ПОМОЩ - на гости в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

ПОМОЩ - на гости в Канада

Мнение от mersedes »

Здравейте,
предполагам, че тази тема е обсъждана, но не можах да намеря.
Съпругът ми ще ходи на гости в Канада - като турист. За 2-3 месеца. Колкото позволява визата.
Но не знам какво трябва да се прави за визата - документи, интервю има ли, какво друго трябва. От там предполагам, че трябва писмо от нашите приятели (не са ни роднини). Трябва ли да бъде с някакви заверки. Въобще какво е необходимо?
Предварително благодаря.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

как ще ходи,като няма виза??????? и си знае за 2-3 месеца че ще бъде там?"Колкото позволява визата",която още не е взета????освен късмет,друго не мога да му кажа.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Аз ходих преди време на гости, само че не при приятели, а при съпруга си. Трябваше ми формуляр от посолството, покана от него и документ от работата му какво работи и за колко пари за да е ясно, че може да ми поеме разходите. Не ме викаха за интервю. Всичко стана много бързо, за 2-3 седмици.
Има обаче много хора във форума чиито близки са ги викали на интервю или даже са им отказвали. Не знам от какво се ръководят. Може би при мен стана лесно, защото децата останаха в България през това време.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

drifter - ми специално в твоя слу4аи на бураократите им е ясно 4е ако ти откажат - съпруга ти може да им разкаже играта :D - полу4ава се разделяне на семеиство и така нататка и така нататка...

но по друг на4ин седи вапроса ако се ходи на гости при приятел или дори роднина.
canada2003
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 9:09 am
Местоположение: Montreal

A niakoi znae li

Мнение от canada2003 »

naprimer ako pokanim roditelite si .Za niakolko mesetsa .Znam che triabva da si napraviat zastrahovka v Bg predi da tragnat .No ako i vse pak im se nalogi da polzvat tuk /Montreal/ medetsinska pomosht kak tochno stava plashta li se .
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: A niakoi znae li

Мнение от Koko »

Виж тази статия от портала дали няма да ти свърши работа.
Ако чиновниците в консулството се усъмнят че съпруга ти се кани да остане в Канада нелегално е доста вероятно да му откажат визата.

http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=59
mersedes
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:55 am

ПОМОЩ - на гости в Канада

Мнение от mersedes »

Благодаря за отговорите.
Да уточня - съпругът ми заминава, ние оставаме тук, там ще му осигурят квартира храна и всички разходи, което предполагам, че се указва в тази покана от страна на моите приятели.
Колкото до срока бях чела някъде че визата е най-много за три месеца. Колкото до оставането му - няма да остане но не знам как би могъл да го докаже.
Никога не съм се сблъсквала с такъв проблем и просто не знам какво и къде да се подаде.
Препратката си я разпечатах и довечера ще прочетем всичко внимателно.
Благодаря!!!
Аватар
zmeitshe
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:41 am
Местоположение: mississauga, on

Мнение от zmeitshe »

vizata ti dava prava "kandidatstvash" za vlizane v kanada, kogato pristignesh na letishtito. kolko moje da sedish opredelia immigratzionnia slujitel na letishtito - obiknovenno davat 6 mesetza ot datata na vlizane.
gotcho
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 3:27 am
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от gotcho »

Аз ходих на гости преди няколко години. Отидох направо в посолството (тогава беше в Белград - 1999). Носих нотариален акт за имот и уверение, че съм студент. Имаше интервю ама беше ала-бала. "къде ще спиш, кой ще те храни, мислиш ли да работиш докато си там...". Поканата ми беше от сестра ми - свободен текст без никакви заверки + бележка от работата- какво работи и колко взима. Като кацнах във Ванкувър обаче се оказа че пак съм за имигрейшъна, защото тази виза от Белград била само за да стигна до Канада - а тя беше за 3 месеца. На място ми сложиха входна виза за 6 мес. Това е моят "експириънс" :)
Успех
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: ПОМОЩ - на гости в Канада

Мнение от bp_de »

mersedes написа: Да уточня - съпругът ми заминава, ние оставаме тук, там ще му осигурят квартира храна и всички разходи, което предполагам, че се указва в тази покана от страна на моите приятели.
Да тия неста трябва да ги има ясно упоменати в поканата-но пак няма гаранция 4е сте му издадат виса.
mersedes написа:
Колкото до срока бях чела някъде че визата е най-много за три месеца.
аз не съм 4ел никаде -но е факт 4е имах 1 годи6на многократна виса.
mersedes написа: Колкото до оставането му - няма да остане но не знам как би могъл да го докаже.
Е те това е вапроса- дори вси4ки док да са наред -тежката дума има иммиграциония. поразровисе -има поне 20 постинга със съвети как да се докаже 4е няма да остане.... :D



кам gotcho

имал си късмет-в пове4ето слу4аи отказа е краиния резултат.
например не помня кои ден бе6е но 05.1997 от около 60 Б_ри дадоха само на 2 ма виси в това състото посолство.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: ПОМОЩ - на гости в Канада

Мнение от speedy »

bp_de написа:
mersedes написа:
Колкото до срока бях чела някъде че визата е най-много за три месеца.
аз не съм 4ел никаде -но е факт 4е имах 1 годи6на многократна виса.

Визата може да бъде еднократна и многократна. И в двата случая визата ви позволява да хванете самолета към Канада и да се явите пред имиграционния служител, който ви пише в паспорта колко време може да останете. Максимумьт е 6 месеца.

Многократната едногодишна виза не дава право да се седи в Канада една година. Тя просто означава, че в рамките на една година можете да появявате многократно пред имиграционния служител и да искате да влезнете отново в Канада.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

speedy :D
ами мисля 4е това се подразбира -по при4ина 4е всеки които иска туристи4еска виса трябва според мене да е про4ел първо условията
за пребиваване в Канада като турист.
gotcho
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 3:27 am
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от gotcho »

Наистина може би съм имал късмет, ама другите около мен (защото интервютата бяха на всяко гише-интервю) да не ти разправям какви истории бяха подготвили! Имаше брат и сестра на възраст 15-16 години, чийто родители били в Канада и те искали да идат на гости за ваканцията!?! Ясно е, че служителите в посолството решават/преценяват, но си мисля че ако мъжът й има покана, остави тук жена си и детето си и дома си и иска да отиде за месец-два по-скоро няма да му откажат. Поне се надявам. Все пак за 10 год. отношението към БГ леко се попромени :D
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Не е много добре да казва, че смята да стои 1-2 месеца защото изглежда подозрително. Кой работещ и гледащ семейство човек ходи сам на гости или на ваканция за 1-2 месеца?!? Най-добре е в посолството да каже, че отива за 2-3 седмици и да разчита, че на канадската граница ще му разрешат стандартните 6 месеца престой.
Obey gravity ... It's the law!
drel
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 1:12 pm

Мнение от drel »

[Interesuvam se ,znaia samo angliiski,dali 6te imam problemi za Vankuvar!az jiveeia v BG ,no tuk m io e sku4no i mislia da se razdvija nasam natam :wink:
Заключено