Жилище в Mississauga къде?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
SNS
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 9:42 am
Местоположение: Canada

Жилище в Mississauga къде?

Мнение от SNS »

Решихме да си купим condo или townhouse в Mississauga.Интересува ни кои квартали са за предпочитане(където има преобладаващо европейско население и да са чисти).А също някой ако има впечатления от конкретен condominium ще му бъдем благодарни да ги сподели.
In God we trust.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Здравей, SNS. :D

Аз не знам всички такива райони в Мисисага, но мога да ти кажа два(на първо четене, ако се сетя още, ще допълвам).

Dixie & Rathburn - по-специално, източно от Dixie, но и районът северозападно от кръстовището също е много хубав. Тая област е скъпичка, обаче.

Cawthra & Rathburn - населен предимно с източноевропейци. Много хубав район, сравнително нови къщи (както, впрочем, по принцип е в Мисисага), много добре уреден, има и европейски магазинчета за хранителни стоки.

Мисля, че темата, която си пуснал, е много полезна. Да локализираме районите в GTA, които биха били привлекателни за българите. Може пък по тоя начин, да се заформят и малки БГ общности тук-там (надявам се, нямащи нищо общо по характер с тая в Scarborough :twisted: ).

Аз лично, се интересувам от Etobicoke, без северната му част. Засега съм установила, че районът около Kipling & Burnhamthorpe е добър, но е изключително скъп на юг от Burnhamthorpe. Ако някой знае добри райони - не толкова скъпи, с не много стари къщи и предимно европейско население, сигурни (в смисъл, без престъпност) и добре уредени, ще ви бъда благодарна да споделите.

SNS, не знам дали е уместно да разширявам темата ти за Мисисага и дали можеш да допълниш заглавието и за други райони на GTA. Ако държиш да си остане за Мисисага, let me know, ще отворя нова за останалите райони.
SNS
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 9:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от SNS »

Благодаря за информацията Val.Идеята ти за БГ-общностите е много добра. Нямям нищо против,разбира се, да се разшири темата и за GTA.Ние също бяхме се ориентирали за Етобико. Един приятел си купи къща около Islington & Еglington,но цените там са доста височки за нас и за това се насочихме към Мисисага.Иначе района в Етобико от Eglington до Dundas i от Kipling до Royal York e супер.
In God we trust.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не ми е познат много Торонто,та да питам каква е тая българска общност в Скарбаро,дето не искате да си имате нещо общо с нея,да не би там да живеят простосмъртните ,а вие да сте от общността на ГДУ/голямото добро утро/
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

v scarborough sa trukadjiite, servitiorkite, friziorkite, pizza deliveritata itn
toest, doshli ne po tochkovata sistema
az jiveia tam...pochti
ima edna obshtnost na Pape&Cosburn kadeto edno vreme se kradiaha edin drug...ne znam kak e sega

po princip Scarborough e goliamo geto i ne go preporachvam na nikoi
inache balgarite sa si tochni, kakvato i shte da im e profesiata
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ами на мен ми стана любопитно,щото имам познати точно там на Козбърн и Пейп дошли по точковата система ,единия зъбар ,другия адвока/е не са такива в момента/ и съм им ходил на гости,обаче от горното изказване трябваше да разбирам ,че районът не е за богоизбрани,та се зачудих как ли изглеждат божествата ,сигурно са много изтънчени хора,нещо по така ,а на професионално ниво са от менъджер на корпорация и доктор на науките нагоре.
Ех мъка ,мъка ,точно по български да се разделяме на патрициите и плебса ,но що ли ми се струва ,че на първите устата им намирисва и издава нечистоплътие.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Ей, как пък намерихте за какво да се заядете дори и в такава неутрална тема!?

Като споменавам българската общност в Scarborough, имам предвид концентрираните там БГ криминални елементи, които се занимават с кражби и измами.

Bateto, разбирам, че ника ти е свързан с олимпийското движение, но мисля че прекаляваш в прилагането на олимпийските принципи, по-специално на тоя, дето гласи, че участието е най-важно.

Мога ли да те помоля поне тази тема да не изпортваш, please?

