Защо хора от почти цял свят искат да дойдат в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Защо хора от почти цял свят искат да дойдат в Канада

Мнение от bateto »

Няколкото дискусии които водим като например по темите ;Защо толкова много хора напускат Канада ,;Канада или Европа; и други в този смисъл ме накараха да си задам въпроса който съм го поставил като заглавие на темата и би ми било интересно да поговорим по него.
Всеизвестен факт е ,че хора от почти целия свят дават мило и драго да дойдат в Канада ,мога да се изразя и по конкретно даже -Защо цяла Африка ,Латинска Америка и почти цяла Азия включая и Ориента ,както и една минимална част от гражданите на така наречения Източен Блок имат огромното гелание да живеят в Канада ,с какво тази държава ги привлича като магнит.Дали защото искат да избягат от бедноста или просто си търсят по приятно место за живене ,като считат ,че Канада е точно това место.
За да разширя малко темата ще задам и един контра въпрос за разискване :
-Защо БЕДНИТЕ,а не богатите британци,скандинавци и германци не предпочитата това райско место наречено Канада ,както повечето си събратя от по горе изредените земи,територии и континенти ,а все по усилено хвърлят поглед към бедна България като алтернатива за емиграция,както беше споделено в темата ;Европа или Канада.
Предизвиквам тази дискусия ,защото за мен мненията на всички изказали се ще бъдат безкрайно ценни,това е един много сложен въпрос който трябва да разреша за себе си-запътих се към богата Канада да установя ,че е притегателен център за всички беднци като мен ,но в същото време от както предприех тази стъпка се оформи друга тенденция ,бедняците от богатите страни да емигрират в бедна България ,а не в богата Канада .Много съм объркан от така породилата се ситуация и сам на кръстопът кой път да хвана ,та заради това с риск пак да се повторя всяко изразено мнение ще е безкрайно ценно и полезно за мен.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо хора от почти цял свят искат да дойдат в Канада

Мнение от Koko »

Защото всички търсят нещо по-добро, а дали точно в Канада ще го намерят е друг въпрос.
Мисля че също трябва да отчиташ и това че от всички така наречени бели държави - Западна Европа, Северна Америка и Океания - Канада е най-достъпна по легален път за бедните имигранти, може би и заради това наплива насам е най-голям.

Бате, ти пускаш подобни въпроси из форума от доста време - не успя ли да намериш вече отговора за себе си?
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Защото Канада има нужда от емигранти и си прави чудни рекламки-особено провинция Кебек.
И защото ако си хомосексуалист това е почти райско място.
И защото ако не ти се работи а искаш да имаш пари-ела в Кебек.
И защото...
Съединението прави силата!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

А за мен това е най-желаният паспорт в света(не говоря за фактическото му получаване - всички знаем колко се чака за това) - получава се само след 3 години, ставаш безвизов за целият англо-говорещ свят + много други страни(мен това силно ме вълнува, защото обичам да пътувам), + безкрайно лесно да се праместиш на юг към САЩ ако това точно искаш след като вземеш паспорта, + много по-облекчено адаптиране и повече възможности за реализация в сравнение с много други западно европейски страни, защото тук ни искат, а там сме натрапници, + ...

Това си е лично мое мнение. Никого не ангажирам с него.
Alina
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

1. Защото Канада има стабилна икономика и има достатъчно работа, вкл. висококвалифицирана и достатъчно добре платена, което обикновено липсва в изброените бедни страни.
2. Защото Канада е добро място за живот - ниска престъпност, социални придобивки, спокоен живот, възможности за развлечения.
3. Защото имигрантите са желани в Канада и сравнително бързо могат да станат нейни жители, с всичките права, като напр. да работят в USA. Не казвам, че имигрантите в Канада имат за цел след това да емигрират в USA, а че когато човек си избира страна, в която да живее, винаги търси място, където има повече възможности - а Канада е такова място.
4. Защото Канада е огромна страна - т.е. ако не ти харесва Монреал, можеш да идеш напр. във Ванкувър.
5. Защото канадският паспорт дава възможност да пътуваш с по-малко ограничения.
6. Защото децата ти ще научат без особени усилия 2 световни езика и след това ще могат да си изберат къде по света да живеят.
7. Защото канадското общество е толерантно към различните.
8. Защото Канада има активна имиграционна политика.
9. Защото Канада е страна, в която ако си упорит, имаш амбиции и желание за работа и разбира се, ако работиш много, можеш да постигнеш много (това "много" е различно за всеки човек, но да кажем доста повече отколкото в страната, от която идваш).


