Start na procedurata

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Start na procedurata

Мнение от simplyaven »

Zdraveite na vsichki otnovo :) Oshte vednaz blagodarq na tezi, koito mi pomognaha, vsledstvie na koeto zapochvam veche da si subiram dokumentite. Planiram Oktomvri-Noemvri da gi pusna :) Eheee! Imam samo edno pitane: vidqh, che zadgranichniq mi passport izticha Juni 2006 - vaprosa mi e nego li da snimam i dali shte e problem iztichaneto mu po vreme po koeto teche procedurata ili trqbva da vadq nov???? Nikakvi iziskvaniq v tazi vruzka ne namerih, a izchetoh vsichkite toolkit ot saita na emigracionnite! Molq pomagaite, mnogo se pritesnqvam da ne mi vurnat dokumentite zaradi passporta! Blagodarq na vsichki oshte vednaz :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Start na procedurata

Мнение от Doktora »

simplyaven написа:Zdraveite na vsichki otnovo :) Oshte vednaz blagodarq na tezi, koito mi pomognaha, vsledstvie na koeto zapochvam veche da si subiram dokumentite. Planiram Oktomvri-Noemvri da gi pusna :) Eheee! Imam samo edno pitane: vidqh, che zadgranichniq mi passport izticha Juni 2006 - vaprosa mi e nego li da snimam i dali shte e problem iztichaneto mu po vreme po koeto teche procedurata ili trqbva da vadq nov???? Nikakvi iziskvaniq v tazi vruzka ne namerih, a izchetoh vsichkite toolkit ot saita na emigracionnite! Molq pomagaite, mnogo se pritesnqvam da ne mi vurnat dokumentite zaradi passporta! Blagodarq na vsichki oshte vednaz :)
Не се притеснявай!
Няма да ти върнат документите тъй като паспорта ти все още е валиден.Друг е въпросът,че в един момент ще трябва да ти сложат виза в него и изискванията им ги знаеш.Валидност поне една годена на паспорта от момента на поставянето на визата.
Така или иначе ще трябва да си извадиш нов и затова те съветвам да отидеш в паспортния отдел на полицията,да попълниш молба за нов паспорт в която да обясниш,че очакваш виза за която има такива и такива изисквания,да си платиш таксата от 32лева/два лева взема банката за услугата/ и за един месец да си получиш новият паспорт.
С него стартирай процедурата и успех!
Док.....
TROUBLEMAKER
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Nov pasport

Мнение от simplyaven »

Da, tova se chudeh - dali sega e nalozitelno da vadq nov ili moga po nqkoe vreme po-natatuk da izpratq kopie ot noviq s obqsnenie, che e iztekul stariq, zashtoto s tova dulgo chakane za Fedral Canada toi i noviq moze da izteche mezduvremenno! Vse pak e za 5 godini, a ne za 10 kakto lichnata karta!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Nov pasport

Мнение от Doktora »

simplyaven написа:Da, tova se chudeh - dali sega e nalozitelno da vadq nov ili moga po nqkoe vreme po-natatuk da izpratq kopie ot noviq s obqsnenie, che e iztekul stariq, zashtoto s tova dulgo chakane za Fedral Canada toi i noviq moze da izteche mezduvremenno! Vse pak e za 5 godini, a ne za 10 kakto lichnata karta!
Ама ти може и да остарееш докато чакаш да ти се отвори парашута за Фед.Ка.
Що ни се хванеш като повечето тук по Кебекската процедура?
Само съвет.Без да се обиждаш!
Док......
TROUBLEMAKER
Goreto
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 9:17 am

Не бързай

Мнение от Goreto »

От началото на 2006 год ще започнат да издават нов задграничен паспорт -с пръстови отпечатъци. Затова недей избързва. когато ти дават визата тогава си извади нов.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Novite pasporti

Мнение от simplyaven »

Doktor, chak da ostareq za 3-4 godini... ne mi se vqrva :) Shte buda v "razcveta na silite si", kakto se kazva :) A za Quebec veche mnogo pisah che ne znam frenski (tova e purvoto), vtoro az edinstveno vecher moga da hodq na nqkakuv kurs, koeto spored men e neseriozno (sudeiki po opita mi ot uchene tolkova godini angliiski) i nqma da mi dade neobhodimoto nivo do intervuto i treto - parite za kurs i uchebnici shte mi doidat mnogo otgore! Znam, che procedurata e po-evtina, joeto kompensira, no taka ili inache az sum realist i ne vizdam kak s 1 chas uchene na ezik na den se vzima nivo! Vsushnost znam che ne stava. Imam vreme, moga da si pozvolq spokoino da izchakam 3 godini i da se susredotocha varhu subirane na pari (toest varhu vtora rabota nai-veroqtno). Tuk prochetoh che sega vzimat vizi podali prez 2002, taka che 3-3.5 godini ochevidno e realen srok :)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Do Goreto

Мнение от simplyaven »

Zdravei, blagodarq che mi napomni za novite pasporti - bqh zabravila! Obache az vse oshte ne razbiram problem li shte e ako DOKATO teche procedurata izpratq kopie ot noviq si pasport s obqsnenie che stariq e iztekal???? MOLQ VI za pomosht, zapochnah veche da subiram dokumenti i ne znam kakvo da pravq s pasporta! Blagodarq Vi :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Do Goreto

