Записване за изпит по интернет не става

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Записване за изпит по интернет не става

Мнение от sashka »

Записване за устния изпит за шофьорските изпити не става по интернет. Горчивата истина я разбрахме случайно по телефона, когато звъннах на SAAQ да питам къде точно ще се проведе изпита. Когато записването е за първи път и ако си перманент резидент не може да става записване нито по интернет, нито по автоматичната телефонна система а само със служител по телефона. Изгоряха ни датите и ни насрочиха нови . Предупреждавам, защото никъде не го пише в страницата им. Успех :wink:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:D Ако бяхте питали тук, щяхте да знаете и датите да не бяха изгоряли.
Обадете се на Роман- той ще ви запише дати за по-рано! :roll:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

може и без Роман
дата за теория се взема от 514 954 7771
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

c200 написа:може и без Роман
дата за теория се взема от 514 954 7771
:?: А какъв е този телефон, някой трябва ли да търся там специално. Не знаех, че може да стане записване по друг начин освен чрез SAAQ. Мерси за тел. :?
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Аз по интенет се записах за 25 август.Дадоха ми специален номер.Сигурни ли сте че това не важи?По телефона е само заето!!!!! :(
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Ти хубаво си се записал, ама не трябва ли да имаш преди това издадена PR card?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

значи да внеса яснота
на този телефон 514 954 7771 ще ви отговори оператор, който ще ви даде най-близка дата в някой офис на SAAQ за теоретичен изпит и ще ви обясни какви документи да носите с вас. Аз имам ПР кард, ако някой няма още, да пита по телефона, може би ще мине с паспорт и Confirmation of landing. Заради стачката са се натрупали мераклии, дава постоянно заето, такаче бъдете упорити. Аз го уцелих на втория ден и стоях на линия 30 минути докато ме свържат с оператор. Иначе ми даде дата човека за след 2 дни, не се чака много.
Като ви даде дата и час отивате дето трябва, може и 1 час по-рано даже, казвате си името и за 2-3 часа минавате документи, снимки и самия изпит, може и на английски. Тогава ви дават дата за практически изпит или както в моя случай друг телефон, на който да търсите такава. И там висях доста, дадоха ми дата за 23 септември чак в Лавал (а съм от другата страна в Лонгьой). Всеки понеделник обаче има отказали се, звъннах и ми дадоха нова дата за вторник, явих се и взех практическия изпит. Получих едно листо, дето пише че тоз човек може да кара, книжката ще дойде по пощата. Това е.
започнах операцията в сряда след стачката, в петък взех теорията, а във вторник книжката.
П.С. детската градина на щерката беше в отпуска баш за практиката и в чудо се видях какво да я правя. Накрая я пласирах в една случайна детска градина за половин ден, но сега като си помисля, можеше и да я взема с мен на изпита - кара се 20 минути само, връзвам я отзад със столче и аре :-)
П.П.С. понеже първия ден много звънях и все заето на другата сутрин отидох в SAAQ в Лонгьой да си запазвам дата за изпит, чаках 2 часа и лелката ми даде една брошура и вика - аааа, по телефона първо трябва, който му е къс ума, да са му дълги краката :-)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа::D Ако бяхте питали тук, щяхте да знаете и датите да не бяха изгоряли.
Обадете се на Роман- той ще ви запише дати за по-рано! :roll:
за което взима мноооого повече от $5, нищо че е руснак.

ПП Нали не трябваше да живеем като китайците? Или това е само за фризьор/ка?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

за което взима мноооого повече от $5, нищо че е руснак.

ПП Нали не трябваше да живеем като китайците? Или това е само за фризьор/ка?
Моля? :shock: Абсолютно нищо не взима (нито цент!!!), нито пък факта,че ще те запише те задължава с нещо към него! Затова пък дата ще вземе много по-ранна.
И на двамата с мъжа ми той ни е записвал дати -когато оператори даваха за след 2 месеца, той взимаше за след 3 дни. :roll:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

казвам ви че ми дадоха дата за след два дни и то при положение че след стачката имаше 140 000 отложени изпита. Че и ми предложиха да си избирам сутрин или следобед. Какви 2 месеца, какъв Роман, направихте от мухата слон :-)
Жена пък взе само 2 части и за третата си взе дата за след 1 седмица и си я мина.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Всичко тече-всичко се променя...Така беше преди 2, почти 3 години. Сега явно си случил на благоприятен момент след стачка или вече по принцип не е толкова дълго чакането. :roll:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

абе JOY, я се стегни малко :-)
къв благоприятен момент,напротив, това е най-лошият случай - 140 000 изпита отложени, телефона дава заето денонощно, нали писах вече.
инфото е миналия вторник.
П.С. На адреса тук
1400 Sauvé Oest
Това е на крастовището на Sauvé i L'Acadie
Точно срещу магазин Адонис.
Стига се с рейс 121 който може да вземете съответно от спирките Sauvé или Côte-Vertu на оранжевото метро.
има директни телефони, може и оттам да се резервира дата, ако не може да се сбори човек със заетата линия.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:D Не се карайте за Роман - не е руснак а украинец. Не е без пари, нито $5, а май към двайсе но ги някаква Лариса която не я помня вече каква му беше... Абе още имаше да разбере концепцията 1-стоп-шоп..

Във всеки случай Роман Колесник рулс....драйвс.. :mrgreen:
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Обадих се и по телефона но ми дадоха дата 1 септември.Искат ми и превод на българската книжка а съм чувал че това не е нужно моля малко инфо
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

превод е нужен, хората си казват по телефона, а ти ако искаш пробвай и без. имаше хора преди време чепкаха тази тема, някои минали и без превод, но извода беше че не си струва за 15$ да се разкарваш 2 пъти. и без друго трудно се свързва човек. на мен лично първото което ми поискаха беше превода
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Заключено