Защо богатите не емигрират в Канада?
1. Че богатите изобщо емигрират ли някъде? Те са граждани на света, пътуват където искат, имат имоти в повече от една държава и фирми в повече от една държава. Хич не ги мисля тях.

Защо бедните британци,скандинавци и германци все по усилено хвърлят поглед към бедна България като алтернатива за емиграция?
1. Бедните европейци, които купуват имоти в България нямат намерение да емигрират у нас, те просто купуват имоти, защото се надяват че след влизането в европейския съюз цените на имотите в България ще скочат и те ще могат да реализират от сделките си печалба. Това е инвестиция, на която естествено се решават по съвети на техни банкови експерти, които им отпускат заеми и от което си мисля че ще спечелят само банките. Голяма част от тези бедни европейци ще си останат без печалбата, защото имотите, които купуват особено по Черноморските села са такива съборетини, че много малко изпаднали българи биха се съгласили да живеят в тях. А гореспоменатите европейци дори не са ги виждали на живо.
2. Сигурно има европейци, които купуват имоти в БГ наистина за да живеят в тях, обикновено стари възрожденски къщи, но по-скоро за лятната отпуска, а не като място където постоянно да се заселят. Тук пак ще подчертая ролята на рекламата в тези западни страни, където пазарът е доста наситен, а това е нещо ново, което може да се продава и то на 2 крачки от техните държави, в страна с хубава природа и климат.
3. Сигурна съм, че има чужденци, които наистина се заселват в България, но те едва ли са толкова много и едва ли са западноевропейци, аз поне съм чувала за японци, ама те имат особен начин на мислене и нямам представа какво ги води у нас. Но въпросът беше за западноевропейците, емигриращи у нас - аз такива не познавам лично и мисля, че няма такава тенденция.
БайМиле
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 9:30 am
Местоположение: LaSalle, QC

Мнение от БайМиле »

Според мен Бате:

1) Защото вече не останаха 'бели' държави които дават гражданство в такъв кратък срок и още едно време някъде към 91-ва, и втора година европейците се изхитриха и си вкараха закони против икономическа емиграция, а нашите леваци в България бяха busy как да краднат повече и повече вместо да направят работни спогодби като тези които направиха чехите, поляците и унгарците подобно на гастарбайтерските спогодби от 67 и 72-ра година направени от Турция, Гърция и Югославия

2) Защото образуванието е на добро ниво в доста канадски университети и все още по-евтино от подобно такова в други западни страни

3) Защото по Европа никой не ти дава социални помощи до живот


А пък за 'бедните' британци, немци и скандинавци - Кому к^ра да държат тук на Север, където едно шише шнапс или скоч струва близо 20 евро, когато у българско могат да се напият като талпи за 10 кинта, де е Киро на кирия.?..
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Re: Защо хора от почти цял свят искат да дойдат в Канада

Мнение от DrJack »