Мнение от Doktora »

simplyaven написа:Zdravei, blagodarq che mi napomni za novite pasporti - bqh zabravila! Obache az vse oshte ne razbiram problem li shte e ako DOKATO teche procedurata izpratq kopie ot noviq si pasport s obqsnenie che stariq e iztekal???? MOLQ VI za pomosht, zapochnah veche da subiram dokumenti i ne znam kakvo da pravq s pasporta! Blagodarq Vi :)
Не!Няма да е проблем.Вервай ми!
Док.......
TROUBLEMAKER
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Doktore

Мнение от simplyaven »

blagodarq :) Vervam ti :)
Zarkov
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 7:28 am
Местоположение: New Westminster

Re: Novite pasporti

Мнение от Zarkov »

simplyaven написа:Doktor, chak da ostareq za 3-4 godini... ne mi se vqrva :) Shte buda v "razcveta na silite si", kakto se kazva :)
Може и да не остарееш за 3-4 г, но мисленето, ангажиментите и много други работи се променят. Появява се семейство, деца, може и втори деца, да не говорим, че подчиняваш по някакъв начин и живота и плановете си на надеждата, че заминаваш, която не винаги е най-добрия съветник. Аз съм от 2002 и никой не ме е търсил от Румъния, така че и от мене приятелско мнение: преди да внесеш парите помисли още един път дали не е по добре да научиш френски.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Za frenskiq

Мнение от simplyaven »

Zdravei Zarkov, teb moze da ne sa te potursili oshte, no ima i drugi faktori - ti ruchkash li gi kakto drugite - dali vsichko e nared, dokumenti drugi iskat li i t.n., zashtoto tuk mai veche stana qsno, che ako ne gi ruchkash nqma da se zasilqt! A i zavisi vse pak kolko hora imat ot 2002 - shtom skoro sa zapochnali s podalite dokumenti prez 2002, znachi sa suvsem v nachaloto. Za ostanaloto - az mislq che dosat dobre obqsnih saobrazeniqta si po otnoshenie na frenskiq - s grafika na zivot, koito imam moga da hodq na kurs edinstveno vecher kogato 1. sum smurtno umorena i 2. ne sum v sastoqnie da vuzpriema kakvoto i da bilo. Za men e neseriozno chovek da ne si dava realno smetka kakvo moze i kakvo ne - tova shte sa pari, hvurleni na vqtura - taxi za kursove, uchebnici, pomagala i t.n.! I pak nqma da naucha dostatuchno za da moga da mina intervuto! I kato me vurnat kakvo shte sum si spestila - vreme, koeto shte e bez znachenie? Vqrno, che e mnogo po-burza procedurata, no chovek kogato predpriema takava stupka, spored men trqbva mnogo vnimatelno da si preceni vazmoznostite i burzaneto ne e nai-vaznoto! A ako tolkova mi se promenqt prioritetite - vinagi moga da si ostana tuk puk bilo to i sus nqkakvi pari nazad, vse nqkak shte gi preziveq sigurno
DidiBo
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 5:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от DidiBo »

Не те ли блазни идеята-след около година да си там?А след 3-4 години тук- я камилата , я камиларя.Ние започнахме през ноември с френския от нулата с два пъти седмично учене вечер по 2 часа. Казвам го, за да те убедя, че е възможно да се научи френски за интервюто за толкова време. Подадохме документите март, вече минахме интервюто и сега- медицински, визи и чао, Българийо! Нерви не бих имала да тръпна в очакване още години, години...просто Квебек е по-лесния вход, веднъж получиш ли си визата ако щеш ходи там. Аз съм такъв човек, че обичам събитията да се развиват бързо, далечните перспективи и многото "ако" не са ми по вкуса и ей-на, нещата стават. Узрее ли ти веднъж решението за емиграция няма какво да се чака
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Do Didibo

Мнение от simplyaven »

Zdravei :) Da, vqrvam ti che si takuv chovek, no az ne sum :) Az purvo za tolkova vre,e ezik ne moga da naucha - poznavam se i go znam, osven tova kato presmetnah taxite za kursove, uchebnice, pomagala - vurza se gore-dolu sushtata suma, i nai-veche - az dosta neshta imam da uredq tuk dokato teche procedurata, koito shte otnemat mnogo vreme - bqh pisala predi che i za roditeli trqbva da se pogriza, neshto shte mislq da gi prashtam nqkude... I takiva raboti - nepriqtni, no trqbva da se svurshat :) Osven tova sushto bqh pisala che shte teglq zaem ot banka, za da si platq taxite i ne moga da si pozvolq da go izteglq za po-malko ot 2 godini, zashtoto vnoskite shte sa mi neposilni inache... I ne - ne se pritesnqvam, che neshto shte se promeni v moeto otnoshenie kum imigraciqta - za 5 godini samo tursih nachin da deklariram tiq prokleti pari v banka, no ne se otkazah ot ideqta! I eto sega kato razbrah, che stava i s pokazvane na apartamenta - veche nishto ne me spira i ne vqrvam da se promenq tepurva :) na vas - mnogo kasmet !!!
Miroslava
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 7:04 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Miroslava »

simplyaven,
отговарям на въпроса ти за паспорта:
Карай си с този паспорт. Когато му дойде времето през 2006 г. го смени и просто прати уведомително писмо в посолството с копие и данни на новия паспорт. Те ще си приложат инфото към твоя файл и когато му дойде времето ще имат предвид тази информация.
Успех. [/list]
Заключено