Темата е за предпочитаните квартали в Мисисага/GTA.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ОК,не се заяждам ,приеми го че само се закачам,ама съвсем искренно.Аз си те знам ,че не си от тези дето кълват,само от любов към спорта.Давайте си по темата обещавам да не се меша. :D
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

bateto написа:ОК,не се заяждам ,приеми го че само се закачам,ама съвсем искренно.Аз си те знам ,че не си от тези дето кълват,само от любов към спорта.Давайте си по темата обещавам да не се меша. :D

Wow, bateto, cheers! :beer2:

:D :D :D
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Здравей Съгражданко Val или по-скоро бих казал съселянко :) защото мисисага си е село в сравнение с торонто :)

За кварталите - най-новите в западната част и в северната са пълни многоцветно население. Там има по-големи къщи, където са се преместили мои познати поляци, но те разправят че много им липсва средата. По-рано са живеели близо до катра на север от дундас и там има много поляци (там имат комюнити център). също както беше писано по-горе в източната част на мисисага има повече наши хора (там има доста сърби). Имам познати с townhouse близо до мисиссага роуд и lakeshore купена преди 3-4 години за около 220к която сега струва над 300к - доста добра инвестиция. В момента като цяло цените на имотите са доста скочили в миссиссага.
За кондотата - в началото е голям проект за застрояване с кондота около скуаре 1 - ще бъдат построени около 15-ина буилдинга. Новите сгради сега изглеждат много добре, но моето мнение че това са бъдещи гета и след 20 години тези имоти ще са силно обезценени.
Аз също съм мислил по тоя въпрос и мен лично апартамент в тая студена страна ми харесва повече като идея, но проблема там е че сградата мого лесно може да се напълни с неподходящи хора, което да обезцени инвестицията ти т.е. трябва да отидеш на някой по-скъп варианта като апартамент на лакешоре или бейвю в то, което обезмисля идеата да земеш апартамент вместо къща, за да ти е по евтино.
Къщата не ми харесва щото двора можеш да го ползваш ефективно около 4 месеца в годината, пък имаш доста повече разходи заmaintenance. + e че при къщата( особено при детачед, townhouse e доста подобен на кондотота) инвестицията е доста по добре зашитена. neighbouhood -а доста по-трудно може да се измени така драматично както в едно кондо.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

az zabravih da se izkaja po temata..
ako imate povechko pari za down payment i ako mislite che shte moje da izplatite po nabarzo imota togava izchakaite, lihvite shte se kachvat i shte moje da si kupite neshto eftino v sledvashtite 1-2 godini sled kato cenite padnat s 30-40%.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Това за за процентите 50 или 100% е сигурно :D ?
Щото аз от избиране още чакам, дала съм си срок до другата пролет :roll: .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

anxeli написа: Щото аз от избиране още чакам, дала съм си срок до другата пролет :roll: .
И ние така :D
Изображение
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Sneji i anxeli - az ne sam profesional po real estate no kato chovek jivial tuk prez 2 perioda na spadove i mojesht da chete statistikite moga da vi dam "educated guess"
real estate marketite imat cikli na spadane i povdigane i naposledak cenite sa se dignali neimoverno no predlaganeto zapochva da izprevarva tarseneto. Drugaia factor koito vliae na cenite e lihvenia procent koito ne e bil tolkova nisak ot mnogo otdavna
centralnata banka na Canada kaza che na esen sigurno shte go diga, v us sas sigurnost triabva da go dignat sashto.
Az ako biah na vas bih si slagal pari v RRSPto do max
imate pravo na chovek da vzemete zaem po 20 hiliadi za zakupuvane na imot
drugite pari bih si gi slojil v stock marketa taka che do 2-3 godini da ste sabrali edin goliam down payment. Ako v momenta plashtate po 1000 dolara ili blizko do tova za apartament i vi e vklucheno vsichko to togava zapochnete usileno da pestite
edno eftino condo dori bi vi izleznalo nai malko 1400 na mesec.
S takova ojiveno stroitelstvo na condominiumi i s uvelichenieto na lihvite, neminuemo e cenite da spadnat osven ako gazta udari 2-3 dolara na litar kogato povecheto hora mogat da reshat che iskat da jiveiat v grada pak.
So, vseki da si napravi sam precenka.
Poslednata mi tochka e che mnogo ot horata investiraha v real estate zashtoto marketite ne im davaha dobar return. Kogato lihvite se dignat, moje da im se stori po privlekatelno da si slojat parite v niakoi lihven bond.
Ako vse pak reshite da kupuvate sega, kupuvaite na hubavi mesta v downtown ili v luxozni raioni - buy the best that you can afford.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Чакайте бе хора, що го плюете това Скарбъро. Северната му част си е много културна и уредена. Освен това има достъп до метрото и от там до доунтауна. ТТСто си бачка много добре.
На изток от Дон Вали са офисите на ИБМ, Тойота, Волво, Сони, Енбридж Газ. Чисто и уредено е около Феървию Малл,Стеелс, Финч, Шепърд, Виктория Парк, Уордън, Кенеди, Маккаун.На Кенеди има голямо голф игрище. Е има малко повече китайци ама какво да се прави. Пълно е с китайски магазини за хранителни стоки на всяка плаза.

На 30 мин път е Уиби. След това в Ошава с заводите на GM. Недейте говори глупости. За нови емигранти е много хубаво място.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Заключено