dnevnik

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

dnevnik

Мнение от KolioBalkanski »

shte e hubavo niakoi ako si e vodil dnevnik ot parvite dni v canada da go publicuva


ako az si biah vodil moia shteshe da e taka:

predi zaminavane - otivam v edna ot nai krasivite strani na sveta
UN kazvat che standarta im e nai visok
v broshurata pishe che Toronto e kato Americanski grad ako bi se upravliaval ot sveizarci

pristigane - kolko mnogo blokove - malko prilicha na Lulin
kade sa rusite hora - palno e s statisti ot filma "Slona moi priatel" i s takiva ot mejdusvezdni voini
sled 2 sedmici - mia chinii za 7 dolara na chas
pochti si otriazah prasta rejeiki luk - az ne placha, to e ot luka

sled 4 sedmici - shtiah da si izparja rakata v deep fryera

sled 2-3 meseca - posvikvam veche...zashto li zatvariat canadskia restorant na agala
sled 4 meseca - aaa, za da go razdeliat na 2 i da otvoriat edin vietnamski i edin jamaikanski
sled 1 godina - namerih si super rabota
sled godina i sedmica - ama zashto pravia srednata zaplata a neshto edvam si plashtam naema

i taka
shte e interesno...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Sega niamam vreme da pisha,ama kato se vurna sled 2 chasa shte ti produlja temata ;)
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Обещанието си е обещание :wink:
Нямам дневник,но мога да импровизирам...

*Края на интервюто-
-Да,одобрени сте...
-Ай стига бе,тва не е истина..

*Купихме си билети-
-Иху,заминаваме за Канада...

*Кацаме-
-Абе,сигурна съм,че бяхме на самолета за Торонто...странно...тука пълно с чалми..егати...

Отиваме при брат му на моя човек-
-Кеф,лафим до сутринта..
.....
-Малеййй,ше се изядем напоследък...Кучето пускало косми...Сина ми бил дивак...Казали ни били,че с куче било кофти...Трябва да търсим нещо под наем...Кучето лае пак...
-Днеска изкарах кучето на разходка в един парк...Пълно с катерички..Ама много са сладки казах на сестра ми като си говорихме вчера...
...
-Ше ти се невидят и катеричките скапани,звяра по цял ден лае...

*Днеска ходих в една агенция да видя за апартамент под наем.Казаха,че като изникнело нещо щели да звъннат.
*Да,ама минаха 2 седмици и никой не се обади.
*Ходих пак да видя какво става с апликейшана за рент...
-Имате ли куче?-пише в апл...
-Имаме,да,голямо сладурче
-Малко ли е?
-Ми немска овчарка е.
-Аха ...форгет ит...
-А мога ли аз на вас да ви...таковата...А?

*Днеска ходих до ГАП,има обява за работа.
Току що се връщам...пак апликейшън искат.Ааабе,писна ми вече с тия простотии...Щели да звъннат...Знам ги аз вече тия номера...

*Интересно,целия даунтаун е пълен с китайци...
*Не мога да ги дишам тия вече...
*Кви са тия номерчета по магазините бе?Чакам,чакам и се некви ме пререждат...Баси,то някви номера се взимали на входа...
*Днеска заведох сина ми на даскало за първи път...Абе,тия китайци и хиндуси са навсякъде бе...
*Тия общи перални в билдинга ме изкарават извън нерви,много ги мразвя!Абе как ше си сложа дрехите след тоя черния бе??? Ти добре ли си? Ми гнус ме е,кво?
*Ох,уморих се днеска.Утре продълължавам дневника...Племенника пак реве посред нощ....


