato zialo smiatah 4e me 4aka truden jivot,nevazmojnost da rabotia rabotata koiato obi4am i mi nosi radost.Nanovo u4ene i blaskane na nisko plateni raboti.Kato vsi4ki razbira se oba4e si potarsih rabota po spezialnostta,bez da sam priravniaval diplomi,bez da sam hodil na kursove i razni takiva.Ne sam i o4akval 4e moje ne6to da se polu4i,napravo se u4udih 4e dori me vikat na intervuta,vikah si ami za raznoobrazie me vikat,ot lubopitstvo.Dori na niakoi se darjaha napravo otvratitelno,ama na men ne mi puka6e,kakvoto 6te da stava si kazvam az dostoinstvoto na "4ovek"ne si prodavam,ako triabva 6te si rabotia ob6ta rabota .Taka dokato ne sled dalgo me naeha.Az vsi4ko si obiasniavam sas slu4ainostta,s moiat 4ernogled realizam i sadbata, koiato se podigra s men,za6toto biah siguren 4e tuka niama 6ans za men v blizkoto bade6te.I taka na tezi koito idvate nasam,ne se otkazvaite ot sebe si,ot umeniata,rabotata si i dostoinstvoto,za6toto vinagi ima svetlina v tunela i sadba.Na vsi4ki pojelavam uspeh i kasmet.
Shona
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 8:11 am

Мнение от Shona »

На човек, на когото му предстои да напусне БГ може би му трябва точно това... да прочете няколко подобни реда. Благодаря!
------------------------------------------------------
Когато стигнеш до там, че да не можеш да направиш и една крачка,
бъди сигурен, че не си направил и половината от това, на което си способен!
batman_74
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 4:20 am

и аз

Мнение от batman_74 »

Не знам дали това е свързано с твоето мнение,но ще ви кажа защо искам да напусна България.АзРаботя във Фирма с добро положение и хората смятат че вземам 600-700лева,е да но аз вземам 450 лв,а половинката 500лв,като платим наема и разходите,заредим колата и хладилника и по-голямата част от парите свършват.А нали се сещате че и детето си иска своето :lol: Ако искаме да отидем някъде през събота и неделя/което се случва извънредно рядко,защото повечето пъти сме на работа/трипъти се смята за какво имаме пари и после една-две седмици караме като скотове.Преди си позволявахме лятото да ходим на море,за по една-две седмици,но през последните години ден-два за да може детето просто да види морето.И става все по-лошо.Писна ми да ходя по интервюта,защото смятам че имам образование и умение за повече от това което работя в момента.Но в трябва да имаш връзки за да успееш или трябва да дадеш на шефа :x ,в нашия сектор търсиха нов шеф,ние с колежката си пуснахме док.и аз със образование и тя,и двете знаем по фр.ез и англ.ез и двете работим там от 5 год. и знаете ли какво стана назначиха една на 2 месеца с основно образование,но мъжа и бил еди кои си,имам и още един куп причини,но ако ги напиша ще стане книга.А иначе природо(ата ни е супер,но ще си направя един куп снимки и филмчета,а и навсякъде по света има райски кътчета,просто трябва да ги откриеш :lol:
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Батман, ако това са ти причините да напуснеш България, значи те чакат доста разочарования.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Ако пък вие там в Канада смятате, че като хвърлите по-едно "дълбокомислено" изречение за размисъл помагате на някого, по-добре не си правете труда да коментирате въобще.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

ivandi написа:Батман, ако това са ти причините да напуснеш България, значи те чакат доста разочарования.
Какви според теб са "правилните" причини да напуснеш България?
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

survivor написа:
ivandi написа:Батман, ако това са ти причините да напуснеш България, значи те чакат доста разочарования.
Какви според теб са "правилните" причини да напуснеш България?
За всеки неговите причини са "правилните". Моите бяха като на батман_74.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ох, този град Квебек доста депресиращо действа на повечето българи там :wink:

А такова убаво градче ! Уютно ! Европейско ! Чистичко и спретнато !

язък :(
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

krimon написа:ох, този град Квебек доста депресиращо действа на повечето българи там :wink:

А такова убаво градче ! Уютно ! Европейско ! Чистичко и спретнато !

язък :(
Вероятно щото няма безплатни психотерапевти :wink:
Пък и малко хора пишем. Което значи, че другите вероятно са щастливи и доволни.

Въпрос на нагласа. За теб половината чаша е полупълна, а за мен полупразна. :D

Cheers :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Не се карайте!
Никаде няма лесно мамка му и живот!
И емигрантския хич не е лесен.Ама не искам да коментирам
Док.............
TROUBLEMAKER
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Angie написа:Ако пък вие там в Канада смятате, че като хвърлите по-едно "дълбокомислено" изречение за размисъл помагате на някого, по-добре не си правете труда да коментирате въобще.
Аз не си смених ника като смених държавата, така че можеш да щракнеш на профил и да поразгледаш постингите. Особено последните от България и първите от Канада. С което не искам да правя никакви обобщения. Това са моите причини за напускане и моите първи впечатления. Искрено се надявам, че съм частен изолиран случай, който няма нищо общо с действителността и е плод на дълбока депресия, предизвикана от живота в "такова убаво градче ! Уютно ! Европейско ! Чистичко и спретнато !"
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ha....Ha.... :D :D :D :D :D :D :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ivandi, не се притеснявай. Ти само си вземи час при мен. Аз гастролирам веднъж месечно и в град Квебек 8) - така всички българи могат да се възползват от безплатните ми услуги. Ако обаче бързаш и едно билетче за автобуса до Монреал си струва срещата с мен :wink:

И чашите ще ги напълним :beer: :beer:
Какво е това нещо полупълни-полупразни чаши, срамота :metro:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено