ОТЛОЖЕН поради ниско ниво на френски (не Отказ :) )

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
nt
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 2:54 pm
Местоположение: BG

ОТЛОЖЕН поради ниско ниво на френски (не Отказ :) )

Мнение от nt »

Написах подробно какво се случи на интервюто в темата "Интервюта???" - страничка 10.

Това е официалния текст за отказ.

Изображение

Имам следните въпроси:
1-някой минавал ли е вече по този път с такъв отказ.
2-Какво значи че ще ми възобновят документите - без да плащам такси отново предполагам или ...?
3-Какво точно следва след такъв отказ?
4-Колко най-бързо мога да им пратя отговор. Т.е. дали имам шанс да ме поканят на пролетната сесия.
5-Как стои въпроса с кандидатсването за англоговорящите провинции? Има ли ускорение на процедурата след изказването на министъра им, че ще има.

Благодаря предварително!
Последно промяна от nt на Нед Дек 11, 2005 2:51 pm, променено общо 1 път.
DCS-15.5.2005
Ин-ю-8.12.2005 върнат за фр.(B1-1) до 1г
24.11.2006 атестация за Виена
19.12.06 тел. ин-ю OK
13.01.07 получ.серт за Кв-к
24.01.07 приети в Б-щ
28.04.07 баркодове
08.05.07 мед.
17.05.07 мед. OK
03.07.07 пок. за виза
28.07.07 ВИЗА
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

:))))) tova ne otkaz sykrovishte - otlagat te s 12 meseca za da nauchish frenski :)))))
пак сме тук :-)
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

mdaaa - ne moje da se redaktira ....
poraztyrsi se vyv foruma - za temi "vtoro interview" - ima hora tazi sesija se javjavaha na takova - tochno s otlagane za nauchavane na frenski - osven tova lichno poznavam semeistvo, koeto juli zamina - tochno sled takava procedura - spoko , oshte nishto ne e zagubeno :)
a za parite - mislja che nishto ne se plashta dopylnitelno, :roll: dokolkoto znam de- neka po-opitnite se izkajat po tozi vypros
пак сме тук :-)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Отказ поради ниско ниво на френски

Мнение от bp_de »

nt написа:
5-Как стои въпроса с кандидатсването за англоговорящите провинции? Има ли ускорение на процедурата след изказването на министъра им, че ще има.
Ами сте има Избори в Канада и се отварят торбите с обестания- как да седи ина4е вапроса. Ти да не мисли6 4е само в Бг политиците лажат и обестават на едро? навсякаде по света е една и съста работа- политиците си обестават-пак поданниците си го духат-разликата е само в силата на духането . :D :D :D :D :D :D :D

такива изказвания на 4е сте се ускоряла процедурата за последните 7-8 години -поне 20 има6е-ама нисто не се е променило :D :D :D :D
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Ne si sam v grypata!!!

Мнение от amigo »

I nie imame takova pismo,polychihme go dnes,a biahme na intervu na 02.12!Po-kasno shte se vidim s nashata ychitelka i shte imame po-iasna predstava za kakvo stava dyma!Neka da napishe niakoi s opit neshto yspokoitelno!
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

OSHTE FRENSKI!!!

Мнение от amigo »

Ako niakoi nameri neshto vav foryma da go otrazi.Nie shte tarsim poveche informacia po vaprosa i shte ia spodelim!
Pojelavame yspeh na vsichki,koito shte se sreshtat s Madam!
Аватар
nt
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 2:54 pm
Местоположение: BG

Zashto otlagane?

Мнение от nt »

Ilka къде пише че ме отлагат за 12 м. не е ли максимум 12 месеца?

