MON REAL - PLYSOVE/MINUSI

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

MON REAL - PLYSOVE/MINUSI

Мнение от myha »

predlagam da po4nem da govorim za po golemite gradove kato goi razgledame vseki edin po ottdelno s vasha i moia pomosht ,da razberem az i vsi4ki drygi koito se intresyvame za tiah !!!
mnogo hora tyk gi intresyva kade , kak , koga i taka
mn shte se radvam vsi4ki zaedno da y4astvame v tezi forymi:)
za svedenia na vsi4ki temata ,,KOLKO MOGEM DA SPESTIM NORMALNO ZA 1 GODINA ???,, e posetena ot 2431
tova me zaintrigyva i reshih da pysna 3 temi ednovremenno
blagodaria na vsi4ki:)
chakame vashite mnenia i vigdania


myhata :krila:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

лелеее никои ли ниама от мон реал?:)
аиде бе:)
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
shawn
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 12:03 pm

Мнение от shawn »

ami az sam ot Montreal, ne moga da dam obektivno mnenie za mon real, shtoto nikoga ne sam go vijdal :rotfl:
Money talks - bullshit walks!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

в другата тема написа че си от 3-4 дни във форума , прочете ли поне няколко от страниците от архива , гледам към момента е 60 страници , освен това има и други 3 архива горе в менюто .
това го казвам не за да ти опонирам , а за да ти обясня защо никой няма да се включи , темите са обсъждани , повтаряни , и може би на участниците (към момента) във форума , не им се пише отново .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

tochica написа: и може би на участниците (към момента) във форума , не им се пише отново .
Не сме се хванали не сме я разкрасили до 10 страници:)

муха, точката е точна :) вземи да попрочетеш малко какво е писано.

а иначе за лафа да става :
mnogo hora tyk gi intresyva kade , kak , koga i taka
Мноооого глобално бе, научи първо нешата които теб те касаят - примерно дали ще станеш богат тук за 1 месец - и после ако отговорите които си получил ти пасват, кацни, настани се и тогава ще разбереш каде, как кога и т.н. Иначе сега да ти обяснявам къде да пиеш хубаво кафе няма смисъл :)

Като кацнеш пък ще ти кажа къде правят страхотна имам-баялдъ (или както там се пише) - дет се казва - 'както баба я прави'.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

еееее , кажи го сега Годис , гледай как пускаш само , аз не се сещам какво беше имам баялдъ , защото у нас в България не го правеха , ама ми е интересно .
иначе преди време каза за една баничарница някъде в НДГ , ако и това можеш да споделиш къде е , сериозно , може хората да изберат и Монреал накрая :D
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

tochica написа:еееее , кажи го сега Годис , гледай как пускаш само , аз не се сещам какво беше имам баялдъ , защото у нас в България не го правеха , ама ми е интересно .

Ох как да ти опиша като не си го кусвала :) абе да речем прилича на гювеч, но е по-сосно - има чушки, патладжани, домати и т.н., постно е.
Открих го случайно в един италиански магазин-ресторант - странно образувания по нашите представи, където продават италиански хранителни продукти, обаче имат и ресторантски кът.
Е, в БГ надали бих седнал да ям на таквоз място но като се имат предвид обстоятелствата....както и да е :)
Малко ми е извън непосредствените квартали - чак на платото, слиза се на Mont-Royal след това има 10тина минути пеша на юг. Адрес не знам, единствено може да ти се отвори късмета ако се задвижим заедно натам.
Поне за мен (заклет месар) това ядене ми напомня стари спомени и с удоволствие си го хапвам.
tochica написа: иначе преди време каза за една баничарница някъде в НДГ , ако и това можеш да споделиш къде е , сериозно , може хората да изберат и Монреал накрая :D
ааа :) какво ще кажеш - баницата е със захар. има сирене но е и сладка. Сладко-солена демек. Ядеш и се чудиш баница ли ядеш или готвача е забравил да измие съдовете след последния сладкиш :) Но и това си беше преживяване. Ако знаеш района около Сен Жак и Шербрук от Кавендиш на изток- като вървиш от Кавендиш на изток , подминаваш Лойола, и стигаш до висок блок, след който има улица на юг която пресича жп линията. (BTW, имаше снимка на блока нейде из темите). Та пресичаш линията, и първата пряка вляво. Пекарната се казва ШЕРБРУК (тенкс на BluePassion, да знаеш че скоро проверих, точно така се казва).
Та там е, не знам ти къде си в МТЛ.....може да ти пратя колет.

Амааааа....нищо по-добро от домашната баница :) Даже и път няма да биеш за сладко-солени деликатеси.

ПС. ей ги снимките - в тема на Kpetro :) : http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=15236

самия блок е тоз : http://www.bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=807948
(courtesy by KPetrov :) )
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

mersi za banicite i guvetcga:)
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

молив :)
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

zna4i monreal e grad za zabavlenia i sofri:)
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Някаква турска баничарница с баници и айрян имало до ТМР между две три преки след Жан Талон по Акади посока Коско, много ми я похвалиха няколко човека
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

a boza ima li?:)
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Lub0 написа:Някаква турска баничарница с баници и айрян имало до ТМР между две три преки след Жан Талон по Акади посока Коско, много ми я похвалиха няколко човека
Много далече бе Lub0 :( на Жан Талон секретарката-италианка ми даде само адрес на магазин за черва за суджуци - айде миналата година ме домързя да правя, дано тая се назландисам.

BTW.....случайно някой да е засичал нещо подобно на салам "ЗАКУСКА" в Мтл?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Какъв беше тоя салам,нещо като шпеков ли ?
Някъде из Код де Неж има един руски магазин в който има много салами който наподобяват на нашите,за съжаление не знам точният адрес ,трябва да питам мъжът ми той пазарува от него.
До еврейската болница има един румънски магазин в които има също богат избор на салами.
flash*
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 12:43 pm

Мнение от flash* »

Lub0 написа:Някаква турска баничарница с баници и айрян имало до ТМР между две три преки след Жан Талон по Акади посока Коско, много ми я похвалиха няколко човека
Преди 1 седмица бяхме с мъжа ми там и ядохме толумбички, и разни баклавички ..ммм... :D Там се правят на място. Улицата се казва St-Roch ,
тя е първата пресечка на Акади , след Жан Талон. Кара се по Акади, завива се надясно по Ст-Рош и се кара по нея докато се стигне до гръцката църква ( цялата е боядисана в светло синьо :) ) , която се пада отляво. След църквата се намира турската сладкарница. Обаче не е много хубаво да се ходи често, защото може захарна болест да получите ( в сиропа за толумбичките и баклавичките сигурно слагат по
1 тон захар :lol: )
Заключено