za zadgranichniq pasport

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

za zadgranichniq pasport

Мнение от pipon »

vaji do 02.02.2007g. dali da go smenq predi da go pratq za viza v Rumaniq ?
1. ako pratq tozi pasprt i mi biqt viza na nego sled kato mu svarshi sroka dali shte imam problem s izlizaneto i vlizaneto v Canada?

2. ako go smenq i pratq razlichen pasport ot kserokopieto na pasporta koeto te imat dali shte ima nqkakav provlem v Rumaniq?

i s dve dumi kvo she me posavetvate da go smenq ili ne?
usrename : pipon
pass 123456
enjoy!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Изисването е паспорта да има 1 година валидност, за да ти сложат виза в него. Няма да имаш проблеми, ако го смениш. За първо влизане в Канада ти трябва паспорта с визата, а след това паспорт + ПР.
Let it go...
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Сменяй го да ти е мирна главата.После трябва да се ходи до Отава ,май и са 330 разправии.Аз така направих.Моя имаше валидност още 11 месеца.....
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

И да не го смениш, все тая. След някоя година, като идеш на екскурзия до БГ, ще си го смениш лично.
Аз не бих се косил за това.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

...
Последно промяна от Krassiiv на Нед Фев 19, 2006 9:09 pm, променено общо 1 път.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Krassiiv написа: Как па го разбра това, вчера дойде и ...
Изобщо не се ходи до Отава и не са 330 разправийте...
Всъщност, в момента трябва да се ходи до Отава или Торонто! Промяната е от скоро (по-точно - от средата на 2005 година). Съответните български служби (които издават паспортите) вече не приемат документи за паспорт пратени им от българското консулство в Канада които са заверени от канадски нотариус. Документите трябва да са заверени единствено от служител на консулството, което става само в личното присъствие на кандидатът за паспорт пред служителя на консулството. Единственият вариант за заверка на документи за паспорт извън Отава и Торонто е служител на консулството да отиде в съответния град, т.е. провеждането на консулски дни.
Повече подробности, инструкции и формуляри - ТУК.
Obey gravity ... It's the law!
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

...
Последно промяна от Krassiiv на Нед Фев 19, 2006 9:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Krassiiv написа:Tova koeto kazva VanBC e taka,
NO v nekoi gradove ima 4ovek otoriziran ot posolstvoto da zaveriava podpisite (saotvetno sabira taksa ot 12 CAD, koiato se pla6ta zaedno s taksata za nov pasport, t.e. 12+50 CAD), tozi 4ovek ima pe4at na posolstvoto i sledovatelno ne e neobhodimo da se hodi do otava ili toronto. ...
Да, в някои градове има "почетни консули", но специално документите за паспорти те не могат да ги подписват - признават се единствено заверка от щатен служител на консулството. Това ми го каза лично консулката по време на консулските дни които се проведоха във Ванкувър преди 1 месец. Проблема идва от България. В консулството нямат проблем да заверяват документи заверени преди това от канадски нотариус или "почетен консул" и пратени им по пощата, но от България са им казали, че вече не признават подобни заверки и даже са им върнали няколко комплекта документи ... :(
Последно промяна от VanBC на Сря Дек 28, 2005 3:42 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

VanBC написа:
Krassiiv написа: Как па го разбра това, вчера дойде и ...
Изобщо не се ходи до Отава и не са 330 разправийте...
Всъщност, в момента трябва да се ходи до Отава или Торонто! Промяната е от скоро (по-точно - от средата на 2005 година). Съответните български служби (които издават паспортите) вече не приемат документи за паспорт пратени им от българското консулство в Канада които са заверени от канадски нотариус. Документите трябва да са заверени единствено от служител на консулството, което става само в личното присъствие на кандидатът за паспорт пред служителя на консулството. Единственият вариант за заверка на документи за паспорт извън Отава и Торонто е служител на консулството да отиде в съответния град, т.е. провеждането на консулски дни.
Повече подробности, инструкции и формуляри - ТУК.
Stranno, az si izkarah pasport tozi noemvri i ne sam hodil v Ottawa....
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

vladi написа: Stranno, az si izkarah pasport tozi noemvri i ne sam hodil v Ottawa....
Как по-точно го изкара - през посолството или чрез пълномощник? И през ноември подаде за паспорт, или през ноември получи новия си паспорт? Дай малко повече подробности ...
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

VanBC написа:
vladi написа: Stranno, az si izkarah pasport tozi noemvri i ne sam hodil v Ottawa....
Как по-точно го изкара - през посолството или чрез пълномощник? И през ноември подаде за паспорт, или през ноември получи новия си паспорт? Дай малко повече подробности ...
Kraia na avgust podadoh v posolstvoto i v noemvri poluchih novia si pasport. Direktno chrez posolstvoto, ne sam polzval palnomoshtnik.
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

...
Последно промяна от Krassiiv на Нед Фев 19, 2006 9:05 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Krassiiv написа:...
P.S.
Вижте си конституционните права. Никой не може да Ви откаже издаване на паспорт.
Тука вече доста се пообърка. В Конституцията на Република България не се казва абсолютно нищо за международния паспорт. Този документ не влиза в графата "конституционни права". Затова и могат да ти го приберат, когато си поискат, за дългове към НОИ например. ;)
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

...
Последно промяна от Krassiiv на Нед Фев 19, 2006 9:05 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Krassiiv написа: ... Аз лично говорих с посолството преди време, и служителя ме увери, че не е необходимо да се ходи до Отава, а най-подробно ми обясни какво следва да направя (съответно и го направих).

Така че, за всички неясноти се обръщайте към посолството...
Преди колко време? ... Много ясно, че най-добрият източник на информация е консулството. Затова и не случйно по-горе уточних, че всичко което говоря не съм го чул миналата година от стринката на братовчеда на балдъзата на комшията, а ми го каза лично консулката по време на консулските дни които се проведоха във Ванкувър преди 1 месец... Аз също съм си вадил паспорт без да ходя в Торонто или Отава преди време, но това беше преди година и половина. Нещата се променят! Точно затова бяха организирани и консулските дни във Ванкувър - много хора бяха говорили с консулството в Торонто и им беше казано, че трябва да отидат лично в консулството.
Obey gravity ... It's the law!
Заключено