И amigo давайте ще се борим заедно! :)
DCS-15.5.2005
Ин-ю-8.12.2005 върнат за фр.(B1-1) до 1г
24.11.2006 атестация за Виена
19.12.06 тел. ин-ю OK
13.01.07 получ.серт за Кв-к
24.01.07 приети в Б-щ
28.04.07 баркодове
08.05.07 мед.
17.05.07 мед. OK
03.07.07 пок. за виза
28.07.07 ВИЗА
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

В срок до 12 месеца, трябва да представите удоствоерение за ниво на френски "Intermediare - module 1" от Алианса, ИЧС ... или друга "призната" институция.
В случай, че не успеете, това писмо се смята за отказ.
Значи 12-те месеца текат - използвайте ги максимално рационално:)
Успех :lol:
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Shte se borim-tova e iasno,ama niamame info za *vraga*-kakvo se ochakva ot nas,kakvo sledva sled kato pratim sled niakolko meseca dopalnitelnite chasove i t.n.Edno e iasno,shte sme non-stop vav Foryma i shte te informirame za vsichko novo1
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

heh - idejata e che do 12 meseca shte chakat da im predostavish docs za frenski - inache ako ne pratish v tozi srok - da schitash tova pismo za otkaz
пак сме тук :-)
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Абе ,аз преди време в мноого постинги навсякъде писах-НОСЕТЕ ИМ НА ИНТЕРВЮТО СЕРТИФИКАТИ ОТ ФРЕНСКИЯ ЦЕНТЪР!!!!!!Ама тука "големите познавачи" само ме плюваха и си рекламираха некви измислени учителки!!!!!Баси как ме е яд.А сега като и в официалните документи почнаха да го пишат черно на бяло..сега се усетихте.
Амиго,в центъра ще получиш добро образование по френски и на второтоинтервю ,вече съсъ сертификата в ръка...НЯМА ДА ИМАШ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ.Аз съм бил на второ интервю около 12 месеца след първото и ми мина за 10 минути.А на едно семейство ,пак на второ интервю,мъжът даже не каза и думичка,ама със сертификатите пак минаха
Аватар
nt
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 2:54 pm
Местоположение: BG

Мнение от nt »

Jeeves написа:В срок до 12 месеца, трябва да представите удоствоерение за ниво на френски "Intermediare - module 1" от Алианса, ИЧС ... или друга "призната" институция.
В случай, че не успеете, това писмо се смята за отказ.
Значи 12-те месеца текат - използвайте ги максимално рационално:)
Успех :lol:
Точно това разбрах и аз :) - от което след по мое мнение че ако успея да си изкарам такъв сертификат до февруари да кажем или март ... ще ме поканят пак на интервю ...
Прав ли съм?

И според вас имам ли някакъв щанс да ме поканят на пролетната сесия? ако до март пратя уверението разбира се....
DCS-15.5.2005
Ин-ю-8.12.2005 върнат за фр.(B1-1) до 1г
24.11.2006 атестация за Виена
19.12.06 тел. ин-ю OK
13.01.07 получ.серт за Кв-к
24.01.07 приети в Б-щ
28.04.07 баркодове
08.05.07 мед.
17.05.07 мед. OK
03.07.07 пок. за виза
28.07.07 ВИЗА
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Oshte po temata

Мнение от amigo »

Niama spor po vaprosa za nosene na sertifikat.Niama losho i za dopalnitelnoto ychene na Frenski!Vsichko dobre,vaprosite ni sa otnosno procedyrata-pak li e intervu,pak li sashtite nervi i pritesnenia...!?Da smiatame li,che e vazmojno i veroiatno da ni izvikat/pokaniat/po vreme na sledvashtata sesia,prez april!
marielkata
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:12 am
Местоположение: Montreal, St-Lambert

Мнение от marielkata »

След първоначално изпратените ни документи до Виена и ние получихме подобно писмо за учене на френски. За съжаление в града в който живеем няма такива институции признати от тях. Изкарахме курс в една школа неизвестна и ни дадоха документ, че сме минали 200 часа френски. Мадам на интервюто показа доста силно своето презрение към този документ. Нищо не пишело на него, нямало телефон да се обадят в тази школа да питат дали наистина сме учили там. А то си беше истина.
Ако до 12 месеца не им изпратите документ с изкарано ниво каквото ви изискват, ще считат че се отказвате от процедурата. Но според мен да се надявате за следващата сесия април-май е малко рано. Успех
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Kwon-Do,zashto tolkova se e ydaljilo vav vremeto tvoeto iaviavane?Izviniavai,ama neshto me e vtreslo-jenska my rabota...Saprygat mi e po-spokoen,kakto obiknoveno!Nie Frenskia prodaljavame da go ychim,ama ni se iska po-rano da se iavim i da se prikluchi taia odiseia s intervuto
Заключено