При вас - спазиха ли 15-дн. срок за издаване на визи?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

При вас - спазиха ли 15-дн. срок за издаване на визи?

Мнение от womanEZ »

Получихме си писмото за визи, изпратихме си паспортите до Букурещ, от сайта на UPS се уверихме, че на 05.12.05г. пратката е приета в посолството. В писмото за визите пишеше, че в 15-дневен срок визите ни ще бъдат поставени. Но днес е именно 15-ия ден и от UPS ни уведомиха, че обратна пратка не е тръгнала. Как беше при вас? Спазиха ли срока за издаване на визите и връщане на паспортите? Гонят ме вече нервите! :eek:
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Доколкото знам 15дневният срок е за 'работни' дни.
Някой да ме поправи ако греша.
Аватар
Sisa
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 11:12 am
Местоположение: BG

Мнение от Sisa »

При нас е още по изнервена ситуацията, тай, като си изпратихме паспортите на 29.11 и до ден днешен още нищо.... :conf:
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Не се шашкайте, а празнувайте! Като гледам всички румънци вече са запразнили и хич не им пука за нас. Ние още писмо зо визи не сме получили, а за визи да не говорим!!! Така, че след празниците ще започнем отново да се надяваме! :wink:
Де го чукаш, де се пука!!!
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

Ние си изпратихме паспортите за визи на 15.12. в 15h. На следващият ден - 16.12. в 11h са били приети в канадското посолството в Букурещ от г- н Атанасов. Ползвахме SPEEDY. От куриерската служба ни обясниха, че веднъж седмично от посолството ги викат, за да изпратят документи за БГ, но нямат фиксиран ден. Пак от SPEEDY ни обясниха, че срока за връщане на документите, т.е. паспортите е три седмици. Така че, ако някой е минал този период няма нищо лошо ако се поинтересува (директно да се обади в посолството).
Хора, това са лични документи, не е шега работа.
KATY11
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 5:02 pm
Местоположение: BOURGAS

Мнение от KATY11 »

Nie si izpratihme pasportite na 05.12.05 i dnes 20.12.05 gi poluchihme s vizi. Polzvahme syshto UPS. Taka, che nay-dobre zvynnete za otgovor.

Uspeh,
Katy
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

На мен ми върнаха паспорта на 17 или 18 ден
15 дни са работни и те не вкл пътуването на паспорта/тите в двете посоки
такаче около 21-25 дни е макс срок
още мъничко спокоистие
мн късмет
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

KATY11, ЧЕСТИТИ ВИЗИ!
Кога смятате да пътувате?
nobleman

Мнение от nobleman »

KATY11 написа:Nie si izpratihme pasportite na 05.12.05 i dnes 20.12.05 gi poluchihme s vizi. Polzvahme syshto UPS. Taka, che nay-dobre zvynnete za otgovor.

Uspeh,
Katy
Вас що не ви знам... :? :roll: :?
Я, пратете едно л.с. да се запознаем :D !
Пък защо не и да полеем визите :beer: :beer: .
Ние още си ги чакаме, ама му се вижда края... :wink:
nobleman

Мнение от nobleman »

Влязох в ups и видях, че моята пратка е пристигнала на 15.12. :D
Хораааа.... днес сме 21 ... какво става :x ? Тия от Букурещ да не би да са вече в КОЛЕДНА ВАКАНЦИЯ :shock: ?
Моля Ви, кажете нещо по въпроса и да ни успокоите поне малко.. :cry:
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от womanEZ »

Наистина става дума за работни дни - "work days". Ще изчакам още малко. Явно Дядо Коледа няма да ни донесе подарък. Но се надяваме на Новогодишен подарък! Желая и на Вас прекрасни коледни и новогодишни изненади!
nobleman

Мнение от nobleman »

womanEZ написа:Явно Дядо Коледа няма да ни донесе подарък.
Това е най-лошия вариант :rev: , но щом така ни е писано...
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

Дядо Коледа наистина май няма да ни донес "подарък", а най-вероятно Новата Година.
Днес се обаждах в SPEEDY, и от там ми казаха, че вероятността да ми дойдат визите тази година е 1%. Тъжно :( , много тъжно.
Заключено