Неясноти при подготвяне на документите за покана на родител

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Jeudi
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 4:42 pm
Местоположение: Монреал

Неясноти при подготвяне на документите за покана на родител

Мнение от Jeudi »

Имам следните въпроси:
Поканата само от работещия в семейството ли е или е от двамата?
Какъв престой да посоча в поканата /възнамерявам да е максимално дълъг/ - с какъв престой шансовете са по-големи?
Да пиша ли аргументация, защото при нас ситуацията е, че ни трябва човек да гледа детето, за да може мъжът ми да търси работа, защото вече изпуснахме няколко предложения? А може би просто да поканя бабата на екскурзия?
Моля споделете опит!!!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Неясноти при подготвяне на документите за покана на роди

Мнение от bgmontreal »

Jeudi написа:Имам следните въпроси:
Поканата само от работещия в семейството ли е или е от двамата?
Какъв престой да посоча в поканата /възнамерявам да е максимално дълъг/ - с какъв престой шансовете са по-големи?
Да пиша ли аргументация, защото при нас ситуацията е, че ни трябва човек да гледа детето, за да може мъжът ми да търси работа, защото вече изпуснахме няколко предложения? А може би просто да поканя бабата на екскурзия?
Моля споделете опит!!!
naj-добре е от двамата.
какъвто и срок да посочите все едно те могат да седят 6 месеца, а след това удължавате, но удължението в много случаи води до отказ следващия път
НЕ ПИШЕТЕ, че майка ви ще гледа детето - това може да се третира като работа и да и откажат.
Най-добре е да се каже, че идва на гости да види внучето и да разгледа Канада - всичко друго не е туризъм, а тя ще кандидатства за туристическа виза!!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Неясноти при подготвяне на документите за покана на роди

Мнение от Mark »

Jeudi написа:Имам следните въпроси:
Поканата само от работещия в семейството ли е или е от двамата?
Какъв престой да посоча в поканата /възнамерявам да е максимално дълъг/ - с какъв престой шансовете са по-големи?
Да пиша ли аргументация, защото при нас ситуацията е, че ни трябва човек да гледа детето, за да може мъжът ми да търси работа, защото вече изпуснахме няколко предложения? А може би просто да поканя бабата на екскурзия?
Моля споделете опит!!!
Opita pokazwa :

1. Raboti niakoj w semejstwoto - goliam 6ans za visa.
2. ne raboti nikoj w semejstwoto - goliam 6ans za otkaz.

Eto kak dadoha viza na na6ata baba :
- Pokanata be6e samo ot rabote6tia w semejstwoto - t.e. men :")
- Celta na patuwaneto e turizam - razglejdane na zabelejitelnosti i visita pri blizkite.

Visata i ja dadoha, sled kato tia hodi li4no do Bukure6t - bez interwiu - samo e podala dokumentite tam, 4akala e niakolko 4asa i sa i dali pasporta s vizata.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

За родители които са пенсионери обикновенно няма проблеми. Ако са все още в работна възраст, ситото е малко по-гъсто. Ние сме канили родители пенсионери няколко пъти, винаги сме писали поканата от името на двамата, досега не сме имали проблеми. Между другото, винаги досега сме им удължавали визата с още 4 до 6 месеца и никога след това не са имали проблем със слевдващата виза.
Obey gravity ... It's the law!
Заключено