Да уведомя ли полицията...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Да уведомя ли полицията...

Мнение от Ognen_led »

Случката е следната: преди около година се бях записал т.е. платил за членство в една агенция за кинофигуранти (статисти). В момента на записването казваха че имат много текущи продукци и спешна нужда от много статисти. Толкоз спешна, че една година ни вест ни нищо от тях. Междувременно мине се не мине някоя седмица и хоп пак обява че търсят сtaтисти... и пак спешно... и така често често обявки във вестниците. Днеска пак се мъдри обява . Викам си ще им звънна на тия. Звънкам...ама се прая че съм nov... и отсреща почват да ме зарибяват с латерната. Слушах, слушах пък и викам ами като имате толкоз спешна нужда от толкоз много статисти що не ми се обадихте edna godina... Отсрешата първо се сепнаха за миг... после почнаха да плещят че претрупани от заявки и може да са ме търсили и т.н. измишльотини (щото имам хем мобилен, хем тел. секретар, хем е-мейл). После кротко и умно умно му казвам на плямпащия че ми се струва че май има нещо гнило в агенцията... и се питам дали да не уведомя съответните инстанции... Толкоз, друго не казах. Оня от среща ми вика че ще видя с кого си имам работа и тръшва телефона. След малко тоя звъни и ми оставя съобщение по секретаря, т.е крещи, че всичко всичко в агенцията било легално и че заради заплахите ми никога нямало да ме извикат за работа... и ако съм се обадил пак в агенцията щели да извикат полицията...

Сега на мен отдавна ми е ясно че се изпързалях като шаран с туй записване в тая агенция... и че 50 долара са профукани безвъзвратно. Пиша ви заради 2 неща: 1-во чудя се дали да отида направо в полицията и да им разкажа случката (пазя си даже записа по секретаря); 2-ро да си имате едно наум ако давате пари на подобни агенции

Това е.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Да уведомя ли полицията...

Мнение от Optimist Creed »

Ognen_led написа:Случката е следната: преди около година се бях записал т.е. платил за членство в една агенция за кинофигуранти (статисти). В момента на записването казваха че имат много текущи продукци и спешна нужда от много статисти. Толкоз спешна, че една година ни вест ни нищо от тях. Междувременно мине се не мине някоя седмица и хоп пак обява че търсят сtaтисти... и пак спешно... и така често често обявки във вестниците. Днеска пак се мъдри обява . Викам си ще им звънна на тия. Звънкам...ама се прая че съм nov... и отсреща почват да ме зарибяват с латерната. Слушах, слушах пък и викам ами като имате толкоз спешна нужда от толкоз много статисти що не ми се обадихте edna godina... Отсрешата първо се сепнаха за миг... после почнаха да плещят че претрупани от заявки и може да са ме търсили и т.н. измишльотини (щото имам хем мобилен, хем тел. секретар, хем е-мейл). После кротко и умно умно му казвам на плямпащия че ми се струва че май има нещо гнило в агенцията... и се питам дали да не уведомя съответните инстанции... Толкоз, друго не казах. Оня от среща ми вика че ще видя с кого си имам работа и тръшва телефона. След малко тоя звъни и ми оставя съобщение по секретаря, т.е крещи, че всичко всичко в агенцията било легално и че заради заплахите ми никога нямало да ме извикат за работа... и ако съм се обадил пак в агенцията щели да извикат полицията...

Сега на мен отдавна ми е ясно че се изпързалях като шаран с туй записване в тая агенция... и че 50 долара са профукани безвъзвратно. Пиша ви заради 2 неща: 1-во чудя се дали да отида направо в полицията и да им разкажа случката (пазя си даже записа по секретаря); 2-ро да си имате едно наум ако давате пари на подобни агенции

Това е.
Ami може би не са те взели за статист щото си плешив. :idea: :wink: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Да уведомя ли полицията...

