Въпрос за доплащане за новородено бебе...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
tl
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 5:48 am
Местоположение: Sofia/Vancouver

Въпрос за доплащане за новородено бебе...

Мнение от tl »

Пратих запитване по емейл какво да правя при новородено дете и току що получих отговор - да доплатя. Та въпроса ми е, ако някой е минал по този път - пак в банката ли да ходя или да ги нося кеш парите на интервюто? Ако е по банков път - какво да пиша за причина за превода, после какво да им кажа - пак ли емайл? Те ще ми върнат ли някакъв документ към досието...то няма вече време - интервюто е близо.
Споделете моля опит.
Благодаря предварително.
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Ne si dal mnogo info za po problema si, no ot tova koeto razbiram deteto se e rodilo predi intervyuto. Na nas ni se slu4i ne6to podobno, no nie pak zabremenyahme sled intervyuto. Naloji se da uvedomyavame i Vienna i Bukurest za6to otlagame. Nie oba4e si byahme polu4ili i formulyarite za med. Iz4akahme rajdaneto i pratihme pari za sertifikat za malkiya. Mejduvremenno mu izkarahme pasport. Sled polu4avaneto na sertifikata pratihme kopie ot akta za rajdane, sertifikata, pasporta i pari estestveno za da mu pratyat med.'s.(v Bukurest). Polu4ihme gi, minahme zaedno med.'s i t.n. po procedurite. Za va6iya problem...prosto nemoga da se setya ve4e za procedurite do intervyuto. Spored men tryabva da prevedete akta za rajdane na deteto, da platite taksata koyato se iziskva za intervyuto, ve4e sam zabravil kakvo se pla6ta6e. Ako si spomnyate kakvi proceduri ste minali vie do intervyuto i kade ste pla6tali predpolagam 6te e po-lesno. 6tom nyamate vreme, moje mejduvremenno da pusnete pasporta na malkiya da go pravyat 4e otnema cyal mesec. Ako intervyuto e predi mesec, moje da otidete s belejkata ot policiyata 4e ima zadeystvan pasport i s akta za rajdane kato dokument za samoli4nost moje da se yavite na intervyu. Nyamam predstava oba4e kakvi drugi dokumenti iskat na intervyuto za deca. Nie byahme samo dvama. Pitayte nyakoy s deca.4estno kazano iskah da vi pomgna s info, no na6iya slu4ay e malko po-razli4en i improvizirah za va6iya. 6tom sa vi kazali da si doplatite, platete tam kadeto ste platili za vas, vzemete preveden akt za rajdane i idete. Ne sam oba4e siguren 4e tova e procedurata. Sajalyavam, dopitayte se i do nyakoy drug.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Al Bundy е отговорил по същество на въпроса, макар и да му се струва, че не е така.
Щом като интервюто е съвсем близо, най-важното е наистина да преведете парите в BANK AUSTRIA-CREDITANSTALT
за таксата на детето - 130 CAD. Без документа за платена такса, никакви други документи относно детето няма да бъдат приети за разглеждане.
Останалите задължителни документи за бебето - акт за раждане, снимки и международен паспорт (от който се праща ксерокопие на първите 2 страници), се изготвят и представят пред имиграционните според времето на изготвяне. Които от документите са готови преди интервюто, се носят и представят на самото интервю, а останалите се изпращат във Виенското посолство, когато станат готови. Но сертификати ще получите едва когато се уредят документално нещата и с новия член на семейството.
Ами това е в общи линии. Ако има още нещо неясно, питайте.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Francheska
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 7:55 am
Местоположение: Варна

Мнение от Francheska »

И ние сме със същия проблем. Получихме e-mail от Австрия, в който ни поздравиха с раждането на бебето и пишеше да преведем 150 CAD, да изпратим копие на акта за раждане с превод, а на интервюто да носим оригинала.
Успех на всички.
tl
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 5:48 am
Местоположение: Sofia/Vancouver

Мнение от tl »

Така. Пояснения:
Интервюто е на 18.07.2005г. Не е ясно още какъв ще е резултата - т.е. може и да ни отрежат недай си боже. Така че за нас специално проблема с Букурещ не стои към момента. В писмото от Австрия и на нас ни искат 150 CAD, и сега доколкото се ориентирам трябва да ги изпратя по банков път, както и предните такси. Въпроса ми е като ги изпратя тези пари - слагам ли точка по въпроса, що се отнася до ПРЕДИ интервюто? И на самото интервю им давам квитанцията че е извършен банковия превод?
Без нови писма до Виена, без допълнителни формуляри и т.н.
Не смея да им досаждам на тях с още писма, защото мисля че ще стана нахален - за това пиша тук...
Ето и по-голямата част от самото писмо:

...
En ce qui est de vos questions: Nous vous f*licitons de la naissance de
votre fils. Pri*re d'apporter une copie du Certificat de naissance
ainsi que sa traduction * l'entrevue et d'acquitter d*s maintenent les
frais de 150 CAD pour que nous puissions l'inclure dans votre dossier. * part ce document pri*re d'apporter les documents originaux inscrits sur la liste annex*e * l'invitation (ainsi que des copies conformes si
elles ne se trouvent pas d*j* au dossier). Le passeport ne devra pas *tre renouvel* avant l'entrevue, il suffit si vous le faites avant de
d*poser votre demande * l'ambassade du Canada * Bucarest le cas *ch*ant.
...
Заключено