П.П Кольоооо,темата ти е жестока :lol: Разрешаваш ли да я постна в един друг форум?Ама пари за авторски права няма да искаш,щот' не давам :P
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Kuma Liso

Мнение от KolioBalkanski »

pozvoleno ti e...:-)
a za kucheto - po princip ne mogat da te discriminirat no s nemski ovcharki, rotvaileri, dobermani i pitbuli ima niakav specialen zastrahovatelen protokol...

az imam oshte po ogroomno no prosto ne im kazah dokato se nanesoh
vednaj kato ste se nanesli ako ne lae mnogo i ne uhape niakoi ne mogat da vi izhvarliat

a nai dobre e brata i snahata da kupiat kashta i vie da im plashtate naem na tiah
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

prodaljenie

Мнение от KolioBalkanski »

mnogo me marzi da si otvarian blog ta shte praskam tuk

dnes stanah chudeiki se dali do kraia na jivota si shte se sabujdam taka s nejelanie da zapochna nejelania den
izvedoh si kucheto
izkapah se i chakaiki da izsahna griziah niakav danish
karaiki kam rabotata minavam prez edin ot nai bogatite kvartali na toronto - kolko mnogo for sale signs - lichi si koi sa bili internetnite milioneri
a creditnite milioneri si stroiat gracki kolonadi i biblioteki nad garajite - Briddlepath excess
edva ne se zabivam v raznebitenia van na niakav neopredelim maimunopodoben zavivasht sreshtu dvijenieto

kade otide entusiazma?
zashto uchih da izkarvam ocenki sled kato se shteshe da e taia dori ako biah stanal truck ili limo driver
radvah se na bratovchedite si onzi den - naivni deca...jivota e pred tiah
i roditelite im, lekari v BGto, pizza delivery i coat check girl v canada
radvat se na malkite neshta kato alcohol i hrana
kakvo li gi chaka niakoi den kato mine parvonachalnata radost?

pone ima riba
i parkove (kato stane studeno shtoto inache sa palni s Sandokani)
are stiga tolkova za dnes
shtoto triabva da govoria s edin indiec bratovched na moi priatel
doshal choveka ot india i se kefi che shte raboti kato telemarketer za 8.50 na chas
shte mu vozia kufarite do niakav drug negov bratovched
vsichko veche se oplita
niama conservi
niama liberali
ima bulamach
ne znaesh koi za kakvo stoi i kvo viarva
a i da uznaesh - te barzo se smeniat
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Мерси за инфото,Коле :) От тогава минаха три години и нещата се оправиха.Сега продулжение на дневника...

*Това вече не може да продължава,трябва да се измисли нещо.
Мъжът ми уж лекар,пък пица деливъри го раздава...Аз нищо не правя по цял ден и вече ме хващат нервите :shock:
*Местим се в Бритиш Колумбия другата седмица....
Вече мина една седмица от както сме в К... Малее,къв пазар ме чака,нямам грам покъщнина .../което си беше верно :lol: /
*Намерихме супер къща в хубава ерия,бейсмънта е огромен и се чудя за кво ми е... Двора е супер,ама много дървета бее,листа ...ше играе косачката,хич не му завиждам на мъжо ми :P
*Съседите са германски евреи.Мили Боже!Много са любопитни,мама му стара,дразня се вече...
*Тука няма много емигранти и като говоря на бг. със сина ми ни гледат като извънземни... Баба и на тая дебелата като че ли няма европейско потекло...Ае сиктир :dozey:
*Не мога да повярвам,тука паркинги колкото щеш и никой не те дебне за тикет...Глей го па тоя как е спрял :lol:
*Утре се записвам за ESL да видим как е положението с инглиша :?:
.....
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
palavec
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:29 pm
Местоположение: USA

Re: dnevnik

Мнение от palavec »

[quote="KolioBalkanski"]sled godina i sedmica - ama zashto pravia srednata zaplata a neshto edvam si plashtam naema

i taka
shte e interesno...[/quote]

Sas sredna zaplata vseki emigrant go duha. Az poluchavam sam
poveche ot srednia semeen dohod tuka i mi e malko - taka e,
poneje niamam natrupvane kato mestnite i kato chujdenec
razhodite sa mi po-golemi.... pak i sam lakom..
Заключено