bateto написа:Няколкото дискусии които водим като например по темите ;Защо толкова много хора напускат Канада ,;Канада или Европа; и други в този смисъл ме накараха да си задам въпроса който съм го поставил като заглавие на темата и би ми било интересно да поговорим по него.
Всеизвестен факт е ,че хора от почти целия свят дават мило и драго да дойдат в Канада ,мога да се изразя и по конкретно даже -Защо цяла Африка ,Латинска Америка и почти цяла Азия включая и Ориента ,както и една минимална част от гражданите на така наречения Източен Блок имат огромното гелание да живеят в Канада ,с какво тази държава ги привлича като магнит.Дали защото искат да избягат от бедноста или просто си търсят по приятно место за живене ,като считат ,че Канада е точно това место.
За да разширя малко темата ще задам и един контра въпрос за разискване :
-Защо БЕДНИТЕ,а не богатите британци,скандинавци и германци не предпочитата това райско место наречено Канада ,както повечето си събратя от по горе изредените земи,територии и континенти ,а все по усилено хвърлят поглед към бедна България като алтернатива за емиграция,както беше споделено в темата ;Европа или Канада.
Предизвиквам тази дискусия ,защото за мен мненията на всички изказали се ще бъдат безкрайно ценни,това е един много сложен въпрос който трябва да разреша за себе си-запътих се към богата Канада да установя ,че е притегателен център за всички беднци като мен ,но в същото време от както предприех тази стъпка се оформи друга тенденция ,бедняците от богатите страни да емигрират в бедна България ,а не в богата Канада .Много съм объркан от така породилата се ситуация и сам на кръстопът кой път да хвана ,та заради това с риск пак да се повторя всяко изразено мнение ще е безкрайно ценно и полезно за мен.
Stot Canada e edna durjava ot tretiq svqt i vsi4ki maimuni se 4uvstvat dobre v maimuna-land.
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо хора от почти цял свят искат да дойдат в Канада

Мнение от VanBC »

bateto написа:... -Защо БЕДНИТЕ,а не богатите британци,скандинавци и германци не предпочитата това райско место наречено Канада ,както повечето си събратя от по горе изредените земи,територии и континенти ,а все по усилено хвърлят поглед към бедна България като алтернатива за емиграция,...
Може би точно защото са бедни и имотите в България са достатъчно евтини за могат да си ги позволят, за разлика от имотите в Канада :wink:... Разбира се, говорим за имоти във или близо до по-големите населени места, а не за Йелоунайф или Чикотуми :D .
Obey gravity ... It's the law!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Защо хора от почти цял свят искат да дойдат в Канада

Мнение от todor73 »

DrJack написа:Stot Canada e edna durjava ot tretiq svqt i vsi4ki maimuni se 4uvstvat dobre v maimuna-land.
mdaa ... i koito pqk se e podlqgal da doide tuk, go okovavat vqv verigi :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо хора от почти цял свят искат да дойдат в Канада

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...но в същото време от както предприех тази стъпка се оформи друга тенденция ,бедняците от богатите страни да емигрират в бедна България ,а не в богата Канада ....
Мухахахахаха. Батка, ти случайно да познаваш такива субекти. Много се съмнявам. Щото аз познавам един такъв, американец. От няколко години живее в България - беше ми комшия в блока. Типичен пациент на една по-специална медицина, занимаваща се душевните разстройства у човешките индивиди. :lol: :rotfl: :beer: :beer:
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Batка,ти нямаш ли с какво да си играеш?та пускаш безсмисленни теми?ако нямаш отговори на други сложни въпроси от живота,поговори с доктора си,може да те излекува навреме :wink:
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Vodolei написа:Защо бедните британци,скандинавци и германци все по усилено хвърлят поглед към бедна България като алтернатива за емиграция?
1. Бедните европейци, които купуват имоти в България нямат намерение да емигрират у нас, те просто купуват имоти, защото се надяват че след влизането в европейския съюз цените на имотите в България ще скочат и те ще могат да реализират от сделките си печалба. Това е инвестиция, на която естествено се решават по съвети на техни банкови експерти, които им отпускат заеми и от което си мисля че ще спечелят само банките. Голяма част от тези бедни европейци ще си останат без печалбата, защото имотите, които купуват особено по Черноморските села са такива съборетини, че много малко изпаднали българи биха се съгласили да живеят в тях. А гореспоменатите европейци дори не са ги виждали на живо.
2. Сигурно има европейци, които купуват имоти в БГ наистина за да живеят в тях, обикновено стари възрожденски къщи, но по-скоро за лятната отпуска, а не като място където постоянно да се заселят. Тук пак ще подчертая ролята на рекламата в тези западни страни, където пазарът е доста наситен, а това е нещо ново, което може да се продава и то на 2 крачки от техните държави, в страна с хубава природа и климат.
3. Сигурна съм, че има чужденци, които наистина се заселват в България, но те едва ли са толкова много и едва ли са западноевропейци, аз поне съм чувала за японци, ама те имат особен начин на мислене и нямам представа какво ги води у нас. Но въпросът беше за западноевропейците, емигриращи у нас - аз такива не познавам лично и мисля, че няма такава тенденция.
Съгласна съм 100% с горепосоченото изказване.Помагах на едни приятели които имаха агенция за недвижими имоти да им превеждам на англичани които идваха да си закупят имот в БГ.
Нито един от тях не спомена че смята да се засели трайно в БГ.Купуваха просто за инвестиция защото мислеха че цените ще се вдигнат след няколко години.И е вярно също че те купуват имоти които даже и не бяха виждали, просто снимки по Интернет.

