ако единият кандидат не знае езици

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Vyara
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 11:05 am

ако единият кандидат не знае езици

Мнение от Vyara »

Здравейте,
Със семейството ми мислим да емигрираме в Квебек. Аз владея много добре френски и добре английски, но съпругът ми не говори никакви езици. Аз съм с висше образование, той със средно. Децата ни са на 2 и 3 години. При това положение какви са шансовете да получим одобрение.
Благодаря предварително на отговорилите.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Dali shte saberete tochkite zavisi, osven ot ezitsite, ot obrazovanieto, staja i (mai?) godinite ti.

Fakta che sapruga ti ne govori chujdi ezitsi sam po sebe si ne e prechka. A i vinagi moje da se ponauchi malko elementaren frenski predi interviewto za zamazvane na polojenieto.

Uspeh!
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

kvebek

Мнение от pol »

vagno e da se vmestite v nai tarsenite profesii v momenta,te nai veche sa onezi s koito moge da se zapochne rabota vednaga bez da e neobhodimo dopalnitelno obuchenie v kanada.Naprimer kanada ima nedostig na doktori spetsialisti no za da se pochne rabota kato takav te znaiat che sa neobhodimi okolo10-15 god.kanadsko obuchenie.,no ako si gotvach ili neshto podobno rabota se namira vednaga
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Ne e zle da ponauchi.
Ako sabirate tochkite i bez ezicite na sapruga, ne bi triabvalo da e ogromen problem.
Ala, ne e losho i toj da znae neshtichko zashtoto taka, parvo she vi se vdignat shansovete na interviewto i vtoro tuk za rabotata she mu triabvat.
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Вие имате най-важното за да успеете! Образование не се взема за година, стаж също се прави бавно. И деца се правят за месеци. :D Език се учи! Аз не отцепвах нищо от френския 8 месеца преди интервюто, съпругата също! Успех! :beer:
Аватар
Пеги Бънди
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:16 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Пеги Бънди »

И според мен не е зле съпругът ти да поучи френски. Има достатъчно време до интервюто. Нашия случай беше обратен на вашия - съпругът ми беше добре с двата езика, аз - само с английския. Никога не бях учила френски, но почнах уроци и до интервюто (тоест за 10 месеца) го научих достатъчно за да се представя добре на интервюто. :D
Не мисля, че е възможно само единия от вас да знае езика. :? :D
Успех.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

ne e zle tozi koito ne znae ezicite ,da sedne i da ponauchi malko pone edinia .vie hubavo shte minete interviuto .a v CA kakvo shte pravi,shte si sedi v kashti?
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Верно, верно... а и не подценявайте значението на френския за интервюто. Защото именно той е препъни камъка за много кандидати /лично мое мнение/.
Със здраве и успех :lol:
Аватар
em
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 5:02 pm

Мнение от em »

нямате проблеми -пишете в докумените 1-2 ниво френски и никой няма да проверява какво знае. Вижте все пак дали се класирате с това ниво. Ние бяхме така и минахме но все пак трябва и късмет....

Успех
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от womanEZ »

Направете си теста, за да видите дали събирате точките. Иначе - за езиците - поне до ниво 4 от молбата за селекция, ще трябва да го докара. Моята половинка също изобщо не отбираше от френски, но с доста усилия и частни уроци - успя да защите 4-то ниво до интервюто. Без език - няма да минете интервюто.
Аватар
coolcoldy
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 3:44 pm
Местоположение: Mоntreal
Обратна връзка:

Мнение от coolcoldy »

От пускането на документит за Виена до интервюто се около 3-5 месеца.Това е достатъчно време за да понаучи малко френски и да се подготви с въпросите за интервюто.Още повече,че ти го знаеш добре тъкмо ще му помагаш
"...ако сме сами във вселената си е чиста загуба на пространството..."
Заключено