Въпрос за предплатената комуникация...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Въпрос за предплатената комуникация...

Мнение от holy »

Здравейте на всички!
Искам да попитам по-опитните в тази сфера, дали в Канада има така наречената в БГ B-connect (предплатена комуникация). Ако някой знае нещо такова нека да даде повечко инфо.
Мерси :)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

има, ето един пример
http://www.fido.ca/portal/en/packages/p ... time.shtml
за разлика от БГ тук обичат да ти изтече акаунта за 20-30 дни, говорил-неговорил :-)
също така обичат да таксуват на цяла минута и да таксуват входящи обаждания.
Virgin Mobile са с по-добри цени, но не са GSM-стандарт
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
ian
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 2:43 am

Мнение от ian »

Fido ima prepaid programa s razlichni tarifi i razlichni srokove za iztichane na validnostta. Moje da se kupi telefon s prepaid, ili da se kupi aktivation kit za 20-tina $. Posle se kupuvat voucheri ili se zarejda po internet. Spored men taia sistema e po-izgodna ot mesechen plan, ako ne se govori mnogo i se kombinira sas nazemna linia.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Rogers AT&T също има евтини карти от $10 за 30мин и ако не се говори много, т.е. ако се ползва рядко телефона е изгодно. Освен това не се таксуват rogers към rogers разговорите, което е изгодно за няколко телефона в едно семейство. А имат и добро покритие в Канада.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Az sam na predplaten Fido i biah mnogo dovolna ot nego do momenta v koito prochetoh msg-a na Yahoo, che predplatenite Rogers to Rojers bili bezplatni :-) Yahoo, siguren li si, che rovih, a ne mojah da nameria taia klauza???

Inache moia Fido e s karti za 10tachka, 30 centa na minuta, validni za edin mesets. Az sam statsionarna i tova me ustroiva napalno...poniakoga stigam i do 20-25$ na mesets, no mnogo riadko...Predi biah na osnovna smetka 30$ (ako se nelaja) koiato s papagalchetata stavashe 50 na mesets...a minutite mi taka si stoiaha...MNOGO mrazim da davam pari nahalos! :-) Osven za friziorka de...ama tova e druga istoria...
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

:)

Мнение от tochica »

значи точно миналата седмица попаднах на едно списание със статия , авторът се беше постарал да направи сравнение между разл. оператори и цени :

понеже е таблица,предавам го в много кратък вид :
име , rate anytime per minute, days before expiry ,minimum purchase for this plan :


bell - 0.35 cents , 60 days, 25 $
Rogers - 0.33 , 30 days , 10 $
Telus- 0.33 , 60 days , 25 $
Fido - 0.15 , 60 days ,30 $
Virgin mobile - 0.20, 120 days,25 $

пак според него ,Върджин - имат все още малка мрежа , Роджърс - най - голяма интегрирана мрежа , Бел след тях , Телъс- явно ползват аналогови линии в голяма част , Фидо / Файдо - са направили някакво споразумение с Роджърс да ползват и тяхната мрежа.
Лошото според него е , че billing per second се предлага само на клиентите на договор , така че явно при предплатени карти фактурирането се закръглява на минута.


не претендирам за изчерпателност , просто преписах някои неща от това списание , като аз нямам мобилен телефон тук и съответно нямам мнение на клиент .. :) но ще се радвам,ако някой с опит ме поправи . :wink:
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Фидо / Файдо - са направили някакво споразумение с Роджърс да ползват и тяхната мрежа.
Ако не ме лъже паметта, просто Роджърс купи Фидо преди няколко месеца.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Върджин Мобайл предлагат предплатени услуги - цената е 15 долара, важат за 120 дни, като при презареждане сумата се акумулира към новите 15 долара, цените за разговор са : 0.25$/мин. за първите 5 изговорени минути в денонощието и по 0.15$/мин. за следващите минути; текстови съобщения - между тяхни абонати - 0.15$/изходящо съобщение, входящите са безплатни; има възможност за изпращане на текстови съобщения през Интернет; активирани са идентификация на повикването, задържане на разговора, гласова поща. Доколкото знам, ползват мрежата на Бел. Според мен, най-добрия вариянт, ако ще ползвате мобилния си телефон само при спешни случаи.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

BabaPena написа:Az sam na predplaten Fido i biah mnogo dovolna ot nego do momenta v koito prochetoh msg-a na Yahoo, che predplatenite Rogers to Rojers bili bezplatni :-) Yahoo, siguren li si, che rovih, a ne mojah da nameria taia klauza???
Провери тук:
http://www.shoprogers.com/store/wireles ... Q232UJDS4D

и щтракни върху "Pay as you go rates" - все още съществува:
Incoming calls from another Pay As You Go Phone: Free

Освен това Fido вече не съществува, собственост е на Rogers, така
че ще има промени :D
От 5 години ползвам Rogers, доволен съм напълно
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

A ako imam telefon (aparat) kupuvan ot Rogers predi vreme kakyv e na4ina da go pusna na predplatena usluga?
I kolko para shte mi struva tova...?
Nqkakvi idei?
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

balbi написа:A ako imam telefon (aparat) kupuvan ot Rogers predi vreme kakyv e na4ina da go pusna na predplatena usluga?
I kolko para shte mi struva tova...?
Nqkakvi idei?
А договор няма ли с Rogers при взимането на тоя апарат? Защото в момента, за да си вземеш апарат на изгодна (смешна) цена от Rogers, подписваш договор, че 3 (или 1, или 2) години ще си караш на месечен план, а не предплатен (честно казано не съм сигурен - с Файдо е такъв договора, сигурно е същата работа).
Та така, ако имаш договор и искаш да го прекъснеш, кихаш максимум $200 и си готов :-) то в него трябва да си пише как се прекъсва де...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Hey poLux ti snese li se ve4e v Canada bre?
Kyde si?
A otnosno Rogers imam dve tehni Motoroli i edna Nokia ama Nokiata neshto e sdala bagaja inak modela i e ot na4aloto na tazi godina:)
Btw daj info nakyde si da se vidim da piem po neshto:)
Adi sys zdrave!
Заключено