За полезните неща в багажа :?:

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Shona
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 8:11 am

За полезните неща в багажа :?:

Мнение от Shona »

Здравейте отново,
знам, че питането ми има по-скоро индивидуален характер, отколкото стандартен, но все пак, какво ще ме посъветвате да взема като багаж? Кое е най-полезното, най-необходимото, предвид тези 23 килограма, които се падат на човек? С две думи, освен малко дрехи, разбира се, кое си струва най-много да взема от България в Канада, което ще ми е от най-голяма полза през първите, особено трудни месеци на пребиваване там? Благодаря!
------------------------------------------------------
Когато стигнеш до там, че да не можеш да направиш и една крачка,
бъди сигурен, че не си направил и половината от това, на което си способен!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Музиката която харесвате качена на дискове в какъвто и да е формат,пари естествено и поне една българска икона.
В Канада има всичко.
Док........
TROUBLEMAKER
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

само по 23 кг. на човек? е тоя авиокомпании се усраха. след година може да пускат само с по едно дипломатическо куфарче. при нас преди 3 години беше 2х30 кг на човек.
иначе какво трябва и от бг е по-добре - чаршафи, може одеала, но не взимаите разни родопски и проче дебели. бабите по принцип много се кефят да набутат такива "топлички" одеала - тук са излишни, има парно. не взимайте нищо електрическо - няма да работи тук. компютъра може да го разглобите и да го донесете на части, от тук да вземете после само кутия и захранване (щото компютър за търсене на работа ще ви трябва). CD-та с БГ музика, софтуер, филми. БГ подправки си вземи (чубрица!!), разни домакински съдини (те не заемат много място кат набуташ вътре разни неща, хем ги предпазват от счупване).
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Не са ли 2х23кг на човек т.е два куфара ?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

otrova za hlebarki, ama po-silna. gabi i tel za chinii, 4e tuka sa bah ti i ekolozite i reziklistite, vsi4ko drugo tuka go ima. a da i pove4e rakiya nad 70 gradussa, kasmet :P
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

gabi i tel za chinii
tova pak ot kakv zor? ima gi v dolaramata po 5-6 par4eta za lev4e.

Ina4e spored men vajno e da si vzemete lekarstva - parvite 3 meseca niamate pravo na bezplatno zdraveopazvane, antibioticite sa samo s recepta, a i e trudno da se orientire6 v tuka6nite lekarstva(osven ako ne si farmacevt)
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

otrova za hlebarki, ama po-silna
A hlebarki sam vijdala samo v insektariuma v montreal i v muzeia na prirodata v ottawa
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

az samo kazvam. tuka kasthite sa darveni i ako stanesh po nosthite i si vlezesh v kuhnyata.... gabite v dolaramata nistho ne struvat i kato zena i kachestvo, stavat da gi polzvash 2 pati i sa za bokluka. a be nay vaznoto sa pari na kup, drugoto sa gluposti, sthoto primerno lekarstvata - sastho mi se struvat napalno izlishni. mi te i v bg sa s pari- kato primer ti go davam. az ne sazalyavam samo 4e pomaknah tendzura pod nalyagane i kragla tava. a be nay- vaznoto e rakiyata, neya da ne zabravite!!!
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Re: За полезните неща в багажа :?:

Мнение от BabaPena »

Greshka
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

iliana написа:
otrova za hlebarki, ama po-silna
A hlebarki sam vijdala samo v insektariuma v montreal i v muzeia na prirodata v ottawa
Shtastlivka nie i mishki dori imame :) .
pepin
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 7:48 pm

Мнение от pepin »

iliana написа:
otrova za hlebarki, ama po-silna
A hlebarki sam vijdala samo v insektariuma v montreal i v muzeia na prirodata v ottawa
Ti da ne jivee6 na MONTROYAL slu4ayno :lol:
Vsi4ko zavisi ot sgraitre i naj ve4e ot consierge - a . Ako ne stisnat i kupuva redovno ku6ti4ki njama da vidite i edna hlebarka , kakto kazva Iliana. Kusmet
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Едно уточнение. Пак трябва да се провери в авиокомпанията де, но преди половин година MALEV даваха на човек 2 парчета по макс. 32 кг.

32, ne 23 :D

Това е презокеански полет и е абсурд да е само 23.
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Shona, imash pravo ( govoria samo za edin 4ovek) na DVA kufara po 31 kg , plus ra4en bagaz do 11 kg. Kato se pribirax ot otpusk,napravlenie Bulgaria- Canada , tezi pravila sa v sila. Pribrax se na 15.09.2005. Provereno!
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Shona
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 8:11 am

Мнение от Shona »

Да, две чанти по 23 кг са. Инфото е от офертите за самолетни билети:

Vav vrazka s Vashe zapitvane za samoletni bileti do Toronto Vi, predlagam slednite varianti na patuvane:


1. a/k KLM prez Amsterdam. Cena eur468 za vazrasten i eur60 za bebe s vklucheni let.taxi. Bezplatnata norma bagaj na chovek e 2*23 kg

+ 10kg rachen bagaj, a za bebeto 10 kg + edna chanta za rachen bagaj.

2. Lufthansa prez Frankfurt. Cena eur511 za vazrasten i eur139 za bebe s vklucheni let.taxi. Bezplatnata norma bagaj na chovek e

2*23 kg + 10kg rachen bagaj,
------------------------------------------------------
Когато стигнеш до там, че да не можеш да направиш и една крачка,
бъди сигурен, че не си направил и половината от това, на което си способен!
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Shto ne proverite s LOT, MALEV i CSA.. te po princip davat po-niski oferti i poveche bagaj..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Заключено