НОИ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

НОИ

Мнение от dgovani »

Ако някой от Вас го интересува, ето какво получих през последните няколко дена от praivesti във връзка със случаят НОИ!

1)Dami i gospoda,
Polucheni sa purvite pisma ot NOI do "dluzhnicite", koito sa
zaplasheni s prinuditelno subirane na zadulzheniata.
Molia da ne izpadate v panika ako ste poluchili takova pismo. Tova e
formalniat povod da zapochnem delo sreshtu durzhavata. Ako iskate da
se prisuedinite kato strana po deloto, molia pishete na
postmaster@budeshte.org kato izlozhite vuzmozhno nai-obstoiatelstveno
vashia sluchai. Po vuzmozhnost prilozhete skanirano pismoto ot NOI.

Molia sushto tezi ot vas, koito ne zhelaiat da poluchavat pisma ot
tozi cirkulacionen spisuk da se otpishat kato izpratiat email na
zzo-unsubscribe@budeshte.org

V nikakuv sluchai ne otgovariaite na tozi e-mail. Za vruzka s men
izpolzvaite samo adresite postmaster@budeshte.org ili at@atanas.fr

Zhelaia na vsichki Vesela Koleda,

Atanas Tchobanov

2) Dami i gospoda,
Eto kak izglezhdat zadulzhitelnite predpisania na NOI. Dannite na
adresata sa zalicheni, za da ne se narushava neprikosnovenostta na
lichnite danni. Pismoto sa poluchili roditelite na bulgarski
grazhdanin, koito ot godini e v chuzhbina.
Ako ne ste poluchili pismoto kato prikachen fail mozhete da go vidite
na tozi adres:

http://www.podpiski.org/?u_a=76

Pozdravi,
Atanas Tchobanov

Поздрави,

dgovani
bravo

Мнение от bravo »

a kak 6te mi vzemat prinuditelno ne6to, kato az v BG i edna igla ve4e niamam?
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

bravo написа:a kak 6te mi vzemat prinuditelno ne6to, kato az v BG i edna igla ve4e niamam?
Блажени са верващите,чадо....
Тия от НОИ хич,ама хич не си играят.Вземането се счита за държавно и ще те гонят до дупка.Допреди 3 седмици им сърбах попарата.
Вариантите са два:
1.Плащаш и псуваш
2.Псуваш и плащаш
Като и за двете се допуска разтегляне във времето....
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Мнение от borsay »

ima i treti variant, davash palnomosthno na bastha si , koito e advokat, ta te da mu sarbat poparata, a ne ti :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Дякон Игнатий написа:Блажени са верващите,чадо....
Тия от НОИ хич,ама хич не си играят.Вземането се счита за държавно и ще те гонят до дупка.Допреди 3 седмици им сърбах попарата.
Вариантите са два:
1.Плащаш и псуваш
2.Псуваш и плащаш
Като и за двете се допуска разтегляне във времето....
Мухахахахахаха, Дяконе ще ме скъсаш от смях бре.
За мен вариантите са следните:
1. Изобщо не ми пука за НОИ.
2. Продължава да не му пука за НОИ.
3. Ако искат да дойдат до Ванкувър и да ми вземат цървулите.
4. Дори да допуснем, че играта наистина загрубее до там, че НОИ да разположат "агенти" по граничните пунктове, какво ще ми направят, ако вляза в България с небългарски паспорт?
:lol: :rotfl: Изображение :beer: :beer: :beer:
bravo

Мнение от bravo »

MrGeek, podoziram, 4e 6te te/ i men, de/ gepnat s dovoda, 4e prez perioda XXXXXXXXX si bil s BG pasport.

ne6to triabva da se izmisli, inak az poslednite godini vse pla6tah i psuvah, pisna mi ve4e, zatui se mahnah, sega pak pla6tam, ma ne psuvam.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

MrGeek написа: Дори да допуснем, че играта наистина загрубее до там, че НОИ да разположат "агенти" по граничните пунктове, какво ще ми направят, ако вляза в България с небългарски паспорт?