Мнение от yahoo »

Имат хиляди начини за да изкарат че работата им е легална, трудно ще успееш да докажеш че са измамници. Тук бизнес на ръба на закона си е толкова нормално, че полицията няма да обърне никакво внимание. Единствено биха се заинтересували TQS, TVA ...,
понеже полицията дори при кражба с взом в няколко апартамента дойде след 6 часа, пита имаме ли застраховка и си отиде. Ако няма смъртен случай трудно би ги заинтересувал.
Ако докажеш че работят на черно и укриват данъци ще е по-лесно, но и за това предполагам са се погрижили. По телефона трудно можеш да установиш колко и кои хора работят там.
Виж ако ти заплашваш някого и му спъваш "бизнеса" може здраво да го отнесеш, та даже и да платиш пропуснати ползи, ако рекат да те съдят.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

radvai se, v toronto taxite sa ot 75 do 250...
po princip legalni agencii ne iskat
men edna mi vze 75 no me snima i sled tova mi dade baia rabota
ti taia agencia ako vse oshte imash vreme im zvanni i iskai da govorish s shefa i im kaji che niama za sega nishto da predpriemash no che si mnogo razocharovan i ochakvash pone da te izvikat da si izbiesh parite.
V policiata shte ti se usmihnat, shte ti vzemat dannite i tolkoz.
moje da se obadish na better business bureau i da gi naklepash teia ama tezi agencii obiknovenno si smeniat imeto i locationa chesto.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Optimist Creed не съм плешив, готин съм си :), ама външния вид няма много значение щото е за масовка, а не за роля с Анжелина жоли. Идеята ми беше дали основно не събират балъци като мен (полицията лесно може да засече, ако си направи труда да провери на всика обява дето пишат че имат продуцции дали наистина имат... и на колко статисти са дали работа). Ако всичко им е ок, тогава ок, но ако лъжат поне да не лъжат и други хора.

Yahoo, май за съжаление си прав че полицията едва ли ще им направи проверка. Инак аз да не съм луд че да ги заплашвам или спъвам бизнеса (хехе добре че не им написах името във форума ;) )
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

мдааа, Welcome to Canada :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Az izobshto ne bih si malchala. Idi pri policijata, vapreki che tova edva li e tochno kriminalno prestaplenie. Imalo i njakakva agencija za zashtita na potrebitelite, ama ne znam kak e na frenski ili anglijski. Mozhesh da otidesh dori v njakoja agencija za pomosht na imigranti, tam pone shte te izpratjat pri kogoto trjabva.
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

Canada e durjava na bezzakonie i haos - predi 2 meseca tylpa ot 30-tina ciganina beshe blokirala driveway-q na letishteto v TO i predizvika zadrystvane ot 500m min.Nikoi ne gi sprq.
Ako izmameniq ot takava agenciq ne e rodnina na nqkoi ot upravlqvashtite tabarnaci policiqta nqma da se mrudne za nishto.
Tyzemcite sa si drebni moshenici i ako ne sa americancite da gi hranqt i da im davat rabota i ako ne lujat imigrantite sha umrat ot glad shibanite quebecois.
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

казва се Regie du protection du consumateurs или нещо подобно. Обикновено споменаването им дава добър резултат.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

др Джак изглежда е прав.