Така че да се твърди че видиш ли чужденците си умират да живеят в БГ е просто нереално.

Аз имам приятелска двойка които са българка женена за англичанин .Те се върнаха в БГ и имаха големи планове но след 6 месеца живот тук дори и при положение че имат хубава къща и стандарта им на живот е много по-висок околкото в Англия в момента приготвят завръщането си на острова.Не можаха да свикнат с много неща и не се чувстват щастливи тук.

Аз също след години извън БГ се върнах окончателно миналата година с много планове, мечти и бях голям оптимист и сега година по-късно си приготвям документите за Канада.
Просто осъзнах че не мога да бъда щастлива в БГ .Причините са много , няма да започна за плюя страната или хората просто аз така си реших за себе си .

Изобщо това е много субективено.

Аз избрах чужбина, после БГ сега пак заминавам и дано най-сетне да си намеря мястото!

Бате, опитвам се дам отговор на въпросите ти но не мога.А и не мисля че имам това право да се съветвам кое ще е най-добре за теб.

Желая ти успех да намериш верният път и да си щастлив с избора си. Впрочем пожелавам това и на себе си...
Поздрави!
vanko22
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 4:40 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vanko22 »

Batka.useshtam kak tursish moralno upravdanie,i podkrepa za stupkata,koiato si reshil da napravish,t.e. da se vrushtash v Bg.Ako si reshil sus tukspechelenite pari da pravish biznes v Bg,az lichno smiatam che jiv si izgorial.A puk ako si vzemesh sadrujnik ot Bg,oshte po zle.Stoi si tuk choveko.Ako si reshil da idesh na ekskurzia,idi za edin,dva,tri ako shtesh meseca i togava shte vidish ,kak shte ti se promeni mnenieto.Choveko,az ne zlobeia i opazil me bog da ti davam suveti,no imam 15 godini opit v biznesa v Bg.V momenta nestava za bizness tam.No koi znae ti moje da udarish shestica ot tototo i da uspeesh tam.DANO.Apuk za takiva prostotii -emigranti kum Bg,nedei taka.Tova sa zlostni shegi.Ne se podigravai taka.Kupili tam 10-15 tupi anglichanina niakakvi imoti i haide.Da ne mislish che neshto shte se promeni.Haide sus zdrave.Tova si e lichno moe mnenie.
Na kriv emigrant,Kanada mu vinovna.I zatvariaite prozorcite,che vlizat mnogo muhi.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Брей какви са тия хора дето копуват нещо без да са го виждали. :shock:
Майка ми е архитект и сега работи за няколко англичанина,но нито един от тях не е бедняк :? (какво разбирате под бедняк?Не милионер ли? ) или пенсионер. Хвърлят яко обикаляне преди да изберат нещо. Преди всичко се интересуват от възрожденски къщи на закътани места. Много им харесва липсата на цивилизация и природата,а и е по евтино въпреки че това вече хич не е много сигурно като слушам цените. Тия къщи не си ги взимат за да емигрират в България ,а като летни вили,затова държат на спокойствието и непокътната природата .

В България има места със страхотна природа и липсата на какватои да е цивилизация,дори няма канализация и ток.Колкото и да е страно това се харесва на чужденците на които им е дошло до гуша от бетон.
danini
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:36 am
Местоположение: Toronto

Мнение от danini »

Vodolei: Защото Канада е добро място за живот - ниска престъпност
Haaaaahaaaaa, stiga s taia niska prestapnost, v Toronto veche vseki den ima po 1 zastrelian, da ne govorim za otvlecheni, ograbeni, iznasileni...Stiga s tia mitove za niska prestapnost,smeshno e :lol:
Заключено