Както казват русите-Паживьом увидим...
Но ще ти сваля капа ако на въпросния небългарски паспорт се появиш и небългаркото си име..... :lol:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Дякон Игнатий написа:
Както казват русите-Паживьом увидим...
Но ще ти сваля капа ако на въпросния небългарски паспорт се появиш и небългаркото си име..... :lol:
Ще трябва да си останеш с шапката, защото нямам никакво намерение да си сменям името. Особено пък заради някаква нещастна организацийка, наречена НОИ. Ще ме скъсате от смях. :lol: :rotfl: :beer: :beer:
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: НОИ

Мнение от dgovani »

Съжалявам, че точно преди Коледа за такива неща иде реч, но пък и не мисля подминаването на проблема помага с нещо!

Ето адрес, на който можете да прочетете събрана информация по случая и неговото развитие:

http://ide.li/modules.php?name=Forums&f ... forum&f=18


Поздрави и Весела Коледа !

dgovani
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Дякон Игнатий написа:
MrGeek написа: Дори да допуснем, че играта наистина загрубее до там, че НОИ да разположат "агенти" по граничните пунктове, какво ще ми направят, ако вляза в България с небългарски паспорт?

Както казват русите-Паживьом увидим...
Но ще ти сваля капа ако на въпросния небългарски паспорт се появиш и небългаркото си име..... :lol:
Какво значение има дяконе името,ти като си с канадски паспорт?????Нямаш ЕГН и подобни данни за сравнаение,и дали някакви нещастници от НОИ ще преследват чужди граждани????Канада си защитава гражданите,бъди сигурен,ако стане инцидент на Бг-ска граница от такова естество,после Бг не може се оттъва от проблеми.Само българите са постоянно под ножа,ако не си Бг-рин-няма да имаш проблеми :lol: :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
margarita

otkaz ot zdravno ossiguriavane

Мнение от margarita »

V edno ot podelenijata na NOI mi kazaha, che triabva da otida do Zentralata im v staja 126 i tam da popqlnia formuliar - declarazzia, s koeto se otkazvam ot zdravno ossiguriavane, poradi prestoy v chujbina nad polivin godina.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

goliama mechka написа:
Дякон Игнатий написа:
MrGeek написа: Дори да допуснем, че играта наистина загрубее до там, че НОИ да разположат "агенти" по граничните пунктове, какво ще ми направят, ако вляза в България с небългарски паспорт?

Както казват русите-Паживьом увидим...
Но ще ти сваля капа ако на въпросния небългарски паспорт се появиш и небългаркото си име..... :lol:
Какво значение има дяконе името,ти като си с канадски паспорт?????Нямаш ЕГН и подобни данни за сравнаение,и дали някакви нещастници от НОИ ще преследват чужди граждани????Канада си защитава гражданите,бъди сигурен,ако стане инцидент на Бг-ска граница от такова естество,после Бг не може се оттъва от проблеми.Само българите са постоянно под ножа,ако не си Бг-рин-няма да имаш проблеми :lol: :lol:
Съгласен съм ,НО:като си с канадски паспорт и си се отказал от българското си гражданство,ако не си името и ЕГН-то си висят.......
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

teia da go duhat i da se sprat s prostotiite si. aman ot tapungeri v tova NOI. kato ne polzvash - ne plashtash. osnoven princip. ne si li v BG da go duhat. ne si li v bg poveche ot 186 dena nishto ne daljish. te moje da te vodiat po spisak- neka te vodiat. DOKOGA. :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

мда
една позната е получила писмо и сега ще трябва да се ръси да им праща някякви документи
гадна работа
аз много се ядосвам на такива недоизмислени тъпотии ама срещу остен не се рита...
гадно но факт
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от sasedkata »

borsay написа:ima i treti variant, davash palnomosthno na bastha si , koito e advokat, ta te da mu sarbat poparata, a ne ti :)
Даваш пълномощно че не живееш в БГ и се отказваш от правата си,
другия вариант е, ако още не си заминал попълваш една декларация
за същото.Сума ти неща се изписаха и по вестници, в началото на годината се очаква ново решение, което ще се публикува в държавен вестник!
Маркизе, обичам те...
Заключено