аз на един дето не даваше последната заплата на жена ми - отидох и му казах че ако не даде парите утре ще се оплачем,а ако това не помогне ще го изчакам като си тръгва от работа ще му завра главата в гъзъ и ще си отида обратно в Бг и той си плати човека-но 3 подробности:
1- не знаеше мноого много английски и не съм сигурен че си е помислил че го заплашвам-инъче имаше право той да се оплаче в полицията с успех бидейки табарнак - просто може да ме е счел за много ядосан.защото аз на френски мога да кажа в общи линии че искам парите на жена си, ама за друготоо :roll:
2-тоя беше някакъв смешник 1.5 с вдигнати ръце - ако беше някой като Колю Балкански - щях да го заплаша с разстрел
:idea: така че първо отиди разузнай и после ги юркай
3-има наистина институция в която да се оплачеш ако не са ти платили заплата - не е блъф,а за статистити нямам идея как е :?:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Добре дошли анкор в родината на големите измами.За лаиците разберете веднъж ,че това което се случва в Бг.е като детско дупе сравнимо с далаверата с цел правенето на пари на гърба на преебаните в Канада и спрете да плюете по Бг.Разликата е само ,че Бг. в това отношение е много по цивилизована и на тарикатите и мошенниците рано или късно им слагат чатала ,докато тук си веят все още байрака.Ама кво да правиш спазвт си законите хората и играят по тъча ,друг е въпроса кой е направил тези закони защищаващи интересите на измамниците.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

Така е, всеки гледа да те прецака тук. Защо например в Канада банките дават само по 2-3-4% лихва по спестовни сметки, а в момента една БГ банка дава 28%? Кой прибира разликата, а? Стига сме им пълнили гушите - парите в БГ!

Подпис:
Капустин

Иначе сериозно: единственото което може да се направи, е такава инфо да се разпростанява, че поне да няма и други изгорели... Не ги разбирам законите, ама все ми се струва, че никой не може да ти забрани да споделяш личния си опит, дори изтипосвайки името на фирмата!
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
tu5
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 9:34 am
Местоположение: Montreal, QC
Обратна връзка:

Мнение от tu5 »

Kato si gi dal tezi 50 CAD imash li niakakyv document nasreshta? Ako vytre pishe che te se zadylzhavat da ti nameriat rabota mozhe da si poigraesh s tiah, ako li ne kakvo izobshto ti davats/u tezi 50 CAD? Conlutiraj se s niakoj koito e v chas strudovoto zakonodatelstvo zashtoto tozi sluchaj si e za syd.

:twisted:
A bad excuse is better than none.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

Ognen_led написа:Optimist Creed не съм плешив, готин съм си :), ама външния вид няма много значение щото е за масовка, а не за роля с Анжелина жоли. Идеята ми беше дали основно не събират балъци като мен (полицията лесно може да засече, ако си направи труда да провери на всика обява дето пишат че имат продуцции дали наистина имат... и на колко статисти са дали работа). Ако всичко им е ок, тогава ок, но ако лъжат поне да не лъжат и други хора.

Yahoo, май за съжаление си прав че полицията едва ли ще им направи проверка. Инак аз да не съм луд че да ги заплашвам или спъвам бизнеса (хехе добре че не им написах името във форума ;) )
В такъв случай човека е мошенник.
Имаш три възможности за реагиране:
1. Докладваш в организация за защита на потребителите.
Обаче може би оня си е вързал гащите като обявява ,че тия 50$ са за записване в агенцията му (консумативи като хартия ,химикалки и т.н.)
2. Просто пиеш чаша студена вода и се опитваш да забравиш.
3. Купуваш си спрей и му пръскаш колата.
Ей така , просто минаваш като пешеходец покрай нея и правиш една черта без никой да забележи. Можеш да минеш и през стъкло ,че да се дразни и като е в колата.
Повярвай ,ще има стотици заподозрени. :idea: :wink: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Optimist Creed написа:3. Купуваш си спрей и му пръскаш колата.
Ей така , просто минаваш като пешеходец покрай нея и правиш една черта без никой да забележи. Можеш да минеш и през стъкло ,че да се дразни и като е в колата.
Повярвай ,ще има стотици заподозрени. :idea: :wink: .
В този случай ще му я боядишат безплатно. Тези правят достатъчно пари и карат само нови коли с пълни застраховки, а това е типичен случай на вандализъм и се покрива изцяло :lol:
Пак ти ще си прецакания, че освен с $50 си се изръсил и с още $10 за спрей, а ако не си уцелил правилната кола от първия път, може да се наложи и да повтаряш упражнението... :wink:
Заключено