pari za canada

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
mariana koleva
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 3:46 am
Местоположение: ruse

pari za canada

Мнение от mariana koleva »

kak mojem da si vzemem parite za canada po visa elektron moje li ili kak e nai -izgodno?merci.
Botzo

Мнение от Botzo »

Ми в брой е най-добре, но това е мое мнение.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

samo v broi,taka e nai izgodno
THE LAST LINE OF DEFENSE
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Така си е Botzo, това не е само твое мнение а май е в голяма степен всеобщо мнение. Кеша е важен!
както се казва най-обичам да ми плащат по три начина: в брой, в кеш и на ръка :)
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Кеш е най-добре, и аз така мисля.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Интересно тогава какво става ако ти изчезне кеша ? А? Я сега да ви видим ?
Botzo

Мнение от Botzo »

Godis написа:Интересно тогава какво става ако ти изчезне кеша ? А? Я сега да ви видим ?
Годис как така изчезва кеш? Дай пример че не разбирам.
А какво ще стане ако откажат да ти осербрят пътни чекове от някаква си банка от бананова република. Какво ще стане тогава че ми е много интересно.
Последно промяна от Botzo на Сря Юли 13, 2005 7:34 pm, променено общо 1 път.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Ами освен кеша да има краченца и да изчезне сам, как ще стане иначе не ми е ясно.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Кеша може да изчезне по два начина, първия е да ти го вземат втория няма да споменавам че не му е тук мястото. И в двата случая оставаш без пари.

А чековете и да изчезнат, парите си остават, а не съм чул някой да не е могъл да си осребри пътническите чекове.

Ако приемем буквално питанката а именно "кое е най-изгодно" , очевидно е, че когато не плащаш и цент такса е "най-изгодно" да си ги носиш в джоба кеш, но надали това е най-разумното решение.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Botzo написа:
Godis написа:Интересно тогава какво става ако ти изчезне кеша ? А? Я сега да ви видим ?
Годис как така изчезва кеш? Дай пример че не разбирам.
А какво ще стане ако откажат да ти осербрят пътни чекове от някаква си банка от бананова република.
Botzo,az na tvoe miasto bih se informirala za travel chekovete kato systema predi da davam tolkova "kompetentno" mnenie. :roll:
Последно промяна от huba на Чет Юли 14, 2005 1:14 am, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

според мен:
ако парите са в лв - купувайте си чекове в КАД, комисионната тука не е голяма.
ако са в евро - кеш, смяна в Канада,ама в чейндж, а не в банка. така се избягва упражнението от БГ евро-лв-канадски долари
ако са в щатски долари - както щете, всякак вървят и в БГ и в Канада.
инак най-удобно е с кредитна карта, ама като знам в БГ какво е туй чудо, не си струва разправиите за 5-10 000 $
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

намираме се на континента на чековете , и най-лесната и безобидна форма за пренасяне на пари покрай суматохата къде ми е куфара , вземи сака , къде останаха парите ...( не знам може би някои си ги носят по гащите ) , та най-лесния начин е с обикновени пътн. чекове , които се осребряват без комисионна в банката като си отворите сметка .
ако случайно изгубите чековете или се повредят - има си back up - квитанция , с която сте ги купили с номерата им тя се носи отделно , за да не се изгубят / откраднат заедно .
подписа - просто се подписвате и парите се депозират .
разбира се , ако пътувате с 500 $ колкото за първите две седмици преди уредената работа / социал / стипендия (?) - по-добре в брой , въпреки че аз винаги бих носила през летища и в самолети само чекове за независимо каква сума .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:D Виж ти! Когато преди почти 3 години се осмелих ПЪРВА да кажа,че с кеш се пътува най-добре, едва не ме изядоха във форума такива дето смятаха,че щом са затръгвали за чужбина, значи задължително трябва да имат нужните парични атрибути на "мириканците"-карти (желателно с гръмко име "кредитна",въпреки,че нямат нищо общо с това) или чекове...Как се променя времето и хората значи! Ей, и аз съм допринесла за изтрезняването и трезвата логика! :D
Като се сетя как гледах като изтърван германец първите дни и колко разправии по институции, та си представям проблемите и с търсене на банка където да си получа заработените с мъка и пот парици...А представям си притесненията ако местната банка погледне на мойте пътнически чекове така както на емигранската виза, която подадох като един от 3-те задължителни канадски документи... :lol:
Тя визата нищо че е канадска и издадена от техни институции, я разглеждаха под лупа и решиха, че такова чудо не са виждали и не смеят да рискуват... :lol: И не ми отвориха сметка RBC бе! Ама че идиоти! :D
Ако беше се случило същото с парите ми (чекове демек), да не съм доживяла до следващата банка. :D
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

А каква е достустимата сума, която може да се пренесе кеш в USD например през границите, за която нама да има проблем. Не съм наясно как стои точно и въпроса с декларирането. Какви са лимитите?
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

най-евтино е кеш във вътрешен джоб всички пари.

риска е разумен-изпращат те гавази на летище София , а оттам нататък риска е минимален ако летиш през нормалните дестинации.

няма защо да гушиш банките с 1.5% или някакви такива работи, все пак не се случва често да те нападат и обират.
инъче и самолета може я да падне , я да паркира във висока американска сграда , каквото и да направиш риск винаги има

в тоя смисъл преноса на кеш е разумен риск.
Заключено