Съвет от семейство имигрилало в Канада-Монтрел, да или ...?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Съвет от семейство имигрилало в Канада-Монтрел, да или ...?

Мнение от iv »

или да продължаваме да си внушаваме че "ще се оправим" в тази тиня.
Смятам да имигрирам със семейството си в Канада- Монтреал и предстоят първи крачки. Ние сме 4 членно сем.
Кажете как е там, детски градини, училища, работа, заплата?
Как стои въпроса със закупуването на къща- кредити, вноски?
Кога ти дават гражданство, ако закупиш имот ставаш ли автоматично канадец?

Пишете от отвъдното...
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Живи сме все още, недейте така! :twisted: :roll: :twisted:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Еее, чак пък да станеш канадец, само защото си купил имот тук...Спокойно! Пий една вода и релакс, бе човек! Работа има, заплати дават редовно, всичко има. Малко си объркан и неясен - не знам как да ти отговоря по-добре в случая.
Ако си решил и всичко върви по план, брой се до година и половина тук (особено ако говориш езиците)
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

И търси информация във форума. Не искай всичко наготово :D .
Не че няма да ти кажем, но повече пот в ученето, по-малко кръв в боя (май имаше и такава глупост навремето)!
:luk: :luk: :luk: :luk:
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Re: Съвет от семейство имигрилало в Канада-Монтрел, да или .

Мнение от Mariana »

iv написа: Пишете от отвъдното...
Тук таме срещаме по някое зомби, ама иначе не е страшно...
Привиква се. :D

Живота тук не е лош, ама зависи как си го направиш. На някои им харесва, на други не - както навсякъде - зависи от конкретния човек. Иначе училищата са добри - на децата им харесва училището, дори повече от България, градините също - малката ми дъщеря ходеше на градина - стана й интересно още от първия ден - разрешават им да си играят с всички играчки, всеки прави каквото си иска, не им се карат и децата усещат веднага разликата с градината в България. Там имаха хубави играчки, но стояха само за красота, защото не позволяваха на децата да си играят с тях, за да не ги счупят...
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Здравей,
да ти кажа няма какво да се залъгваме че нещо някога ще се оправи в нашата родина. Има си градини, има и училища тука в Монтреал, вярно че градините варират в цените до колкото знам от познати, но няма да се плашиш, тука детските ще покрият тия разходи. На въпроса за работата, да ти кажа работа има колкото искаш. Но може да не намериш точно каквато искаш, поне в началото. Но всички знаем че всяко начало е трудно. В повечето случаи заплатите са между 8-10$ /час. Но винаги има изключения, познавам хора дето получават и доста повече. Зависи как ще потръгнат нещата.
Къща винаги можеш да си купиш, като имаш кинти, нямаш проблеми с това. При кредитите за къща обаче нещата са други. Аз не мога да кажа, щото не ги разбирам тия работи, но след 3-4 години и повече престой тука и къща си взима човек. А ако купиш имот не ставаш канадски гражданин, а само имигрант с имот в Канада.
За гражданство до колкото ми е известно, можеш да кандидатстваш след като си живял в Канада 3 години от 5. Ако бъркам нещо, моля да ме извините, но това ми е останало в главата :)

А за това дали ще ти хареса тука или не, то от тебе зависи.
Айде успех при кандидатстването!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Кажи ми :
1. На колко си години?

2. Говориш ли добре езика?

3. Имаш ли достатъчно пари?


демек ако си на възраст и на т.2 и т.3 отговориш с "НЕ" то по-добре не си и помисляй да емигрираш :D *

*все пак ако си супер специалист то тези три точки нямат особена тежест.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

todor++ написа: повече пот в ученето, по-малко кръв в боя (май имаше и такава глупост навремето)!
:luk: :luk: :luk: :luk:
това беше голям лаф едно време по време на НВО. по-възрастните знаят какво е туй :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Сашо, знаем че си супер специалист "по съветите" :D , но ако прочетеш пак заглавието на темата, ще разбереш, че отговаряш с "не" на двете изисквания! Т.е. да си семеен и да си в Квебек! :wink: :beer:
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

благодаря ви за отговорите

Мнение от iv »

но ако има още някой да ме информира за цените на имотите, апартаменти и фамилни къщи на изплащане, за да се орентираме със съпругата ми. Ние сме на 30г. с две деца. Аз съм треньор по плуване, а съпругата ми преподава английски. Какви възможности имаме там? Естествено може да работим и друга обща работа...
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Цените на къщите горе-долу от 200 000 до милион и нагоре :lol:
погледни тук, избираш вестник на град, за който се интересуваш и после има препратки за наеми, цени на къщи, работа, магазини и т.н., би трябвало да се поориентирате.
Let it go...
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Canada ne e bananova republika, che da davat grajdanstvo sled zakupuvane na imot. No, samo sled tri godini postoyanno prebivavane v Canada mojesh da stanesh grajdanin.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Canuck написа:Canada ne e bananova republika, che da davat grajdanstvo sled zakupuvane na imot. No, samo sled tri godini postoyanno prebivavane v Canada mojesh da stanesh grajdanin.
eee, добави и една година чакане, та на практика стават 4 :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Някой беше писал, че можеш и да не седиш и да чакаш, щом изпълняваш условията за гражданство, можеш да отидеш където си искаш, пък тя процедурата си върви... Ама дали е така..?

Ааа и между другото - преди 1-2 седмици имах нещастието да си загубя Record of Landing-а (IMM-5292 мисля че беше) - този документ нужен ли е след получаване на PR карта, приятели ми казаха, че е нужен за молба и съответно получаване на гражданство? Някой знае ли нещо по въпроса?
Аватар
HORNET
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Окт 27, 2004 4:35 am
Местоположение: Calgary AB

Мнение от HORNET »

Мисля 4е този документ е важен защото аз като се обаждах до емиграционните понеже на сина PR картата се беше забавила те ме питаха дали имаме тези формуляри,аз казах да и те няколко пъти ми повториха 4е са много важни и 4е триябва да ги пазим но сега не се сещам дали ми казаха защо.Така 4е те съветвам да се обади6 до Citizenship and Immigration Canada, Web site-www.cic.gc.ca i tel 1-800-255-4541 toll-free from Monday to Friday 8 a.m. to 7 p.m.easten standart time.
Заключено