Патуване с Бритиш

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
miliv
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 1:39 am
Обратна връзка:

Патуване с Бритиш

Мнение от miliv »

Някой пътувал ли е с Бритиш до монтреал
Кажете как става прехварлянето наХийтроу летището
Какво трябва да взема и дали някой има който да упъти
времето за престой там е 1ч и не знам дали ще стигне
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

imashe takiva temi potarsi gi
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Po princip nikoi ne te 4aka. Triabva po-goliama expedetivnost. Vednaga, pri izlizaneto ot rakava na samoleta, xvashtash parviat uniformen i mu pokazvash bileta si i pitash...samo s pitane stava. Ne se pritesniavai, xorata sa lubezni, no triabva da si po naxod4iv i da ne se sramuvash da PITASH.Kasmet i lek polet!
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Goliama ludnitca e!

Мнение от gazara »

V London e dosta goliamo leti6teto daje se nalaga da te izvozvat s avtobusi,triabva da se gleda ot svitaka na bileta ti kogato te 4ekirat v sofia tam 6te pi6e nomera na poleta ti ot London do Canada i 6tom sleze6 prosto namira6 parvia monitor i proveriava6 kade triabva da otide6(za nai sigurno pitai politcaite ili stuardite koito sa na vsiaka krat4ka,vremeto ti e malko i 6te se naloji da barza6...ne gubi samoobladanie prosto sledvai instruktciite i nai ve4e pitai 6toto ina4e moje i da se ozove6 na pogre6no opa6ka ili na gre6en gait......kasmet i neka silata e s teb :luk:
Hristova
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 2:59 am
Местоположение: Vancouver

Patuvane

Мнение от Hristova »

Здравей!
Аз съм сменяла самолети и летища в Лондон, кацнах на Гетуик, а трансатлантическата линия беше от Хиитроу. И направих така: още като купувах билета от тук, помолих да ме снабдят с билет за шатъла който обслужва линията между двете летища. Освен това от представителя на Бритиш на летище София изисках един малък справочник тип магнитна диплянка, в който доста подробно на български и английски е описано как да се придвижиш в двете посоки. Билета за шатъла се оказа важен, защото при малкото, бих казала дори оскъдно време, с което разполагаш между полетите, си е доста силно усещане да търсиш и билет. Но настоявай още докато купуваш билета, после е късно, остава на твоя отговорност.
Ако не можеш да намериш гида за летищата, прати ми лс, мога да ти го предоставя.
Иначе пътуването с Бритиш не може да се сравни с нито една друга авиокомпания - от няколкото които съм ползвала, най-доволна останах от тях.
Приятна подготовка на пътуването!
01.04.05 - DCS - Vienne
14.06.05 - интервю
12.09.05 - Изпратени док. в Букурещ
03.11.05 - получени бар-кодове
20.12.05 - получени медицински
05.01.06 - направени медицински
12.01.06 - OK
22.02.06 - покана за визи
11.03.06 - ВИЗИ
garfild
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 7:14 pm
Местоположение: North Vancouver

Мнение от garfild »

Няма да се плашиш. Питаш от къде да вземеш влака или автобуса до терминал 4 (аз предпочитам влака, по-бързо и удобно е). Билет не ти трябва нито за влака нито за автобуса между терминалите. Дори да се моташ докато ги намериш (но не вярвам, не е чак толкова старшно :)) се пътува 5-15 мин (зависи какво хванеш). На терминал 4 вече ще ти е съвсем лесно, той е доста по-подреден.
Тоест няма да се плашиш и веднага щом се почувстваш не не място буташ билета под носа на кой да е служител и питаш.
Ако си от София нямаш никакви проблеми с размера и ориентацията. Ако си от по малък град или село - смело напред и бъди лош(а). Платил(а) си толкова летищтни такси за Хийтроу, че трябва да те носят между терминалите. Принципно са учтиви и помагат, но да изглеждаш лош (или паникьосан, както предпочиташ) :-) помага още повече.
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Re: Патуване с Бритиш

Мнение от kosciuszko »

miliv написа:Някой пътувал ли е с Бритиш до монтреал
Кажете как става прехварлянето наХийтроу летището
Какво трябва да взема и дали някой има който да упъти
времето за престой там е 1ч и не знам дали ще стигне
Vie nikoga li ne ste hodili na letiste da zadavate takiva smeshni vaprosi?
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Патуване с Бритиш

Мнение от Guinness »

kosciuszko написа:
miliv написа:Някой пътувал ли е с Бритиш до монтреал
Кажете как става прехварлянето наХийтроу летището
Какво трябва да взема и дали някой има който да упъти
времето за престой там е 1ч и не знам дали ще стигне
Vie nikoga li ne ste hodili na letiste da zadavate takiva smeshni vaprosi?
А ти виждал ли си Хийтроу,бе цървул,че пак се заяждаш?При това ограничено време въпроса е напълно резонен.
Miliv,няма да се притесняваш да питаш първия срещнат служител,за да не губиш време.Сам/а ще видиш колко са любезни и даже ако виядт ,че не разбираш ще те хванат за ръка да ти покажат къде да отидеш.Оставаш с впечатлението,че точно тебе са те чакали за да си поприказват и да убият малко от работното си време :D
Sergo
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 2:20 am
Местоположение: BC

Мнение от Sergo »

ako mnogo zakasneete ot BG no vse oshte ima 10 min do sledvashtia polet badi siguren 4e shte vi 4aka specialen avtobus ili 4ovek da vi zakara do drugia samolet, pak ako ne mojete da se orientirate i se zagubite iz letishteto imentata vi shte badat obiaveni nai malko tri pati v efira da se iavite edi kade si predi da e litnal samoleta bez vas
Заключено