kak stoi vaprosa s lekarite?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
sufi
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Ное 08, 2003 5:57 pm

kak stoi vaprosa s lekarite?

Мнение от sufi »

az sam lekar -nevrolog s 12 godishen staj. angliiskia mi e shto-gode dobar - imam 7 na IELTS. ima li niakoi lekar, koito e minal procesa za poluchavane na razreshitelno za praktikuvane? interesuvam se kolko vreme otnema tova priblizitelno, kakvi sa etapite, kak sa izpitite i vaobshte... tarsia kolkoto se moje poveche informacia ot zapoznati s problema. a sashto - kakvi drugi raboti, svarzani s medicinata moje da se rabotiat predi priravniavaneto na diplomata , kato naprimer - farmacologichni firmi, klinichni prouchvania, paramedicinska rabota i t.n.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Да не те разочаровам,но е адски трудно.Мъжът ми има същия проблем :) Учебниците си ги достави от USA,че са по-евтини и то втора ръка... Трябваше да пътува до не знам си къде /близо до Ванкувър/,защото там бил университета.Пробва се в няколко болници и му предложиха работа на ... санитар.Накрая му писна и се отказа,но това не значи,че и на теб ще се случи същото :wink: Звънна на една обява от USA и веднага му предложиха работа в патоанатомията на ... забравих коя болница в NY без да си е пращал резюмето даже,което е малко странно.
Oбщo взето май с нищо не ти помогнах :( Но това знам :)
А ти не се отказвай.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

По принцип по стария начин отнема около 5 години със специализацията. Сега обаче въведоха възможността да се започне работа по специалността ако си работил активно по нея през последните 12 месеца. Проблемът идва от там, обаче, че трябва да "случиш", т.к. има само ограничен брой специалностти всяка година. Друг вариант е да се отиде до някой от не-особено атрктивните райони на канада за 4-5 години. Работиш с временно разрешително и междувременно вземаш изпитите.
Относно друга работа - много трудно нещо, свързано със специалността, ако нямаш допълнителни квалификации (като например докторат). Може да се класираш за пост-док само с МД, но също е много трудно.
Лаура
Аватар
dokidok
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:27 am

BG Dr w Canada

Мнение от dokidok »

Ne iskam da te ot4aiwam, no mai shte trqbwa wsi4ko da zapo4nesh otna4alo. Dori i da ti priznaqt nqkoi izpiti, ti si gi wzel na balgarski ezik i shte trqbwa da im dokajehs 4e znaesh sashtiqt material i na angliiski. Mojesh da precenish kolko wreme shte ti otneme. Izpitite sa dwa i wklu4wat cqlata medicina, prowejdat se 4 pati godishno w razli4ni darjawi po sweta i ako ewentualno gi wzemesh,zapo4wash teparwa da se borish za pridobiwane na licens i prawo da wlezesh w asociaciqta na doktorite i hirurzite na Canada. Mislq 4e moje i nqkoi drug izpit da te zadaljat da izkarash mejduwremenno. Ima i eda programa, po koqto mojesh da dou4wash i tq e samo za 4ujdestranni studenti, no parwo trqbwa da wzemesh kompleksniqt izpit po medicina i priemat samo 50 4oweka na godina + towa si zaplashtash za wseki izpit. Moje da se okaje po-lesno ako zapishesh medicina otna4alo, no ako nqmash soliden grab i wrazki, pak si izwan borda. Ne se puska lesno kokala, predpolagam znaesh. Nawsqkade e ednakwo, osobeno s profesii ot koito se izkarwat dobri pari.
Razbira se mojesh da u4ish i neshto drugo , okolo medicinata, no predi towa trqbwa da wzemesh TOEFL, a nai dobre e da si izkarash 12 klas po kanadskata programa za u4ilishte i da kandidatstwash na obshto osnowanie. Mojesh da stanesh sestra, rentgenow laborant, farmacewt, stomatolog(trudno). U4i se 4-5 godini, i prez towa wreme trqbwa nqkoi da te izdarja, primerno ako jena ti e s tarsena profesiq.
Ima mnogo farmacewti4ni firmi, i naemat medicinski predstwiteli, no dokolkoto znam moje i da ne si doktor za da warshish taq rabota, po skoro iskat otli4no wladeene na ezika, po wazmojnost i frenski+opit w prodajbite.
Takawa e kartinkata w obshti linii. Razbira se towa koeto sam ti nahwarlil e towa koeto az znam, drug moje da ti dade po-dostowerna informaciq.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Твърди се,че шансовете да се спечели от тотото са по-голями,отколкото да получиш резидентура.Местата са 75 годишно,а кандидатите само от Онтарио са над 3000.Ако не се получи резидентура до 5 год,изпитите трябва да се държат наново,а това са десетки хиляди долари за нищожен шанс.
Заключено