Въпрос към дамите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Въпрос към дамите

Мнение от Vaseto »

Мили момичета,
моля ви да споделите дамските си хитрости за заобикаляне или омилостивяване ?!? на неучтивите секретарки в лекарските кабинети (да ме прощават тези, които работят като такива). Иде реч за следното: Личния ми лекар ми даде телефона на Д-р София Червенков за да си взема рандеву, но тук се получи големия проблем. При разговор със секретарката и, направо съм обречена на неуспех. Тя е категорична, че докторката не приема нови пациентки, а до разговор със самата лекарка така и не стигам. От моя колежка - полякиня, знам, че докторката е доста мила и любезна жена, но за съжаление не мога да кажа същото за секретарката и. Мисля си направо да се завлека в St Mary's, но ви моля, за съвет, ако някой вече е минал по прецедурата с битката да даде информация или съвет. Не мога да използвам обаждане от името на личния си лекар, защото е в годишен отпуск.
Благодаря ви предварително.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Az rabotih izvestno vreme kato sekretarka v medicinski centur i da ti kaja kato chovek ot drugata strana na barikadata:
Sekretarkata ima za osnovna zadacha da ne dopuska pacientite da tormoziat lekarite! Izpulniava kakvoto i se naredi i kolkoto i da i se shte da ti dade sreshta - ne moje! Taka che ne si misli, che tia e nelubezna - prosto ne zavisi ot neia!
A shtom lekarkata ne priema poveche pazienti kak taka reshi, che shte ti dadat chas pri neia?
Ako tolkoz ti e merak - otidi na miasto, kogato znaesh che tia e na rabota i stoi da debnesh koga shte se poiavi na vratata - ako uspeesh da i kajesh dve dumi, moje i da mine nomerut...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мда, Червенков(а) е голяма симпатяга, кажи на секретарката и, че си бременна, може и да те вземат тогава.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Lub0 написа:,кажи на секретарката и, че си бременна, може и да те вземат тогава.
Lub0,ти това ли направи :D :D :D
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ako taia chervenkova e niakav spec izmisli si niakoi opasen disease i kaji che tvoia lekar v bg misli che go imash i taka oneia mogat da iskat da te vzemat zashtoto te poluchavat pari za vsiaka sreshta i procedura ot governmenta
drugia nomer e da i kajesh che imash cialo semeistvo i che vsichki shte se iaviavate za sreshtite
da rechem 5 parcheta na vednaj po 30 i neznam si kolko dolara na pacient, ei ti 150 kinta za 5 minuti...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Кольо изби рибата в морето - докторката е гинеколожка затова и въпроса беше към дамите ама вие като се чувствате дами няма да ви сецвам ентусиазма :-)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

hehehe, e sas sigurnost niama da proraboti trika s 5 chlennoto semeistvo :-)
mnogo mi e stranen vse pak toia trend balgarkite se da iskat da hodiat specialno na BG ginekolog
tuk ima edin pensioner koito e uchil ginekologia po vremeto kogato preservativite sa bili napraveni ot ovcha koja ama vsichki oshte se natiskat pri nego

izvinete mnogokratno, az si misleh che na momicheto i triabva trik kak da se zapishe :-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

След като тази докторка не приема повече пациенти не виждам какво може да се направи. Не разчитай на това че си българка и ако я издебнеш и попиташ ще се съгласи, най-много да се ядоса. Не вярвам да е единствената, както и Вълчев не е единствения в Торонто.
Кольо, Др. Вълчев е много печен и модерен дядка, много обича българки и български бебета :lol: . Има много клиентки, повечето българки, сръбкини, македонки, но има и канадки и всякакви.
Циганите - на Сатурн !
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

otgovor

Мнение от Vaseto »

Благодаря ви за съветите, но явно ще трябва да направя и няколко уточнения.
Към Елия: Мила, от опита ми (в БГ само ) много добре знам как са били изпълнявани нарежданията ми, макар и не в лекарски кабинет.Винаги има различни ситуации, казуси и пр., та затова си мислех, че имам шанс, ако лично си поговоря с лекарката, за която споменах че е мила и много любезна. А освен това, знам за пациентки, които са записвани и след изявлението, че не се приемат нови.
Към Кольо и anxeli: Не се подлъгвайтe по името. Ако забелязахте съм написала д-р София Червенков. Тя не е българка, а полякиня, която е женена за българин. Доколкото ми е известно не говори български. Просто знам че е много добър специалист.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ами значи ти трябва стратегия, обмисли как да се приближиш до ресепшънистката, с какво изражение, внимавай, подушват страх и напрежение като хиени :lol: , трябва да я хванеш оф гард, да я изненадаш, с комплимент, с някой номер, че ти е зле, да и благодариш много ако ти помогне, помисли, жените ги разбират тези неща, трябва да и вземеш респекта или да те съжали или да те хареса :idea: . Не всички разбират колко е важно това, аз работя в частна клиника, виждала съм и много вещи в подкупването жени, които с няколко думи настройват рецепцията в своя полза и те са готови да направят много за тях, следват усмивки, шегички и бля-бля. Виждала съм и доста глупави дами, които с високомерието и злобното си държане си докарват доста чакане, може и някой грешен апойнтмънт :lol: . Кво да прайш, и ресепшънистките са хора, със слабости и недостатъци :lol: .
Успех !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Васе в случай, че докторката приема бременни пациентки, пробвай да се представиш за съмнително бременна - или нещо от сорта - ако мине номера и ти дадат среща изрисувай един тест за бременност като не много бременен - обясни че нещо не е в ред и затова искаш да се видиш с докторката. Дано да мине номера. Успех.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Васе, напъхай си една възглавница под блузата и изпий един врял чай преди да влезеш при секретарката! кажи, че нещо става, обливат те ужасни горещи вълни и досега никой не те е преглеждал! Ако пак ти откажат - припадни насред чакалнята!!!
Всъщност, ако ще припадаш - няма нужда от възглавницата! :wink:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Elia написа:Всъщност, ако ще припадаш - няма нужда от възглавницата! :wink:
Васе, вслушай се в съвета на Елия....колкото и откачен да ти се струва!!! :idea: И моята идея беше подобна ....... Просто Елия винаги дава действащи съвети! А ти имаш нужда точно от такъв! Успех!
Невъзможното е предизвикателство!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

соръ гре6но място
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

Д-р София Червенков не приема нови пациентки от край време, което не означава, че е невъзможен достъп до нея. Начинът е не ти, а друг лекар (например личният) да направи връзката. Късмет!

Щом твоя лекар е в отпуск, опитай да намериш друг лекар, който да свърши работата.
Заключено